Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nastere


serin

Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
nu neaparat dar doctorii prefera sa taie pentru a evita ruptura care este mai rea decat taietura facuta de ei.In momentul in care capul copilului coboara este greu de spus daca trece fara probleme.Totul se petrece foarte rapid si nimeni nu garanteaza ca nu o sa te rupi asa ca foarte des te taie pentru a evita complicatiile.La mine au asteptat pana in ultimul moment,nici anestezie locala nu au mai avut timp sa-mi faca,dar oricum nu simti nimic. Pentru a evita o taietura trebuie ca tu sa te poti controla perfect si sa ai rabdare sa nu imppingi dar este dificil in momentul ala si si asa nu poate garanta nimeni ruptura. lili 36 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu neaparat dar doctorii prefera sa taie pentru a evita ruptura care este mai rea decat taietura facuta de ei.In momentul in care capul copilului coboara este greu de spus daca trece fara probleme.Totul se petrece foarte rapid si nimeni nu garanteaza ca nu o sa te rupi asa ca foarte des te taie pentru a evita complicatiile.La mine au asteptat pana in ultimul moment,nici anestezie locala nu au mai avut timp sa-mi faca,dar oricum nu simti nimic. Pentru a evita o taietura trebuie ca tu sa te poti controla perfect si sa ai rabdare sa nu imppingi dar este dificil in momentul ala si si asa nu poate garanta nimeni ruptura. lili 36 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu este musai. Eu nu am nascut normal dar am auzit si cazuri cand nu a fost nevoie de taietura din partea medicilor si nici nu s-au rupt mamicile. ce este drept....in cazurile cu pricina copilasii a fost relativ micuti ....2 kg - 2.300. In marea majoritatea acazurilor.....esti taiata. O zi bunuta. [url="http://community.webshots.com/liliana_28"]Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici[/url] [url="http://www.dropshots.com/liliana_28"]Calinut[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Sunt norocoasa la care nu este necesara nici o taietura! Depinde mult de elasticitatea pielii si de flexibilitatea oaselor. Dar, daca nu te numeri printre norocoase, este de preferat taietura rupturii! Si crede-ma ca vine ca o mana cereasca, in momentul cheie! Este ca o eliberare de care te bucuri mai mult decat sa te temi! Nastere usoara tuturor si bebei sanatosi, cuminti si ... mancaciosi! Pisicuta, mama lui [copil]Vladut & [copil]Raducu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...