Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Constanta(13)


Recommended Posts

salutare si de la noi.. Crixia, felicitari pentru Alexia.. Dady, este super Bibi.. ce mai, star!! Roxana, ce a crescut Patrick! si tu arati f. bine, nici nu se cunoaste ca ai nascut!! July, concediu cat mai placut! tu ma intrebai parca de tensiune, in general eu o am mica, 9.5, max 10.6! Marlen, eu am facut vaccinul, anti-tetanos, chiar sapt asta, la 34 sapt! mie dr. mi-a zis ca e suficienta o doza.. cred ca nu strica sa-l faci, nu doare.. Laura, foarte frumoase pozele! [b]Danap, bine ai venit printre noi.. referitor la dr., si eu iti recomand sa mergi in Bucuresti, chiar daca e mai greu cu deplasarile.. eu am fost la dr Niculescu, dupa ce am pierdut vreo 4 ani in Cta, si am fost si la Lutescu, Dantes, Raica.. nu am rezolvat nimic, ba dimpotriva.. eu am reusit cu inseminare, a doua oara, si am facut-o cu dr Cocei, care lucreaza cu Niculescu.. e greu cu drumurile, dar o sa reusesti pana la urma! noi suntem bine.. tot umflata, bebe parca misca mai putin, cred ca nu mai are loc saracutul! si deja ma gandesc cum o sa fie; trebuie sa ma apuc de cumparaturi, si mai ales sa pregatesc bagajul de spital! o zi frumoasa Cali, 34 sapt si 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc de raspuns . Si eu am pierdut cam 4 ani si jumatate pana acum de cand tot incerc sa am un copil. Ma cuprinde cate odata o disperare[bang][bang] de nu stiu cum sa ies la lumina. Eu am fost de 3 ori pana acum la Dr. Niculescu la Bucuresti si cred ca o sa ma duc incontinuare la el. Si eu trebuie sa fac inseminare , si o sa fac cu Dr. Cocei, cred. Cali tu acum tot la Bucuresti te duci sa-ti urmareasca sarcina? Este o sarcina cu probleme( risc de avort sau alte infectii daca ai avut )? [flo][flo] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura am admirat pozele, sunt bestiale, va pricepeti foarte bine sa incadrati privelistile, parca sunt niste vederi profesioniste. Cei din grupul acela mare ii cunosteati sau i-ati cunoscut acolo? Iar cu Sighisoara m-ai omorat de cand tot vreau sa ajung la Festivalul de Muzica Medievala de la ei si nu am mai reusit, se tine in fiecare an in ultima saptamana din iulie, a fost si anul asta, am vazut poze pe net de la festival, dar tare as fi vrut sa fiu chiar acolo!... Daca mergeati mai devreme il prindeati! Cali, deci pana la urma faci drumuri la Bucuresti? Si unde vei naste acolo sau aici? Si cu cine? Mai ai 6 saptamani nu? Sarcina usoara in continuare iti doresc. [zana]Oana si [bonjovi]Paul (03.07.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A si ...Laura cand ai intalnit tipa aia a fost acum recent ? Ca eu am o verisoara care a ramas insarcinata prin fertilizare in vitro facuta la SABYC si este cam in 5 luni insarcinata acum si merge la doctorita Lutescu. De la ea am aflat de ea ca ar face inseminari si de aia v-am intrebat de doctorita asta. [flo][flo] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Laura, WOW!!! SUPEEER POZE, sunt unele peisaje, am ramas fara glas, o sa i le arat sotului meu cind vine diseara; e innebunit dupa asemenea locuri, si mai ales din Romania!! Roxana, arati superb, si tu si sotul tau, cit despre Patrick, e un dragalas, las ca ai sa vezi ce repede trece timpul, mai sunt si zile asa si asa: uite Vivi, deja doarme pe o parte(se suceste singurica) si pe burtica face numai acrobatii. Dana P., bine ai venit printre noi, din pacate nu te pot ajuta cu vreun sfat despre medicii din Constanta; Sper insa din tot sufletul sa reusesti cit mai repede sa devii mamica. Referitor la intrebarea ta, despre bb la 3 luni si jum, care cintareste peste 7 kg., eu cred ca e normal, depinde de copil; si Vivien avea la controlul de 3 luni 67 cm si 7,150(in comparatie cu fratiorul ei care aceleasi cifre le avea la 6 luni. Acum avem 78 cm si peste 10 kg. toate cele bune narcisa x [copil][copil] http://community.webshots.com/user/dohmann101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, ducuci! M-am delectat si eu cu pozele voastre. Rox, sunteti niste frumosi, sa fiti sanatosi si sa va bucurati unul de celalalt. Laura, splendide imaginile - care-i artistul la voi, tu sau sotul tau... sau camera? In orice caz, sunt citeva care-ti taie rasuflarea. Mor de ciuda ca n-am si eu linga mine un iubitor de munte si natura, cum e partenerul tau. Sa-ti traiasca! gabi & alisia (22 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, cunosc starea asta de disperare, dar ai incredere ca vei reusi!! eu zic sa nu mai pierzi vremea cu medicii din Cta, si sa mergi in Bucuresti.. Niculescu ce ti-a spus?? eu am facut inseminarile in spitalul Giulesti, mergeam dimineata, imi facea inseminarea si seara ma intorceam.. mai greu e cu monitorizarile ovulatiei, dinainte.. eu faceam eco aici, la Cta, la dr Dascalu, apoi o sunam pe dr Cocei, ii spuneam cati foliculi, ce dimensiuni au, si apoi ea hotara cand sa fac injectia de declansare (pregnyl) si imi spunea ziua cand sa merg ptr inseminare.. daca faci monitorizarile la Bucuresti, e greu de tot.. eu am facut 3 drumuri pe saptamana., disperasem. Asa ca mai bine vorbesti cu dr Cocei, si faci aici ecografiile, si te duci doar ptr inseminare.. eu am avut intr-adevar o sarcina cu probleme, mai ales la inceput, amenintare de avort, placenta joasa, lichid amniotic putin.. dar cu tratament am reusit sa ajung pana aici.. nu, nu m-am mai dus la Bucuresti ptr urmarirea sarcinii, ci aici la Cta.. initial am fost la dr Tica, dar nu mi-a placut asa de tare.. acum merg la dr Belcin de la Provita, si o sa nasc, sper cu bine, la Medgidia.. daca vrei sa ma mai intrebi cate ceva, iti raspund cu mare placere.. Cali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cali la asta ma gandeam si eu ca este greu cu monitorizarea ovulatiei, si poate o sa dau buzna iar peste Dantes care cand o sa ma vada iar la el cred ca o sa-si puna mainile in cap pentru ca anul trecut cred ca am fost cosmarul lui[:D], toata ziua eram la el la cabinet. Niculescu mi-a zis sa-mi rezolv problema cu toxoplasma ( eu am avut Ig G pozitiv - dar acum nu mai pune probleme la sarcina) si sa revin dupa aia la el, dar intre timp am mai facut si alte analize si acum din toamna ma gandeam sa merg din nou la el sau direct la inseminare la Giulesti la Cocei. Din cauza Dr. Dascalu am facut un drum la Bucuresti degeaba in iunie ca mi-a spus ca am 3 fibroame de 18 mm, 21mm, 22mm si m-am dus sa fac embolizare la Municipal si acolo cand am facut echo nu am decat 1 de 10 mm. Eu acum nu mai am incredere in ea. Inca ceva pentru inseminare cum ai procedat cu sotul? Unde, cum ati colectat [gica] ? Chestia asta nu imi este prea clara[batcap]. [flo][flo] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Dana!!!!!!!!!![bis] Ai prins curaj! Nu-i asa ca nu mai ai retineri? [pk]Te simti ca-ntre prieteni!?![pup] Sa speram ca in scurt timp iti vom numara saptamanile, ca si lui Cali! Sanatate multa si incredere![hop] [vampir]Alexia[porc] si [sofer]Cristina[rufe] CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...