Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cine a nascut la spitalul Elias?


Recommended Posts

Salut tuturor! As vrea sa stiu cit mai multe despre nasterea la spitalul Elias: -spitalul e curat? -exista rezerve?daca da,cit costa? -cam care sunt costurile(doctori,anestezist,neonatoloig,asistente)? -orice alta informatie pe care o considerati utila Va ramin indatorata pt.bunavointa de a-mi raspunde. Multumesc! Numai bine! Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Crisa Stii ca acest spital era si a ramas destul de bine pozitionat intre spitalele din Bucuresti. Eu am nascut acolo in dec 2003 si dupa parerea mea cred ca este destul de curat, mancarea foarte buna, rezerve sunt dar depinde la ce doctor esti, sunt cu 2 sau 3 paturi, nu cred sa coste ceva - eu nu am platit nimic... Doctorii sunt cei pe care ti-i alegi, asistentele sunt de treaba, cu mici exceptii. Bani: cand am nascut eu am dat 500.000 la moasa si 200.000 la neonatolog. La doctor dai cat consideri - vorbesti si tu cu el inainte, direct ca e cel mai bine... Eu am ales Elias pentru ca stau foarte aproape, cand am nascut am mers pe jos... si doctor a fost Tutunaru Daniel[cool] - nota 20 Multumita de raspunsuri? daca mai e ceva spune-mi. Pupici[pup] Gabriela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Crisa, si eu tot la Elias anul trecut in decembrie am nascut (apropo Gabriela tu pe ce data? noi de mos Nicolae...)si sunt fel de incantata de spital, eu am nascut cu Dr. Vladareanu si mi-a urmarit sarcina dr.Parvu. Am nascut prin cezariana si am stat in rezerva de doua paturi fara sa platesc nimic, oricum rezervele sunt de maxim 4 din cate stiu eu. Este ft curat si asistentele dragute si chiar neconditionatintr-adevar cu ft mici exceptii . In privinta sumelor vorbesti cu doctorul tau sau te orientezi la fata locului intreband care ar fi suma care se da (asa a facut sotul meu ca eu nu am fost disponibila doua zile) Daca mai vrei detalii da-mi un pm Te pup si nastere usoara Umflatzel si bb Andrei 9 luni http://community.webshots.com/user/umflatzel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Umflatzel[;)] (simpatic nume), noi am venit de Revelion[cheers], ma rog in dimineata de 31 decembrie, ca sa nu stea mami si tati singurei[sex][:-)))]...intelegi? Dar a fost cu o saptamana mai devreme, probabil ca daca respecta termenul ar fi fost pe 6 ian de Boboteaza... Dar cu bebeii astia nu stii niciodata! Va pupacim [pup][pup]si noi care inca nu avem 9 luni Gabriela si [copil]Mariuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut in 2002 (iulie) la Elias cu d-na doctor Andrei si fiindca voi naste din nou in aprilie cred ca voi naste tot acolo . Atunci nu erau tarife, eu am dat banii doctoritei, moasei si asistentelor chiar inainte de externare dar nu sume exorbitante ci de bun-simt. Nimeni nu cerea nimic dar s-au purat exemplar. Deci, a fost bine!! Atunci nu erau permise vizitele (oficial), dar se putea intra pe o scara mai ascunsa (de incendiu), pe care o stiau toti. Acum acea usa e inchisa dar se permit vizitele. Inainte de nastere stai intr-un salon (sunt saloane cu 6 paturi sau rezerve cu 3 paturi), curat si colo si colo. Dupa nastere te muta in saloanele de lauze, care erau atunci toate cu 3 paturi. Acum sunt 4 paturi. Acum e totul renovat si redecorat! E foarte curat! Fiindca nu prea erau nasteri in perioada aceea, am stat singura in camera si inainte si dupa nastere (a fost groaznic, ca nu prea aveai ce face si cu cine vorbi). Mancarea era destul de buna (pentru un spital), iar dupa ce nasti e alta mancare, adaptata faptului ca esti slabita si ca trebuie sa alaptezi. Masa se aduce in camera. Cam atat! Sarcina usoara si nastere la fel ! Catalina+Andrei(~ 2 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

spitalul elias este administrat de sorin oprescu, cel care e director si la municipal. in doi ani de zile a reusit sa-i dea un aer occidental, aproape peste tot sunt termopane, aparate de aer conditionat, gresie pe jos, sali noi de operatii, etc. eu am nascut in elias anul trecut cu dr tutunaru si am stat intr-o rezerva pe sectie. asta ca am fost norocoasa ca seful sectiei nu avea nici o pacienta care sa stea acolo. totusi exista o aripa in care erau cazati fostii demnitari si care acum e deschisa, pe bani, tuturor. spre deosebire de municipal sau alte spitale, care au doar una sau doua garsoniere cu plata, aici sunt vreo 7 sau 8 plus doua sau trei apartamente. pretul este acceptabil 1 milion jumate pe zi pentru garsoniera (deci sub 50$) si ceva mai scump in apartamente. toate au aer conditionat, tv, wc si dus propriu, telefon, chiar si acces internet in apartamente. ce mai, ca la hotel. in ceea ce priveste doctorii, depinde. mie tutunaru nu mi-a luat nici un ban. am auzit ca si parvu e ok, dar nu se complica cu sarcini dificile. restul sunt veniti din sf. pantelimon si am auzit ca sunt slabi pregatiti dar se arunca la preturi ce concureaza municipalul. personalul e de nota zece, asistentele isi cunosc lungul nasului si merg pe principiul purtarii ireprosabile ca sa fii multumita si sa le recompensezi eventual financiar. sper sa-ti fie de folos informatiile mele. aaaa, inca ceva. daca il tin nervii, sotul tau poate asista la nastere, sa filmeze sau sa faca poze. hai, succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Pe vremea cand am nascut eu (iunie 2002) bebelusii stateau separat de mame. Il vedeai la alaptat sau ti-l aduceau cand il cereai. Mi s-a parut ok asa, eram cam stresata si preferam sa-l stiu pe maini bune in rezerva separata. Acum am auzit (doar din auzite) ca poti sa ceri sa stai cu el in camera. Poate ne spun fetele care au nascut mai de curand. Daca nu, eu o sa aflu sigur in mai 2005 ca tot acolo voi naste al doilea bebe. Mihaela [gravi]si Alex (2 ani si 5 luni) Pozele noastre aici: http://community.webshots.com/user/micorint
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Si eu am nascut la Sp. Elias in 1999 si era de pe atunci OK. Acum am auzit ca mult mult mai bine (conditii si tot ce trebuie) mai greu era ca nu dadeau voie la rude sa vada bebelusiil. Nu stiu cum este acum. Eu am nascut cu dr. Mateescu (super DOCTOR). Nastere usoara va urez celor care mai aveti putin. Si eu as mai vrea un bb dar cred ca nu se mai poate... [url="http://photos.yahoo.com/mihaela_visan73"]Pozulici [foto][/url] Mihaela, mamica de Luca (5 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am si eu o nelamurire: exista oare posibilitatea ca spitalul sa fie supra-aglomerat? Am inteles ca maternitatea nu e foarte mare... si constat ca spitalul e din ce in ce mai popular. Cam cite gravide poate sa 'cuprinda' o data? Scuzati usoara stupizenie a intrebarii, dar chiar e o problema care ma framinta...[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...