Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Burtiera dupa nastere- pro sau contra?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E adevarat ca leneveste muschii dar e foarte comod cu ea....iti "aduna" la un loc ceea ce ramane dupa bebe si te simti mai lejera.....eu a trebuit sa nasc prin cezariana si pe mine m-a ajutat fara doar si poate!!!!! Am purtat-o aproape o luna dupa operatie si de fiecare data cand o dadeam jos ma miscam mult mai dificil! Cel putin in cazul cezarienei eu cred ca e de mare folos, iar in cazul celei naturale nu prea are ce sa faca rau atata timp cat nu o porti exagerat de mult.....stiu multe mamici care au nascut si au folosit burtiera la sfatul medicului ginecolog.... Muswchii sunt oricum leneviti in cele 9 luni....ce mai conteaza cateva zile acolo??? Nastere usoara si multa sanatate tie si lui bb Mami Florina, beba Elise si tati Mihai http://photos.yahoo.com/floppyflorina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doctorul meu, dupa nastere mi-a spus ca nu mai am nevoie pt ca burta mea se retrasese aproape complet cu exceptia a 3-4 cm... dar uite ca acum regrt ca nu mi-am luat totusi una pt ca a inceput sa se umfle burta in zona de deasupra operatiei... sper sa nu se lase, si asa sunt slaba si cu burtica umflata arat ca naiba: nici insarcinata da nici slaba. Freia si [copil] Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro http://community.webshots.com/user/freia_ro_capsunika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Japonia burtierele astea-s o moda si inainte de nastere si dupa:P Am cumparat doua pentru femei gravide si le-am purtat vreo doua saptamani in total,ca nu mi-au placut,am cumparat si o burtiera si un corset pentru perioada de dupa nastere si nu le-am purtat deloc din acelasi motiv.Arat la fel ca inainte de a fi insarcinata si nu posed pareri de rau ca nu le-am purtat:)). Lia&Andrew
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am purtat burtiera dupa nastere (naturala) si m-am simtit f. bine cu ea, eu cred ca mi-a facut bine, adica mi-a ajutat muschii de la burta sa revina mai rapid la starea de dinainte de graviditate. O recomand cu caldura dupa nastere. [zana]Oana si [bonjovi]Paul (03.07.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut, burticutzelor! hm. burtiera? ce-i aia? eu am nascut normal shi cand am ajuns acasa cu pruncu'n bratze, ma intalnesc pe scara cu o vecina care e rotunda (adica are 1,60 si 100 kile) care-mi zice: sa portzi burtiera ca altfel ajungi ca mine!!! aiurea. nu am purtat si uite-ma ce supla sunt. asa ca, eu cred ca depinde cat de mult v-atzi ingrasat pe durata sarcinii. eu nu am luat prea mult vreo 10 si nici acum dupa patru ani de la nascut, nu am probleme cu burtica. numai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...