Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Burtiera dupa nastere- pro sau contra?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by gen68
salut, burticutzelor! hm. burtiera? ce-i aia? eu am nascut normal shi cand am ajuns acasa cu pruncu'n bratze, ma intalnesc pe scara cu o vecina care e rotunda (adica are 1,60 si 100 kile) care-mi zice: sa portzi burtiera ca altfel ajungi ca mine!!! aiurea. nu am purtat si uite-ma ce supla sunt. asa ca, eu cred ca depinde cat de mult v-atzi ingrasat pe durata sarcinii. eu nu am luat prea mult vreo 10 si nici acum dupa patru ani de la nascut, nu am probleme cu burtica. numai bine.
Nu stiu daca depinde de asta. Nici eu nu am luat prea mult in timpul sarcinii, decat vreo 13-14 kg, am avut 55 kg inainte de sarcina si 55 am si acum. Si tot am ramas cu impresia ca mi-a prins bine burtiera. E vorba si de cum te simti cu ea pe tine, atunci imediat dupa nastere, vorba cuiva "iti mai aduna burta". [zana]Oana si [bonjovi]Paul (03.07.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Davina Dupa nastere poti sa revii la kg de dinainte de graviditate si sa ai si burtica in acelasi moment .
Corekt ! Subscriu ! Eu am facut cezariana , am purtat burtiera vreo 3 luni, m-am simtit f. bine cu ea, o recomand cu caldura si eu. Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am purtat putin. N-a avut mare efect. Am slabit 6 kg in 6 saptamani pentru ca ma suprasolicita bebe, nu pentru ca am purtat centura din asta. In plus, este si cam... inestetica, si dupa ce ca imi zburdau inca hormonii prin creier si vroiam si eu ... una alta,.... ce mai! Nu ma simteam deloc sexi cu burtiera aia. Si pentru ca inca mai trebuie sa dau jos vreo 5 kg, acum am dat-oi pe salate. Oricum, depinde foarte mult de cate kg ai luat in timpul sarcinii si cu cate iesi din spital. Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am purtat centura, ,,burtiera,, dupa nastere, burtica a disparut. Inainte de sarcina aveam 48 kg.Am luat in timpul sarcinii 29 kg, sarcina fiind gemelara, dar dupa nastere am dat aproape tot. Actual am 46 kg. In final am fost multumita de centura. Ionela, Maria & Elena 26.05.03 icraciun
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, categoric DA, ajuta! Eu am trei la colectie, 2 inainte si una dupa. Mi-e mi-a ajuns burtica la fel ca inainte. Nici n-as fi rezistat fara centura, mai ales dupa cezariana. Aici exista standuri intregi cu centuri, eu m-am speriat cand le-am vazut. Cum sa iau o decizie s-o aleg pe cea mai buna dintre atatea modele? C&Mi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am purtat la primul bb inainte si dupa nastere.LA al doilea doar in timpul nasterii.Dupa nastere m-a durut burta de la ea si am renuntat.Nu mi sau lasat muschii burtii si oricum cu putina gimnastica isi revin repede.DAca te ingrasi dupa nastere burta se "inmulteste" asa ca ai grija. Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...