Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (17)


Recommended Posts

Buna ziua, in primul rand bine ati revenit, fetele care ati fost in vacanta ! Marox, oLo, Chatonel… Corina, sper ca Anna a suportat bine calatoria ; ce nazbatii a mai facut ? Chatonel, imi pare rau sa aud ca nu prea ai cuvinte de bine despre vacanta. Nu stiu ce ti s-a putut intampla, sper ca nu ceva rau, si ca ai totusi si amintiri placute. Daca vreodata ai chef de vorba, sa stii ca (chiar daca nu am decat un creier) am doua urechi care – sincer – sunt foarte bune ascultatoare (aviz amatorilor). Eu am remarcat cu mare placere multe schimbari in bine, si cred ca nivelul de viata a crescut in Romania, in comparatie cu anul trecut. Eu sunt foarte increzatoare, desi « bine » nu va fi in curand, ci in multi, multi ani… Oana, suna bine propunerea cu intalnirea de sambata, dar eu nu o sa pot veni (alt program…). Oricum, eu cu micii o las mai usor o perioada : de o saptamana am trecut la salate, iaurturi si sucuri de fructe (ma dezintoxic)… Bine ai venit printre noi, Diana! Dama, daca scormonesti bine, iti dai seama ca stiai ca sunt din Pitesti... Ne-am mai intalnit la "filoloagele de pe forum", hai, chiar nu-ti aduci aminte? [alcool] Gata, eu mi-am facut datoria, am scris ce si cum, e randul vostru ! O dupa amiaza placuta ! Lulu « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Anna a suportat bine calatoria,i-a placut la hotel pentru ca aveam in camera si un pat cu scarita si s-a putut catara pe el(am dormit la Etaphotel). In rest,a fugarit motanul mamei,a dat de mincare la gaini la matusa-mea si ii striga pe nume pe toti cei cu care ne-am intilnit in Romania. Lulu draga,nazbitii face acum ,acasa,azi a luat o sticla de apa care era linga patul nostru,a desurubat dopul si a incercat sa bea.Nu stiu cum a facut ,dar mi-a turnat apa in pat(cearsafurile sint si acum afara,noroc ca bate vintul) si pe jos,dar pe ea nu!!!! Cam asta e,s-a gatat cu vacanta si huzureala,iarasi sintem singurele toata ziua cind tati e la servici. Va pup si pe curind Corina si Anna nazdravana!![fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Lulu, sa sti ca si noi o vom lasa balta cu gratarul, caci ni s-a stricat masina, e la garaj la Renault si ne va papa toti banii. Asa ca...o lasam pe alta data. Dama, merci pentru linkuri, ma voi uita pe ele! Cum merge sarcina? Corina, e o scumpa Anna, pup-o din partea mea! Poze noi mai ai? Pupici! oana si bebitza din burtica [copil] (5 luni si 4 zile) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu! Desi sunt franta de oboseala dupa prima zi de munca in Fr, nu pot sa nu trec si pe aici macar pt. doua minute. Nu mi-am dat seama pana azi ca "statul degeaba" oboseste atat. Oana mica, ai grija de tine si de micut, nu-i de glumit cu scarile! Si va urez ca factura de la Renault sa fie cat mai mica! va las acum! http://community.webshots.com/user/delphinoi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu mai suntem pe prima pagina? Va salut pe toate! M-am intors si eu din Ro acum cateva zile si abia asteptam sa vad ce mai faceti! Sper ca sunteti bine toate! Ca v-ati simtit bine in vacanta!Nu am avut timp sa citesc inca! Noi am fost in Tunisia in vara, pt o saptamana si am avut o vreme superba si ne-am simtit foarte bine, mai putin pe camile unde am murit de durerile dintre picioare[:D] Cand am plecat spre Franta am avut emotii la granita, la unguri; era un vames tanar care ne intampinase si la intrare in ro; ne-a spus ca nu pot ca ies din tara decat daca stau trei luni; dupa ce la intrare ne spusese ca daca vrem sa ne intoarcem si in doua saptamani se poate, numai sa vb cu colegul; atunci nu am inteles nimic din ce voia sa spuna; dar acum, la iesire, dupa ce ne-a spus sa punem 50, am inteles. Am avut niste emotii!!!! Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadine, eu n-am inteles de ce n-ai avea voie sa te intorci in frantza decat dupa 3 luni. N-ai nici un titlu de sejour valabil? Vii aici numai ca turist? Oricum, e magarie mare sa se ceara spaga pe fatza. Si noua ne-a cerut intr-un fel vamesul spaga: nu ne lasa sa declaram laptopul la vama, (voia musai sa platim taxe vamale) si pana la urma zice: 'as putea sa ma fac ca nu l-am vazut'... La care noi i-am replicat: 'OK, atunci nu l-atzi vazut, la revedere!' Si ne-am carat. Cred ca l-am lasat masca :o Pupici Mihaela Anaïs [fetita] & Emma [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olo, intr-adevar eu am venit pana acum ca turist, deci eram obligata sa stau, dupa lege, trei luni in tara! Desi, in primavara nu am stat decat o luna si, cand am trecut granita, nu am avut probleme!Plus ca am auzit multe cazuri cand s-a trecut fara cele trei luni state in tara.!Acum, gata, pregatim actele de casatorie, ca ne-am saturat de atatea emotii la granita! Si noi am intrat cu un calculator in tara pe care il duceam nepoatei si vamesul s-a luat de noi, ca trebuie platita vama 120 euro; in cele din urma ne-a lasat in pace.Calculatorul era mai vechi si factura era de pe vremea francilor. Ce mai faceti, fetelor? Oana, lulu, Otilia, Aura...si celelalte fete? Dama, tu ce ai facut cu postul din ro? Delphin, tu ca ce lucrezi aici? Fetele din sud v-ati mai intalnit la gratarel? Noi nu am reusit sa ajungem prin sud, desi am fost invitati de prieteni. Mirunda, v-ati intalnit in vara cu Sibylle si Aura? Astept vesti! Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Nadine, bine ai revenit! Ma bucur ca ai avut parte de o vacanta frumoasa, si-mi pare rau pentru neplacerile de la frontiera. Noi (aici, in sud) nu ne-am mai intalnit, in orice caz nu toate ca in vremurile bune, dar n-au intrat zilele in sac. Cine stie, poate cand o sa vii si tu pe la noi? Va pup « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...