Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa-mi conving sotul ca nu e batran???


Recommended Posts

In 21 aug. sotul meu implineste 38 de ani... si problema e ca el e foarte complexat; cand i-am sugerat sa-i invitam prietenii la noi acasa ptr. un bbq, mi-a spus clar ca nu vrea, ca zice el, cand ajungi la varsta asta, zilele de nastere nu mai conteaza... eu sunt cu 10 ani mai tanara decat el... nu stiu daca de asta el se simte "batran" si nu stiu cum sa-l conving ca eu nu am gandit nici un moment ca e "batran". Si stiu ca sufara din cauza asta, si nu stiu cum sa-l ajut... L-am intrebat acum cateva luni (vorbeam despre a avea un bb) daca el crede ca ar fi ok cu un bb, si el s-a suparat taaaaare, a crezut ca eu cred ca e prea batran pentru un bb, dar eu ma refeream doar la faptul ca el lucreaza mult, stiu ca are nevoie de odihna... nu stiu cum sa-l ajut sa inteleaga. La 38 de ani nu esti batran!!! AJUTATI-MA, VA ROG!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nadia draga ce sa zic ca al meu are numai 28 de ani si se crede batran, anul trecut de ziua lui numai ca nu mi-a stat imbufnat toata ziua, zicea ca are 30 de ani, e batran, gata, salut cu tineretzea. Asa ca probabil ca este ceva cu barbatzii astia, ca si al meu sotz e speriat de varsta asta, ma gandesc ca daca acum la 28 face asa ce va face mai incolo? Nu-l baga in seama...ii va trece.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns; sincer, sper ca-i va trece, dar ma cam ingrijoreaza... e felul in care gandeste si stiu ca in "prostia" lui (despre subiectul asta) sufera. Nu ma intelege gresit, e un barbat foarte inteligent, dar cand vine vorba despre varsta lui, e asa de tont!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tatal meu e exact ca sotul tau! De fiecare data cand e ziua lui, e asa trist si nu ii arde de nimic, caci, spune el, imbatraneste. Cam tot de pe la varsta de 38 de ani a inceput sa fie si el asa. Inca nu i-a trecut, dar acum nu mai e nici asa de suparat ca la inceput. Deci concluzia pe care am tras-o eu, ar fi ca aceasta 'problema' se atenueaza in timp. Nu cred sa fie ceva concret ce ai putea face tu in aceasta privinta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] Sa fiu sincera si eu de fiecare data la ziua mea sunt cu fundul in sus. Si mie mi-e frica de "imbatranire" , si eu ma mai uit cu jind de multe ori la fete de 16 ani si parca parca as vrea sa am din nou 15 , 16 ani. Nu stiu...cred ca totzi trecem prin asta, cred eu ca e firesc...
quote:
Originally posted by Nadia1976
Multumesc pentru raspuns; sincer, sper ca-i va trece, dar ma cam ingrijoreaza... e felul in care gandeste si stiu ca in "prostia" lui (despre subiectul asta) sufera. Nu ma intelege gresit, e un barbat foarte inteligent, dar cand vine vorba despre varsta lui, e asa de tont!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadia....sotul meu implineste 40 pe 9 noiembrie...si pana anultrecut pe...24 sept...tot se plangea ca-i batran...apoi a aparut minunica...Ioana biberoana...si a intrat in epoca "tinerete fara batranetse''....este atat de absorbit de a fi tata....de nu mai are timp de tristeti...[alcool]...ba dimpotriva ii surade ideea de a mai avea un bebel...O vrea sa devina copiluts si el[:D]...Glumesc ...dar..chiar nu l-am mai auzit plangandu-se de trecerea timpului:) Numai bine sa va fie:) Dana si BB I (24.09.2003) http://community.webshots.com/user/floarea_soarelui floarea soarelui
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si sotul meu este mai mare ca mine , are 44 de ani, avantajul lui este ca nu-si tradeaza varsta,toata lumea care aude zice ca e o gluma ,ca el n-are mai mult de 28, 30 ani.oricum nu-si face probleme in leg cu anii lui,e si dintr-un neam de logevivi . problema nu e asta ,ca arata mai tanar decat e,problema cred ca e, ce si cum simte fiecare in sufletul lui, daca se mai simte tanar prin gandire, emotii etc. nici eu nu mai am 19 ani ci mult mai mult dar sincer va spun ,nu mi-e rusine sa stau langa o fata de 19,20 de ani si nu ma dau pe una mai tanara.In afara faptului ca am buletinul care mi-aminteste cati anisori am (tleizeti si tinti) nu ma simt de varsta asta caci sufletul meu e inca adolescent.Cred ca depinde cum percepe fiecare timpul ce l-a lasat in urma sau cel ce va sa vina. Ce poti sa-i spui sotului tau? Ca la aceasta superba varsta ,e un adevarat barbat, si ca nu ti-ar fi placut sa fi langa unul mai tanar pe care sa-l inveti tu ABC-ul vietii. cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Desi sotul meu are o vârsta care se apropie de cea de care vorbiti voi, nici gând la el de îmbatrânire; la inceput, spunea el ca "eu sunt mai batrân...bla-bla-bla"- diferenta este de 12 ani- dar nu este deloc obsedat de "batranete", ba chiar de "tinerete"! SPORTUL ESTE SANATATE CURATA, atât fizica, cât si psihica! Asta ne mentine pe noi "proaspeti" si cu chef de viata! Ne place sa escaladam (in sensul de a urca) muntii, sa mergem cu calutii, adica cu bicicletele (mergem zeci de km- recordul acestui an (pana acum) este de 50km) Noroc ca avem muntii aproape- zona Alpilor! Concluzie: Cine este "obsedat" de batrânete, sa faca SPORT! Pupici dulci si multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am (avut) si eu un prieten cu 10 ani mai mare decat mine. ii placea sa aminteasca des de varsta lui, facea glume pe seama ei. cred ca e o obsesie a barbatilor maturi pe langa fete tinere!!! daca erai de aceeasi varsta cu el nu mai facea aceste comparatii sau cel putin nu cu voce tare. as vrea sa spun ca si sexul are o anumita legatura, este varsta la care vor confirmari sexuale. si intr-adevar cred ca un copil il poate rupe de aceste ganduri. iar sportul e o alta metoda de confirmare a puterilor lui inca active!!! [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu ii explica ca e tanar. fa-l sa se simta tanar. chiar daca nu prea are chef, tara-l pe la discoteci, baruri, plimbari prin parc si cinema. ca atunci cand aveati 'sprezece ani. si acsa, seara, nu mai spun... fa-l sa-i clocoteasca sangele[il] http://community.webshots.com/user/yasmintarakci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...