Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce cosmetice la 25 de ani?


Recommended Posts

Va rog sa ma ajutati... Sunt o ignoranta in ale cremelor si fardurilor, ma dau pe fata cand cu crema de bebe, cand cu Hydrafresh, sau crema de galbenele, as vrea sa stiu ce sa folosesc, ca de-acum cam incepe imbatranirea...... Asadar, ce crema, ca masca, ce gel de corp??? Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ai o varsta pe care eu deja incep sa o invidiez. deci: 1. alege o gama care ti se potriveste si financiar (gerovital sau oriflame sau nivea sau l`oreal, yves roches, estee lauder, clinique etc.- le-am ordonat dupa cresterea preturilor) 2.acum ai nevoie de ingrijire si hidratare doar, pielea e tanara, trebuie sa-i pastrezzi fermitatea si elasticitatea 3.lapte demachiant pentru tenul tau (normal, gras, sensibil sau uscat), poti folosi si lotiune tonica dupa demachiere 4. crema de zi hidratanta pt tenul tau 5. crema de noapte usoara sau o poti folosi tot pe cea de zi 6. lotiune de corp (e mai usoara decat crema de corp) 7. rezultatele sunt mai bune daca folosesti aceeasi gama in ingrijirea fetei Pot sa-ti povestesc f mult pe aceasta tema, nu sunt chiar expert, dar am experienta!!!!eu am folosit toate gamele de mai sus si-ti pot spune despre oricare.Cel maI BINE AR FI SA POTI FOLOSI ESANTIOANE PANA ITI DAI SEAMA CARE-TI PLACE SI TI SE POTRIVESTE CEL MAI BINE. [cheers][hop][cheers][hop]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na ca nu te-am vazut pana azi! Iti spun io cum e cu cosmeticalele la varsta asta: Eu am multe, atat de multe, incat ajung sa expire pana sa le folosesc, mereu fac ordine intre ele, si le aranjez frumos, ca sa nu uit sa ma dau cu ele. Rezultatul? ori uit, ori n-am timp [il] Dar in ultima vreme mi-am propus sa profit de legume si fructe, si sa fac si eu o cura de "verzituri". Sigur asta face bine la tonus in general... Si cum de miscare n-am timp... Si ma apuca uneori zelul, si ma dau cu toate deodata: am gel de ochi antirid, chestii, creme anticelulita, cu alge, cu nebunii,... Si totusi, citeam acum vreo doua zile intr-o revista din ce cauze apare celulita. este o lista atat de lunga, incat este imposibil sa nu te incadrezi la macar una din situatii! Asa.... mai am masti pantru fata, cu castraveti, creme abrazive tot pentru fata (cica se curata in profunzime...) Si lista poate continua.... Sfatul meu: eu zic ca esti prea tanara ca sa iti faci griji cu imbatranirea. La varsta asta, reteta cea mai buna este sa ai grija de tine (vezi ca la tine cred ca isi spune cuvantul nesomnul...- ochii incercanati schimba mult aspectul fetei). Si cred ca o crema hidratanta, un lapte de corp, sunt suficiente... Eu nu ma vopsesc, dar daca m-as vopsi, as cauta si ceva pentru par. Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc -25 si eu, inca, dar nu pentru mult timp- demachiant pt ochi, seara, pt ca nu e bine sa dormi "rimelata", de exemplu, un lapte demachiant pt fata, care curata impuritatile, chiar daca nu ma dau cu fond de ten, fard alte prostii, e vorba de praf, etc. pt tipul meu de ten - gras- si cam atit. Din cind in cind, o crema f. usoara- tot pt ten gras, dar numai cind am timp. Lapte de corp, tot cind am timp. Si alte minuni, masti si alte chestii, f. rar. Pe orice produs se mentioneaza pentru ce tip de ten este fabricat si pentru ce virsta. Eu n-as putea sa-ti recomand decit produse pt ten gras, daca e cazul la tine. Ar trebui, in functie de tenul tau, sa incerci citeva mostre inainte. Parerea mea, insa, e ca, pentru fata, nu ar trebui sa faci abuz de creme. Nu cred ca e cazul, la virsta noastra. Important e ca fata sa fie bine curatata seara si dimineata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Sabina
Va rog sa ma ajutati... Sunt o ignoranta in ale cremelor si fardurilor, ma dau pe fata cand cu crema de bebe, cand cu Hydrafresh, sau crema de galbenele, as vrea sa stiu ce sa folosesc, ca de-acum cam incepe imbatranirea...... Asadar, ce crema, ca masca, ce gel de corp??? Sabina & Sofia Galagia
Ar trebui sa dai mai multe amanunte, tip de piele /uscata,normala,grasa,mixta/.Asta ai putea sa iti dai seama si daca porii sint inchisi, daca iti treci mina pe fata si lasa urme /atunci e grasa/si in caz ca porii sint deschisi. In mod normal orice fata ar trebui sa inceapa sa foloseasca crema de zi si un demachiant inca de pe la 16 ani. Deci nu e prea tirziu...[:D] Pentru inceput ti-as recomanda, asa cum spuneam sa vezi ce fel de tip de piele ai si in functie de asta trebuie sa mergi la o expeditie prin magazine de cosmetice. Ar fi si varianta cu o cosmeticiana asta in caz ca doresti recomandarea unui expert. Acum in legatura cu machiajul...spune-mi te rog ce anume folosesti. "Un sfirsit e un inceput..." ella&com.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca in primul rand ar trebui sa urmezi dimineata si seara neaparat si fara pauza urmatorii 3 pasi: 1.demachiere 2.tonifiere 3.hidratare Apoi, de 2 ori pe sapt. o exfoliere mai in profunzime cu o masca. Alege produse care sa i se potriveasca si ca varsta si ca ten...de exemplu nu are rost sa folosesti o crema anti-aging...ca nu e cazul la tine...foloseste o crema hidratanta, eventual cu vitamine (daca iti lipsesc din dieta). Vezi ca orice masca se pune pe tenul demachiat.... Anca si bebelina Alexandra (10 nov.2003) ================================== http://www.vectornoise.com/Alex/index.html ==================================
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...