Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Constanta(13)


Recommended Posts

Ione (Ionela), draga mea, simteam eu ca am uitat pe cineva din pomelnicul meu de come-back... Sa-ti traiasca Maria, sa fie sanatoasa si voioasa si sa va aduca multe bucurii ! Oana, noi ne-am dus direct la cabana Pietrele, in prima noapte pt. ca ne-a plouat tare tot drumul am luat camera la cabana sa ne uscam hainele, dar de a 2-a zi a iesit un soare minunat si am montat cortul si am stat inca 6 nopti numai la cort. Pe acolo, ce sa-ti zic, am vazut capre negre si marmote...fara mishto ! hai ca va povestesc maine mai pe larg , acu' am o groaza de treaba la birou. Fi-miu a fost cu mama la plaja, s-au dus o zi si la Vama Veche (n-am ajuns eu anul asta , da' a ajuns fi-miu), l-a mai dus o data la Delfinariu, la Acvariu, prin Mamaia pe la sambadroamele lu' Mazare, etc. Gen, bine ai venit ! Eu nu l-am leganat pe fi-miu nici cand era mic, daramite acuma... El cand a fost mic si-a supt degetul, pana la 2 ani adormea asa, pe urma l-am amenintat ca la el n-o sa mai vina Mos Craciun si Mos Nicolae daca isi suge degetul si (de frica cred) a renuntat la deget. Suzeta nu a vrut nici o secunda in viata lui... Dupa deget si-a gasit o pernita mica pe care o strange in brate si cu aia se alina la culcare. Dar inainte de asta, neaparat, tre' sa-i citesc povestea (povestile, daca nu-i e prea somn) dinainte de culcare. Asta e ritual sfant la noi, daca nu-s eu job-ul asta ii revine lu' barbate-miu, daca nu-i nici el, maica-mii. Cu explicatii, incet-incet, dezvata-l pe Marius de leganat ca o sa fie din ca in ce mai greu pe masura ce creste. Mi se pare mie sau e cam excroc sentimental baietelul tau ...? Succes ! Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hello...si scuze de ameteals. asta e un nick ptr organizarile la topicul de mamici....asta e, obobseala.. noi suntem bine, am fost l aplimbarici cu tati care si-a luat citeva zile libere si acum...incercam s amergem pe o terasa toti trei, sa sarbatorim ceva. sper sa iasa bine. Laura, bine ai venit inapoi. cum a fooost???? Sanzi, ce bine ca ati fost la mangalia! eu ador caii si inainte de '89 ma duceam acolo de multe ori sa calaresc...mi-e tare dor, sper ca si lui Patrick sa ii placa la fel de mult! July, vorbim, sigur! acum plecam...tineti-ne pumnii!! va pupicim pe toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana, unde ai vazut tu ca sunt din cvoda? calculatorul este din cvoda (lucrez acolo) de bastina sunt din cta. si oh, ce bine de voi ca vi-i cresteti singure. eu a trebuit sa stau cu mama si ea mi l-a invatat prima data de picioare (era micut de tot, avea colici si da-i pe picioare) si de-atunci, tot asa o tinem. si laura, da, intradevar este un mare excroc. imi spune te iubesc mami, esti beton... si altele de pe la tv, iar eu ma topesc. ce sa-i faci, asa e cand te mariti si ai copil destul de tarziu. ha.ha. dar cred ca tot la gradinita o sa-l dezvatam. si eu si sotul facem naveta la cvoda, cel mic ramane la mama, il luam vinerea si il ducem inapoi duminica. laura, te duci in tara piticilor? poate ne intalnim pe acolo sa alergam impreuna dupa cei mici prin tot parcul, ce zici? pupici la mamici, gen68
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, bine ai venit! Cred ca a fost misto excursia in 2! Si eu de abia astept sa vina Radu sa evadam si noi pe undeva, desi pe de alta parte cred ca o sa imi cam fie dor de David si mila ca va sta cu bunicile!!! Am terminat si eu de impachetat, desi mai am pe afara inca jumate din bagaj, nu stiu cum sa le comprim mai bine...Cu fructele am o pb nu stiu daca am sa gasesc in Paltinis si ma gandeam sa cumpar borcanele, mi-e teama ca daca cumpar fructele de aici se vor strica pe drum si nu rezolv nimic. Sper sa nu uit nimic...pasaportul meu expira luna viitoare si carnetul de conducere inca nu l-am schimbat. Gen ce lucrezi in Cernavoda? Noi am locuit acolo o bucata de vreme si tata a lucrat pe acolo. Roxa, sper sa ne mai vedem cand ma intorc din "drumul de initiere", ca atat tineam sa il vad si eu pe Pitik...numai sa mai tina vremea cu noi si sa imi fac timp, cred ca o sa am multe pe cap...si mai dam o tura la Mangalia daca si tzie iti plac caii. E sportul meu preferat si animalele mele iubite, am si eu 3 cai la bunici si ma relaxeaza ingrijirea lor si calaria, desi in ultimul timp nu mai am timp. July, cursul este pentru air traffic controller (ground and local controller), se face regulat, dar pe alte nivele de 2 ori pe an, si un test psihologic o data pe an. De obicei faci training on-the-job, dar partea teoretica poti sa o faci oriunde, si eu le separ. David doarme, casa e vraiste, dar nu am chef de nimic (ca de obicei!) asa ca astept cu nerabdare sa plec si in urma mea potopul!!! sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele mele, Laura,muntzomanooo,bine-ai revenit!Merci,de urari.Na',ca acum nu suntem pe deplin hotarati,plecam cu masina sau cu avionul.Si nu mai e mult pana atunci.Ieri cineva ne-a zis c-ar merge sa-ncercam varianta cu trenul.Tu ce-ai face in locul meu,cu un copil si n-bagaje? Oana,mey,Galarina este mai discreta.Ne-am intalnit din intamplare in portul Tomis,n-am avut timp sa stam de vorba,stii doar cum e Teo,trebuia sa fiu cu ochii-n patru sa nu-mi dispara,sa-mi ajunga la vreo familie de congolezi.N-are net acasa. Roxa,iti tinem pumnii!Cum a fost la terasa? Sinzi,inainte de toate sa nu uit sa-ti urez succes la cursuri si drum-bun!Sa nu-mi zici ca dirijezi traficul aerian?!Astia ies la 40 de ani la pensie.Stiam de controlul psihologic,trebuie sa stai bine cu S.N.C.-ul.Nu-ti lua fructe la tine,cand ajungi in Brasov,da o fuga pana-n piata din centru,de langa magazinul lor Universal,o sa gasesti acolo piersici ptr.export de Medgidia(iaca unde se duc piersicile noastre!!!),de toata frumusetea,prune si ce mai vrei tu! Gen,"LA MULTI ANI!",baietelului tau.Sa-ti aduca numai impliniri! Narcisa,este vorba despre teama de intuneric care la Teo s-a manifestat mult mai devreme.Stai sa vezi cand isi va descoperi umbra!Teo a avut acum vreo cateva luni accese noaptea de panica,se trezea brusc,incepea sa planga cu urlete,nu vroia decat in brate,nu vroia s-o pun inapoi in pat,adormea in bratele mele.In cateva zile si-a revenit.La fel si cu umbra,i-am facut pe pereti cu mainile iepurasi si nu i-a mai fost frica.Umbla noaptea prin casa pe intuneric fara sa se teama de ceva. Va pupam pe toate,July si Tea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sinzi,iti spun ce-mi iau eu intotdeauna cand plecam cu Tea la drum: -Nurofen si-o fiola de algocalmin, -Smecta si Colistin, -un supoz.de glicerina, -cateva plicuri de ceai(menta si musetel). Termometru,intotdeauna. Drum bun! Va pupam,July si Tea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara tuturor! Ionela, imi cer scuze pt. omisiune. La multi ani, sa-ti traiasca gandacelele amandoua, sa fie sanatoase si sa -ti aduca numai impliniri si bucurii in viata. Laura, bine ai venit! Mai da' ce vrema buna ati avut. P'aci a plouat si-a bubuit la greu cateva zile. Povesteste-ne pe unde ati umblat si pe unde a fost bun si ieftin pt.....viitor. Ma bucur tare mult pt. voi ca sunteti ducaci amandoi. Eu sunt puturoasa familiei, ma urnesti greu la...plecari extrajudetene. July, merci pt. urari. Nu te lua dupa aparente. Se pare ca seamana amandoi ca doua picaturi de apa. Tot eu am luptat la greu sa se deschida.[box]. Deformatie profesionala(din partea lui). Mai confunda locatia....[:I] Gata au plecat musafirii! Am vrut si noi sa coboram in portul Tomis, dar era asa aglomerat ca pana la urma am ajuns la Mamaia la On Plonge-junior. Am ratat artificile din cauza de ...baterie descarcata la ceas. Sanzi, drum bun! Sa te intorci sanatoasa. Gen, bine ai venit! Parca o vad pe mama pe la 3 ani ai Andutei cum facea scurta la mana leganand-o. Am dormit cateva nopti cu ea si am dezvatat-o sa fie leganata pe mana, dar....nu adormea nescarpinata pe spate. [:I] Trebuie sa recunosti ca e mai usor cu scarpinatul...[:p]. Galarina, sa-ti traiasca flacaul , sa fie sanatos si norocos! Te pupam pt. atunci cand vei putea sa ne citesti. Roxi, cum te mai descurci? Cand vrei sa incepi divesificarea? dupa 4 sau 6 luni? Eu am inceput dupa 5.5 luni incetishor..si parca imi este dor de perioada cand ii dadeam doar tzatzi. Cali, Marlen ce mai fac burticutele? Va plimbati? Tanja, sa ne scrii cand ajungi in C-ta. Poate asa ne urnim si noi mai multe la intalnire, ca a trecut o vesnicie... Narcisa, nu ne-ai spus cum reactionat Patrik la plecarea din Ro. Va pupic ca sunt cam obosita dupa 4 zile de musafiri si plimbareala! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...