Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamicilor care lucreaza, cum stati cu timpul?


Recommended Posts

Dena, ai dreptate sa intrebi ce fac taticii, dar nu ai incurcat-o de loc, o sa vezi cand o sa ai puiul tau dragalas! Eu lucrez ca manager de vanzari, stres nu gluma, mai am si o firmulita de consultanta care imi mai mananca 2-3 ore pe zi, noroc ca stau la bloc si nu am peluza de tuns:)) Ideea e urmatoarea: 1.bona daca iti permiti financiar, ca sa stai cat de cat linistita pana la 4-5-6 pm, si care in plus sa mai calce si rufele ( asta mie imi manca cel mai mult timp pe vremea cand calcam eu). 2.Curatenie in casa exagerat..pentru cine?? Mai aveti timp de musafiri cu programul asta? Sau chef? Daca este un pic de ordine macar in living, dupa copil oricum strangi nonstop daca iti pui mintea si in functie de varsta trebuie sa-si faca si singur una alta in camera lui. 3.Ni se pare uneori ca trebuie sa muncim, cat de mult, ca sa avem cat de multi bani...dar in final constati ca mai importanta e o relatie buna cu copii si sotul si prietenii si..etc. Deci cum spuneati, depinde de prioritati. Examplu: Maria mi-a spus cand avea 7 ani ca mama unei prietene de-a ei sta mult mai mult acasa decat stau eu. Dupa cateva saptamani a revenit singura la subiect si a spus" mami m-am gandit. Mama ei sta acasa mai mult dar ele nu fac nimic impreuna mama ei se uita la Tv sau face treaba si ele nu povestesc ca noi, nu se joaca, nu danseaza, nu rad impreuna...asa ca mai bine ca noi, avem o ora doua dar ne distram si ma inveti multe"" Si sa stiti ca ei, copiii, sunt foarte fericiti cand ii antrenam la treaba, dint-o joaca acum 1-2 ani acum Maria mea spala gresia cu mopul, are grija de catelusa noastra, face curat in camera ei, ma ajuta la curatat legume etc. Are 8 ani ce e drept dar si cand era mai mica incercam sa fac doar ce era neaparat necesar si nu sa fac totul..pentru ca asa ne distrugem pe noi psihic si fizic si nici copiii nu se mai aleg cu nimic. Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dena, sa nu-i fie dat omului cit poate sa duca [:D] Vei avea energie cit nici nu visezi acum si toate se vor aranja intr-un fel [;)] Iar taticii au si eu destule, tund peluza, cumparaturi, mai vopsesc un geam, mai schimba uleiul la masini..si dupa ce termina ii pasam copilul, ca vrem si noi sa ne relaxam, nu ? [:D] O sa fie bine, vei vedea! rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...