Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENI DE PE INTERNET


Recommended Posts

Sa va spun un secret, nu stiu cum stau lucrurile la voi, dar eu si sotul meu aveam candva o groaza de prieteni, nu ne-ar fi incaput in casa toti deoadata, nasi, cumetri, tot tacamul... Au trecut timpul, prietenii s-au casatorit, au copii, ca si noi de-altfel, dar nu mai e timp sau vointa sa ne vedem, cu nasii am fost la un moment dat certati, apoi ne-am impacat dar nu mai e ce-a fost,am taiat motul cuiva si a trecut timpul si s-a mai domolit si relatia aia, ne-au botezat fetita niste prieteni si parca nu le-a priit si noul rol de nasi ai copilului... Nu intelegeti gresit, acum avem in continuare prieteni, cumetri, nasi, nu suntem certati cu nimeni, dar... nu e timp sau vointa sa ne intalnim des, sa tinem o relatie la calda, nu doar prin telefon si de vazut sa ne vedem o data pe luna - maxim -.E trist ca eram mai tineri, ieseam impreuna, ne petreceam mult timp impreuna, iar acum,ne-am casatorit toti, am facut copii, ne-am botezat copiii, dar am ajun sa ne vedem rar, sa ne auzim doar la telefon cand si cand... ATI INCERCAT SA VA INLOCUITI PRIETENII CU PRIETENI DE PE INTERNET?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[il] Depinde de prieteni. Eu sunt din Constanta, sotul meu din Bacau. Avem prieteni aproape de sufletul nostru la 300 km distanta, chiar daca vorbim numai la telefon. Si sunt prieteni adevarati! Am avut insa si "prieteni" aici, care erau nelipsiti sambata si duminica. La o hahaiala, o canasta, o carte, un sah. O bere, un covrigel. Ba o problema cu calculatorul - pe care sotul meu le-o rezolva mereu, indiferent de zi si de ora... Pana cand am ramas insarcinata, pana cand ne-am mutat - Ei bine, unul nu s-a mai aratat la fata! Au disparut ca iepurii! Astia nu sunt prieteni. Nu avem timp, nici noi nici restul care au mai ramas. Cu multi, relatiile s-au racit, cum spui si tu... N-ai ce-i face. prioritile se schimba, viata e grea, copilul iti cam face program.... si tot asa... Iar pentru a doua parte: NU am incercat sa-i schim cu prieteni de pe internet, dar i-am completat. Nu-ti mai spun ca eu si sotul meu ne-am cunoscut... pe internet! Nu ne-am cautat. Am dat unul peste altul! Asa a fost sa fie. Asa ca daca pe internet crezi ca iti gasesti prieteni, chiar asa poate fi! Daca stii cum sa eviti "uscaturile" (pe net sunt si multi "mistocari"), ai putea chiar sa gasesti oameni de calitate. Chiar multi! Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU ! sunt doua chestii total diferite, eventual iti faci noi prieteni, dar nu-i inlocuiesti . e normal ca dupa ce te cas si faci si copii sa nu mai ai timpul pe care-l aveai ca "burlac". cred ca toti trecem prin aceleasi etap. la noi s-a nimerit ca si prietenii nostri sa aiba copii apropiati de varsta cu cea a Anei si din punctu' asta de vedere ne intelegem reciproc. ne intalnim cu ei aproape saptamanal, ne ducem in we la munte sau la mare impreuna. Nu m-am gandit niciodata sa inlocuiesc niste prieteni cu altii. prietenii de pe internet i-am adaugat "portofoliului" meu de prieteni! Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am gandit sa-mi inlocuiesc prietenii cu cei de pe internet ptr. ca de internet am si mai putin timp decat de vizite. Nu pot spune ca avem multi prieteni dar cei pe care ii avem sint draguti. Aveam si noi multi prieteni si invitati intr-un timp, dar unii pe care ii invitam la 6 PM veneau pe la 8:30 PM si stateau pana dupa miezul noptii de ne dadeau programul peste cap. De aceea am inceput cu invitatii 'intre orele 6 - 8:30' sau ceva in genul asta. Pe urma ne-am dat seama ca in ceea ce priveste anumite persoane noi eram cei care mereu sunam sau faceam invitatii si daca noi nu sunam, ei nici vorba sa ne intrebe de sanatate, incit am decis ca acestia nu pot fii prieteni si i-am sters de pe lista. Am ramas insa cu prieteni devotati cu care chiar daca nu ne vedem des vorbim de citeva ori pe luna la telefon si e ca si cum ne-am vedea, mai ales ca unii sint rasfirati in toate colutrile planetei. AlbaIulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...