Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Constanta(13)


Recommended Posts

Dana-olala, ce grasunel![grasa]. Pai Bibi a mea are 7 kg la 6 luni! Si pediatra spune ca e bine. Parintii sunt mai...robusti? Il alapteaza la san? Daca da, pediatrul recomanda rarirea meselor. Daca bea laptic formula: ori rarirea meselor, ori diluarea lapticului. Intervin o serie de factori, dar oricum...e cam grasut! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Crixia este hranit numai de la san, si nu prea are cu cine semana asa grasut, ca ei nu prea sunt asa plinuti. Eram si eu nedumerita de greutatea lui pentru ca am vazut ca tot timpul ii da sa manance, cum plange putin ca sa-l linisteasca ii da sa manance si mie nu mi s-a parut normal. Cred ca sunt si alte metode sa linistesti copilul cand plange , nu tot timpul plange de foame, nu? Eu daca nu am copii nu prea stiu [bang][bang].. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E normal cum gandesti tu, nu se linisteste numai cu tzatza. Eu i-am facut un program de masa, ce-i drept m-au invata sotii Capraru si cartea lor cea roz "Mama si copilul", si nu numai de masa ci un program in general. Imi amintesc ca anul trecut pe vremea asta cand Alexia avea aproape o luna, prietenul meu cel mai bun era ceasul: la cat s-a culcat, cand s-a trezit, cand a mancat, cat timp a stat la san, iar daca se trezea stiam ca s-a intamplat ceva uitandu-ma la ceas stiam ca este altceva decat foame, poate colici, care nu o lasau sa doarma. Incearca sa discuti cu ea, caci educatia meselor si a somnului se face din primele zile de viata ale micutului. Si inca ceva: consider ca este prea mic sa spuna ca are fitze copilu sau ca vrea in brate, are micutul o durere, ca nu plange degeaba. Chiar daca se linisteste cand simte mirosul mamei, este normal, caci se simte singurel pe lume si doar pe mamica lui o recunoaste. Mult mai tarziu manipuleaza cu plansul, acum multa grija si liniste pentru bb si mamica. [vampir]Alexia[porc] si [sofer]Cristina[rufe] CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru sfaturi![pup] M-ati convins (July in mod special); imi fac vaccinul. CriXia, si eu am inteles ca este in 2 doze. Noi suntem bine. Bebicul se misca tot timpul. Ziua stam in casa si seara iesim la plimbare cu tati. [gravi]Marlen - DPN 5 oct. http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri in privinta bebeului prietenei mele. Noi am incercat sa-i spunem ca este cam grasut ( mai ales sotul meu) si sa nu-i mai dea atata sa manance dar ea face tot cu vrea ea. Ce este ciudat acum este faptul ca ea inainte sa aiba copil spunea de alti bebelusi ca sunt grasi si ca nu iar place sa fie si copilul ei asa , dar acum nu mai zice nimic , din contra zice ca-i place de el asa cum este grasut. Vroiam sa va mai intreb voi la ce doctori ginecologi ati mers cand ati fost insarcinate? Eu am mers 3 ani la Dantes iar anul trecut dupa ce am pierdut si ultima sarcina a zis ca nu stie ce sa-mi mai faca si sa ma duc la doctori in Bucuresti. Poate ati fost la unul [medic]mai priceput decat Dantes si eu nu l-am descoperit inca. [flo][flo] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce ai faceti gagicute? noi...program de circoteca rau azi. nu a dormit deloc de pe la 4...urlete, foame, colici....dupa baie a chitzait din nou...de abia acum a adormit si in scaunul de masina, nicidecum in patut...cred ca-s ceva arici pe acolo.... aveti poze noi cu piticul http://community.webshots.com/user/rocksy25 in albumul lui. va pupam.....si sa aveti o seara linistita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, aratati super si voi, ca proaspeti parinti, si bebelusul! Asta e, cu colicii astia! Nu te poti pune cu ei si nici nu stii cum va fi in minutul urmator. De aceea trebuie sa profiti de fiecare clipa de liniste oferita de bb pentru a te odihni. Si mai ales diminetile, ca nu stii peste zi cum se schimba situatia. Incearca si altceva de colici, Bonnisan( este 100% natural nu are urma de medicament), poate-l calmeaza pe micut. DanaP, noi fetele am mers la diversi doctori. Nu stiu sa-ti spun exact care la ce doctor a fost, ca sa nu incurc. Eu si inca vreo doua mamici am mers la Rusa-fiul, Roxana la doctorita Tomescu, parca am auzit si de Peteanu-fiul. Hai c-o sa mai spuna fetele, ca m-am blocat la minte acum [bang] [vampir]Alexia[porc] si [sofer]Cristina[rufe] CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. July, multumesc pentru sfaturi. Dana p. eu si Tatianas am nascut cu Peteanu-fiul. Celelalte fete de pe aici au nascut astfel: Laura si Cornelia cu Lutescu-el, Lizuca cu Savu, Roxana cu Tomescu, Crixia, Caty, Sinziana, Galarina si Marlen (urmeaza in oct) cu Rusa-fiul, July si Dady m-a lasat memoria nu mai stiu cu cine ati nascut![ups] Dar daca ai probleme de fertilitate, nu stiu ce sa zic la care sa te duci, mai bine mai aduna informatii. Eu stiam de dr. Niculescu de la Bucuresti ca ar fi foarte bun in fertilitate. Crix, ce sa iti spun, ma faci sa rascolesc printre sarmanii mei neuroni care mi-au mai ramas, stai sa imi aduc aminte ce i-am dat de mancare lui Paul dupa ce a facut 1 an... A! Gata mi-am amintit! Cand a facut 1 an nu mai puteam de bucurie ca citisem eu ca de la aceasta varsta nu mai trebuie sa ii fac mancare speciala separat copilului (pasat, etc.) mai ales ca el avea o groaza de dinti de pe la 7 luni iesiti, asa ca am inceput sa ii dau aproape orice din mancarea comuna, ciorba, felul 2, numai sa manance, o perioada a mancat bine mai ales ciorbele, dar acum de cand a facut 2 ani nu mai vrea ciorba deloc cred ca s-a saturat. Ii puneam in castronelul lui si i le mai marunteam cu furculita, cartofi, orez, carnita, ti-am zis orice, m-am ferit doar de fasole, mazare, varza si carne tocata. Roxana, da chiar ma ce bine aratati, ce parinti tineri si supli, si mamica ce subtirica e, nu se mai vede burtica deloc![:p][:)][pup][cool] [zana]Oana si [bonjovi]Paul (03.07.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roooooxi, mama-mia , da' ce a dospit ala micu ! A pus carnitza pe el peste tot, cred ca ai lapte tare bun. Iar tu..., ce sa mai zic esti super-fain cu silueta. Iar, Mugur Pavlicu se vede ca e topit dupa juniorul lui, asa-i ca acum parca te iubeste si mai mult de cand i-ai daruit un mostenitor ? July, nu ma mai mira nimic in ceea ce priveste atitudinea vesticilor fata de romani, eu zic ca e normal sa inchida benzinariile daca unii dintre romanasii nostri se poarta mai rau ca hunii cand dau cu nasul de civilizatie. Vezi spre exemplu, cum arata WC-urile ecologice din parc, deja sunt super-imputzite... Eu de ieri am un control de la Garda de Mediu la serviciu, sunt super-stresata ... maine se incheie, din fericire. Marlen, fa vaccinul , e bun, si eu l-am facut ! Dana, eu am facut cezariana cu Lutescu-el, dar am fost pacienta ei, timp de 9 luni de zile. Cezariana a fost la cerere, programata, sarcina fara probleme deosebite. Nu mi-a dat nr. de tel. mobil pana in luna a 9-a, desi eu i l-am cerut din luna a 2-a. Ina Lutescu nu raspunde noaptea la mobil. In rest e OK, e sufletista, rabdatoare, venea des la mine la salon, barba-su e super-profi la cusut cezariene. Dar, ma rog, una peste alta, si eu te sfatuiesc sa te duci la Buc. pt. inseminare. Eu am cunoscut la Ina Lutescu in cabinet o tipa care reusise inseminare cu d-na dr. dar fusese facuta la cinica SABIC din Buc. , unde ea mai lucreaza. Succes ! Te pup ! Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In fine, acum puteti vedea pozele din concediul meu in Retezat la adresa : http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111 Dati pe slideshow , curg singure una dupa alta, sunt o gramada... Va pupic pe toate! Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...