Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Constanta(13)


Recommended Posts

Buna si de la noi, Laura,povesteste mai multe despre poza 19.Este fantastica.Asa da concediu,pe cinste! Oana,n-am vazut congolezi in portul Tomis,e-o vorba de-a mea ptr.atunci cand o taie fii-mea de langa mine.C-ajunge,Doamne fereste,in Congo![:D] Roxa,mama denaturata ce sunt,m-am uitat la bratul copilului meu,are semnul de la vaccin.Uf,sunt usurata!Ce-a zis pediatra de BCG-ul lui Patrick?Asa era si Teo cu colicile,sa vezi ce circaraie era la noi dupa-amiaza... Mai,da'chiar a dospit fii-tu!Iar tu,ai nascut? Crix,cum se comporta Alexia in perioada asta a eruptiei,ceva modificari in afara de comportament?Noi suntem la ultimii 2 canini si deocamdata suntem doar agitate,nu ne intra nimic in voie. Dana,eu am nascut cu Dr.Daduianu,n-are nume sonor,insa a fost pe gustul meu.Apropiata sufleteste,profesional daca nu stia ceva intreba si pe altii,nu m-a lasat de izbeliste.Sunata in toiul noptii am avut ocazia inca o data sa-mi dau seama c-am facut alegerea potrivita.Crede-ma,ii dau ptr.tot nota 10. Si despre Dascalu eu am cuvinte de lauda.Echografia a corespuns intotdeauna cu cea din spital.Ea a fost prima care mi-a spus sa-mi fac rapid cezariana,sa nu patim ceva. Lizuca,ale noastre sunt cam de-o seama,i-ai dat Vigantol pe perioada verii? Cali si Dana,primiti cele mai frumoase ganduri de la mine!Va admir ptr.vointa voastra![flo][flo][flo] Cali,te-ntrebam de tensiune,ptr.c-am vazut ca scrii c-ai edeme. Marlen,Cali se fac 2 doze de ATPA. Am uitat sa va spun,nu se mai fac poze de pasaport decat la Directia de pasaporte,nu la foto.Va spun ptr.ca noi am aruncat bani in vant,d-na de la foto ne-a lasat sa ne pozam,sa ma chinui cu fii-mea o gramada sa stea si sa ne ia banii degeaba.Uite-asa,a tzepuit inca 2 fraieri![box] Va pupam,July si Tea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc pentru incurajari !! Sa dea Dumnezeu sa fie asa cum spui tu , Crixia[pup]!! Narcisa , si tie iti multumesc pentru urari[flo] !! Nu am indraznit sa scriu pana acum aici ca eu credeam ca se vorbeste numai de copii , si cum eu nu am inca ma gandeam ca sunt in plus, dar vad ca m-am inselat. Asa este ma simt bine printre voi. Ma bucur ca acum o sa pot discuta cu voi si de ce se petrece in oras, despre cumparaturi, etc. [flo][flo] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, in ziua in care faci inseminarea, mergi cu sotul, se face colectarea spermei, au o camera in spital.. (ca pentru o spermograma), dupa aceea dr o prepara, sa-i selecteze pe cei mai buni, si apoi dupa circa jumatate de ora ii introduce cu o seringa, sa-i spun asa, lunga..nu te doare.. dupa, trebuie sa stai intinsa vreo 15 minute si gata.. July, si eu stiam de 2 doze, dar dr meu de familie zice ca una e de ajuns! tensiunea o am mica! Hai ca plec acasa, m-am saturat de munca, o seara frumoasa! Cali, 34 sapt+2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

July eu stiu ca Daduianu lucreaza in echipa cu Dantes la operatiile pe care le face la Spitalul Judetean.De Dascalu nu pot sa spun decat ca atunci cand am iesit din cabinetul ei ma apucat un plans de nu ma mai puteam opri la ce grozavi mi-a spus ca am sanse sa raman insarcinata si sa tin sarcina de 10% maxim. Iti dai seama ca dupa ce mi-a spus ca am 3 fibroame ( de 18,21 si 22 mm) am plecat la Bucuresti unde mi-au gasit 2 doctori doar un fibrom de 10 mm acum nu mai am incredere in ce spune. Dar daca tie ti-a spus totul corect atunci e bine de tine . Din aprilie am facut drumuri la Bucuresti si am facut tot felul de analize, care mai imi dau sperante ca viitoarea sarcina daca o fi sa mai pot ramane sa o pot duce pana la capat. Cali multumesc pentru raspuns! Eu cred ca mai am de asteptat vreo 2-3 luni pana sa fac inseminarea. Trebuie sa fac o laparoscopie sa vedem daca trompa care o mai am este desfundata , daca nu sa o curate. [flo][flo] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dana p.
A si ...Laura cand ai intalnit tipa aia a fost acum recent ? [flo][flo] Dana
Nu, Dana , nu a fost recent, pe tipa aia am intalnit-o prin februarie, ea era in 9 luni, mai avea cateva zile si nastea. Cred ca acum are o fetita de vreo 6-7 luni. Oana, mey, eu nu sunt fumatoare, mai trag cate o tigara asa la cafea, de la Adi , eu personal nu-mi cumpar tigari niciodata. Cu grupul ala cu care suntem in pozele de la munte ne-am imprietenit acolo, de fapt erau 2 grupuri unite: vreo 4 din Sibiu (de-ai tai , mey) si vreo 4 timisoreni. Niste tipi de nota 20 ardelenii si banatenii, am ras cu ei si ne-am distrat pe cinste... Da, stiu ca am ratat festivalul de la Sighisoara cu o saptamana dar berbantu'-miu nu poa' sa-si ia oricand concediu, asa ca am mers si noi cand s-a putut. El saracu' mai are teoretic inca 25 de zile lucratoare de concediu pe anul asta, dar practic nu poate sa si le ia ca are mult-mult de lucru la job. Lizuca, Narcisa, fetelor, tuturor va multumesc pt. aprecierile ref. la poze. Sa stiti ca in famelionu' nostru eu sunt fotograful, Adi chiar zice ca de cate ori merge cu mine in concediu se simte ca un turist japonez ca numai aia pozeaza tot ce vad. Dar... poza aia de care zice July, aia e facuta de el, tre' sa recunosc ca el a avut inspiratia sa insface aparatul si sa surprinda spartura aia in nor inainte de venirea furtunii. Deci, eram in creasta, in saua Bucurei, intr-o parte era lacul Bucura (senin, fain, frumos) iar in partea cealalta,cabana Pietrele (de unde urcasem noi, nu se vedea la 1 metru). Cred ca jos in vale , unde campasem noi ploua de rupea pamantul iar noi in creasta admiram privelistea asupra lacului. La munte la peste 2000 de metri ploua brusc, rapid, si poate scadea temperatura de la 20 de grade la 2-3 grade in 15 minute, d-aia tre sa ai mereu si haine groase in rucsac, chiar daca e luna august. Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, am vazut si eu [foto] si intradevar la 19 am zis[wow] Superb cer ati avut deasupra capetelor! Majoritatea pozelor au un albastru viu cu nori albi de parca-s desenati. Iar tu, parca n-ai avea un cavaler de 4 ani acasa! Nu te-a intrebat nimeni ce clasa esti? Ha, Ha mie mi s-a intamplat zilele trecute cand o plimbat pe Alexia cu tricicleta. Mergeam pe trotoarul din fata blocului sau altfel spus pe bulevard si admiram o masina parcata. Si cum o admiram eu ramasesem putin cu gatul intors, cand deodata aud "nebuno!" in secunda aia am crezut ca am calcat sau urma sa calc pe cineva cu tricicleta Alexiei si speriata privesc in fata, cand un pusti pe bicicleta imi vede figura si se sperie si el si-mi zice "ma scuzati" si pleaca mai departe rosind. Mai trec 10 minute si reapare, prinsese curaj, si isi cere iarasi scuze si motiveaza " credeam ca-i o colega de-a mea care se imbraca tot asa cu ceva rosu si cu jeans si vroiam sa-i spun <nebuno, ce faci plimbi copii>". Nu ca-s fi eu prea tanara, da-s prea pitica si ma confunda copii. Ultima data a fost cand lucram secretara la o scoala, si intr-o dimineata( era gerul bobotezei)am vrut sa intru pe la elevi, se sunase de intrare, atunci bat in usa sa-mi deschida, si am ramas tablou cand elevul imi deschide si se ratoie la mine " Hai, c-ai intarziat!" July, fii-mea in ziua cand ii apare un dinte nu-i intri in voie cu mai nimic, poate chiar si cu una sau doau zile inainte. De obiecei dintele cred ca erupe noaptea, ca eu o verific seara si dimineata si cam la toti dintii in noaptea cu pricina s-a trezit si a plans cam 1-2 ore, de a trezit tot blocul. Plimata in brate, leganata, Nurofen, Calgel, ea tine ochii inchisi ca vrea sa doarma si plange, de fapt tipa de durere. Stau si ma gandesc daca acum la incisivi face asa, dar la canici sau masele, care se zice ca-s mai durerosi, cum o sa faca? Circul va dura cu saptamana? Oana, previziunile despre vreme de pe Yahoo sunt bune? Ce zici? uite aici : http://weather.yahoo.com/forecast/ROXX0034_c.html?force_units=1 Eu sunt interesata, conteaza sa stiu cum va fi vremea pentru santierul meu. Vad ca zilele astea a revenit canicula, ceea ce e super ca zilele astea tre sa se usuce niste beton si nu am echipa la lucru. Zice astia ca ploua luni, exact cand reincepem treaba, asa o fi ? Oana ai tu timp sa refaci listuta? ca avem modificari importante! Tu sa adaugi datele si eu iconitele. Ma gandesc la Liris, oare ne mai citeste? Poate ne mai aduce si ea ceva vesti de pe la ea. Cum o fi vremea pe acolo? Dar plaja o fi facut? Da' Cornelia cand revine!?! [vampir]Alexia[porc] si [sofer]Cristina[rufe] CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello Laura, am apucat si eu sa vad pozele...sunt intr-adevar super!!! felicitari ptr ele, ai talent! noi..abia acum am adormit, in scaunelul de masina - ultima dragoste. in timpul zilei nici sa nu auda de pat, doar in sufragerie cu noi si in scaunul de masina...in pat sunt ace si arici! de azi cred ca trec si eu la bonisan, ca ieri a facut urit de tot de la colicei - poate se vede vreo ameliorare, va tin la curent! ma duc sa calc un pic, cit ma lasa seful. va pupez!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, de ce sa calci, mai bine odihneste-te ! nu poti sa stii cum va fi ziua de zi, linistita sau nu Iti trebuie odihna, este bine si pentru laptic! Fa-ti un program, pana la ora 12 nu faci altceva decat bb si tu, ca nu se stie, s-ar putea sa te solicite peste zi si nu vei avea atata energie. Si zilele trec, iar de majoritatea vor fi la fel de grele, nu-ti va fi usor la un moment dat. Ai grija de tine! [vampir]Alexia[porc] si [sofer]Cristina[rufe] CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu pe poze si mi-au placut foaaaaaaaarte mult. Patrick e dragalas foc, iar peisajele imortalizate de Laura iti taie rasuflarea. Am facut si eu vaccinul si nu mi s-a parut prea dureros. Maine am programare la echo la Sanmarina. A mai fost cineva acolo? Am auzit ca au ecran mare si se vede foarte bine. Am mai pus cateva poze in album. Sper sa va placa. [gravi]Marlen - DPN 5 oct. http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Marilena! Sa ne traiesti cu numele! Noroc cu pozicile tale, ca te-am omis de Sf.Maria! Parca-s spune ca se vede ca esti gravidutza! Si parca putin ai pus pe tine, dar tot concurezi la Miss Gravi! Frumoase poze, adica esti o gravida a-ntaia! La Sanmarina nu esti si Dascalu la eco? Eu asa stiam, nu am fost niciodata acolo, dar daca este ea tot ce-ti va spune e ok, ca se pricepe( poate cu mici erori, ca am mai auzit si eu in afara de Dana, dar nu la gravide avansate). Sa ne spui cum a fost! Oana, ok! [vampir]Alexia[porc] si [sofer]Cristina[rufe] CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...