Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce cosmetice la 25 de ani?


Recommended Posts

Fetele au dreptate - alege-ti o gama de cosmetice "dupa buget" iar apoi, din cadrul gamei, produsele adecvate. La 25 de ani asta inseamna: demachiant, o lotiune tonica, o crema hidratanta de fata, o crema de corp si una pentru maini. Din punctul meu de vedere acesta ar fi strictul necesar....Sigur, poti sa-ti iei o crema speciala pentru ochi, un exfoliant pentru corp, o masca de fata, etc etc etc etc dar cred ca cele de mai sus ar ajunge intr-o prima faza, mai ales daca zici ca pana acum ai folosit cosmeticele mai mult la nimereala...Pe masura ce iti formezi un "ritual" de ingrijire o sa apara din ce in ce mai multe produse pe etajera din baie - e suficient sa iei o revista k sa fii tentata sa mai incerci ceva nou [:D] Dar ca sa revin la partea cu "ce" din intrebarea ta, eu am folosit pana acum cu rezultate bune: - pentru fata: demachiant + tonic L'Oreal, crema de fata L'Oreal Hydrafresh. Mai nou le-am inlocuit cu produse din gama Vichy: demachiant 3 in 1 (costa cat demachiantul+tonicul L'Oreal dar sunt mai multumita de el) si crema hidratanta pentru fatza - pentru corp: produse din gama L'Oreal body expertise - pentru maini: crema Dove mi se pare excelenta Nu dispera....se gasesc produse OK pentru orice buget si indicatii (ten gras/mixt/uscat) gasesti pe ambalaje. Si gasesti si p'aici o mana de ajutor [;)] A, sa nu uit: incearca sa nu-ti schimbi prea des crema de fata ca o sa patesti cam ce patesti cu parul cand iti schimbi samponul prea des... M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Sabina
Pot sa folosesc o lotiune de spalare a fetii in loc de demachiant daca nu ma fardez? Din aia care se clateste cu apa.Si doar in zilele cu fard demachiantul. Sabina & Sofia Galagia
Atat lotiunea de spalare cat si demachiantul au acelasi rol - curata fata. Demachiantul se foloseste si daca nu te-ai fardat, doar pentru curatare - e mai eficient si nu usuca fata asa cum se intampla cand te speli cu apa si sapun... Poti folosi fie una fie alta - le poti testa pe rand, te opresti la produsul cu care te simti mai bine. Comparatia cu spalatul pe dinti e foarte reusita [:)] Seara - curatare cu demachiant (indepartare machiaj si impuritati), tonifiere, hidratare. Dimineata - curatare cu demachiant (cureti toxinele eliminate...crema este mult mai eficienta daca este aplicata pe o piele perfect curatata), tonifiere (se inchid porii), hidratare, aplicare machiaj. Suna mai complicat decat este...promit! Dureaza cam cat spalatul pe dinti (cu un demachiant 3 in 1 esti gata si mai repede!) dar este ceva placut (produsele miros frumos si iti dau senzatia de proaspat, de curat) iar efectele se vor vedea in curand - vei avea un ten mai luminos [:)] M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ti spun ce folosesc eu.. ca diferenta de varsta intre noi 2 nu e atat de mare .. - seara intotdeauna demachiant special pt ochi si unul pt fata. trebuie sa le folosesti chiar daca in decursul zilei nu te-ai machiat. eu nu folosesc lotiune tonica ci doar apa, multa apa si treptat racesc temperatura... - dimineata dupa ce ma spal pe fata aplic o crema pt ochi si una pt fata. cremele sunt de tipul hidratante pt ca la varsta asta nu e nevoie de ceva mai puternic. - de 2 ori pe saptamana aplic o masca exfolianta iar o data una hidratanta : cu aloe, ceai verde.. vezi de gasesti sau iti prepari una acasa... pt corp aplic o crema exfolianta la care insist in zona calcaielor, a coatelor, a genunchilor, dupa care, dupa dus aplic o crema de corp hidratanta.. singura cu care eu m-am impacat a fost Dulgon pe care am cumparato din ro. restul (loreal, dove....) nu mi-au hidratat pielea asa cu o face Dulgon. de cate ori merg in ro imi fac provizii... la fel poti folosi si pt maini si unghii(2*1) tot Dulgon.. sunt super... ce folosesc eu ca produse pt fata nu are rost sa le numesc desi si eu fosesc pt ten mixt, pt ca se gasesc doar aici... dar sigur o sa gasesti si in ro. pt buzunarul tau...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exista numeroase creme pt ten matur care pretind ca ar face sa dispara ridurile fine.Eu inca nu am riduri, dar de ce sa astept sa le fac?N-ar fi mai bine sa folosesc una din acele creme acum, la 23 ani, si in felul asta previn sa imi mai apara acele ''riduri fine''?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aniela23
exista numeroase creme pt ten matur care pretind ca ar face sa dispara ridurile fine.Eu inca nu am riduri, dar de ce sa astept sa le fac?N-ar fi mai bine sa folosesc una din acele creme acum, la 23 ani, si in felul asta previn sa imi mai apara acele ''riduri fine''?
e interzis sa folosesti creme anti-riduri la 23 de ani. acele linii fine se pot si preveni prin evitarea strangerii ochilor, purtarea ochelarilor de soare etc. poti folosii pt ochi felii de castravete de ex. in loc de masca sau chestii de astea.... deci NU!!!! nu degeaba sunt pt tenuri mature... totusi sunt si creme care ajuta in aceasta privinta si sunt pt tineri doar sa te uiti bine ce cumperi..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...