Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cat dureaza o nastere?!


Recommended Posts

Salut. La mine a fost asa: la ora 11.00 duminica au inceput niste contractii mici de tot, cu perioade de liniste. La 17.00 am fost la spital, colul era inchis. La ora 24, colul era de 1 cm. In tot timpul asta contractiile erau doar sacaitoare. La ora 03.30, luni, col de 4 cm, dilatat apoi manual de medic la 6-7cm. La ora 05.00, col de 7-8 cm, dilatat manual de medic la 10 cm. Apoi mi s-a rupt apa, am nascut la 05.30. Natural. Durerile fiind ca la menstruatie (in aceeasi zona, dar mai intense), au fost anihilate de injectia pentru epiziotomie. Asa ca doctorul imi zicea cand trebuie sa imping:-))). Cam asa ceva. Am stat pe masa vreo 30 de minute sa nasc. Nastere usoara si curaj. Nicoleta. PS Stefan a avut 3.800kg si 52 cm.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
dragele mele! iaca si recordul absolut! 3 zile a avut travaliu prietena de care v-am povestit la inceput, nu 12 ore, pentru ca i-au facut injectii care sa-i declanseze nasterea si au inceput contractile, in schimb colul nu se dilata![bang][bang][bang] tocmai am vorbit cu ea, maine ma duc s-o vad…[il] ei… am avut dreptate cu cezariana or ba?![bang] si… va puteti imagina asa ceva???????????????? 3 zile?!!!!!!!!!!!;((((((( io, ioachim (dpn 29 nov 04) & ileana (4 iulie 02) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/7ffc&.src=ph
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...