Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (17)


Recommended Posts

Daca prietena ta si-a facut repatriere (adica avea domiciliul in Franta si is va stabili dom. inapoi in Ro), atunci nu mai e nevoie ca masina ei sa fie Euro 3, o poate inmatricula si fara... Cu bine, Elena [url="http://community.webshots.com/user/emarusceac"]Pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
va pup dulce pe toate fetele mele ,de le costinesti,am dat peste o tastatura infernala peste soare de ma usuc/// si pe deasupra peste mult mult praf dar sint ACASA abia astept sa va revad ''''''''''''' Aura&Luca,2 ani si 3luni! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://www.yamafoto.com/?ref=10692 http://www.yamafoto.com/?ref=6542
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup din Timisoara dragelor!!! Miine plecam incetisor spre Franta,abia astept sa-mi regasesc casuta si calculatorul(si binenteles pe voi)!!!! Ia sa ma prezint si eu pentru listuta Corina, Cormeilles ,departament Oise, cu bebe Anna Emilie ,doi ani Pe curind Corina si Anna nazdravana!![fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se intorc fetele spre Francia!!! Ce bine, ca aici e cam liniste si pace! Si recunosc ca si eu sunt cam "tacuta" in ultima vreme, asta nu ca nu m-ar manca degetelele sa va scriu, ci pentru ca invat si iar invat-pentru examenul de specialitate si la franceza...Asa am ajuns, draga Otilia, la intrebarea ta, cu adresa: deci, de la 01.04.05, CU AJUTORUL LUI DUMNEZEU, adresa noastra va fi Challans, Vendée (85). Iar pe puita mea o cheama Mara! Otilia draga, te cam bate gandul la Coasta, bag de seama? Uite, o sa pun eu pozer cu Vendèe, sa vezi ce fain este, si nu asa de cald...[:D] ...Sunt invidioasa, daca va adunati cu toatele acolo...nu vii mai bine spre Mirunda si Sibylle?[pup] Uff, Aurelia, ce bine ca ai scris, ca ma tot gandeam la visul tau...bine ca sunteti bine, si va urez concediu fain! Va sarut, cu drag, Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, nu mai plangeti de dorul meu, gata, m-am intors! A fost foarte frumos, dar scurt (bineinteles...). Fara probleme la dus sau la intors, totul s-a petrecut bine. Continui despachetatul si m'apuc de citit, ca trebuie sa ma pun la curent cu ce s-a mai intamplat pe la voi. Poze, in curand ... O zi buna! Lulu « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminita, bine ai revenit, chiar mi-a fost dor de o fata de pe Coasta, ca retsul au disparut. Ma bucur ca a fost frumos, si ca nu ati avut probleme pe drum! Astept poze cu sufletul la gura! Corina si Auras, va asteptam si pe voi cu povesti din Romanica, eu mai ales visez noaptea (pe bune!) ca sunt pe la mare, la munte in Ro, mi-e dor tare, ma trezesc des cu lacrimi in ochi. Mirunda, te asteptam si pe tine printre noi din toata inima! Elena, eu nu stiam ce sa iti raspund. Dar acum, citind ce ati scris mi-am adus aminte ca fratele unui prieten de aici si-a luat o masina de aici si nu avea dreptul sa circule decat trei luni in Ro, si la fiecare trei luni iesea la bulgari. Bine, acum e sofer pe ruta Romania- Franta si iese mereu din tara. Va pupam (si eu si bebe)!!!! oana si bebitza din burtica [copil] (21 saptamani) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.Am intrat pentru f scurt timp, ptr a va soune ca imi este un dor nebun de voi!!!!!!!!!!!Din pacate, inca nu am reusit sa instalez un telefon fix, iar pina la ordi (ptr ca nu mai avem[bang]), mai dureaza......Dar va asigur ca sintem IN SFIRSIT fericiti si linistit!!!!!Va doresc tot binele din lume si sper sa ne intilnim pe fire cit mai curind![hia][si-eu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, Carmen, ma bucur pentru tine, ca stiu cit de mult iti doreai sa ajungi aici! Uite ca a rasarit soarele si pe strada ta!! "Viata e ca mersul pe bicicleta: daca vrei sa-ti mentii echilibrul, trebuie sa avansezi. (A. Einstein)" Cu bine, Elena [url="http://community.webshots.com/user/emarusceac"]Pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Ne-am intors si noi din România de vreo saptamina. A fost foarte frumos, cald si (in general) soare...Dar nu asa cald ca in alti ani, din fericire. Am fost doar in Bucuresti si Tg Mures, din pacate n-am avut timp sa mergem si la munte/mare. Alex (14luni) a suportat foarte bine drumul cu avionul. Dupa ce-am luat biletele cu escala la Viena am inceput sa ma intreb daca nu ne-am pripit, ca daca o sa-i fie rau? N-a avut nimic, ba a mai si dormit! Iar escala i-a prins bine ca a putut sa se miste si sa-si consume energia. La intoarcere a fost mai nashpa pt ca escala era de 3 ore si s-a transformat in 4 jumate, bref, pina am ajuns acasa s-a facut 10 noaptea. Eu am inceput serviciul de a doua zi...lasasem toate vraiste acasa. Sotul a mai fost saptamina asta in concediu...mi-a facut un bine si a plecat 3 zile la Tours, la niste prieteni cu Alex...am facut curat, am desfacut bagajele si m-am odihnit! Otilia, am citit in partea a 16-a, ca te gindesti daca sa continui ca asistenta maternala sau nu. Imi pare rau ca nu ai mai multe cereri. Poate ca sint mai putini copii pe unde esti tu, dar aici, in Centre, zau ca sint multi parinti interesati. Nu stiu, poate sint si oamenii mai reticenti, poate asteapta sa te cunoasca mai bine, din cite am inteles, cei din Bretagne au o mentalitate mai speciala. Pe de alta parte, e o meserie care iti da multa bataie de cap. Nu vreau sa te sperii, dar uite ce-a patit nepotelul meu (14 luni): si-a rupt tibia in timp ce era la nourrice. El e grasut (13 kg) si inca nu merge, dar asistenta n-a putut sa explice ce s-a intimplat, chipurile si-ar fi prins piciorul intre gratiile patutzului. Mai grav e ca parintii si-au dat seama ca e ceva in neregula, ea le-a spus doar ca a fost miriit dupa amiaza. Acuma se desfasoara o ancheta de la PMI, asistenta nu mai tine nici un copil (avea 5!!! e drept ca nu toti in acelasi timp), iar parintii au gasit, cu destul greu, o alta nourrice. In alta ordine de idei, desi nu sint in domeniu, am avut ocazia sa cunosc niste "intermitenti de spectacol". Erau foarte frustrati de modificarea legilor privind ajutorul de somaj... stii si tu grevele de anul trecut. Vacanta placuta sau servici usor oriunde va aflati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...