Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce parere aveti voi?


Recommended Posts

Si eu am cunoscut aici romani realizati, dar fff modesti; nu tu haine de firma, ba chiar cei care au auto-service umbla in salopeta toata ziua, fara rusine (si ce rusine? E felul in care-si castiga painea, n-are de ce le fi rusine),isi mai satisfac ei cate un moftulet (al lor sau ale sotiilor) pe ici pe colo, ca romanu'- ba o excursie in America de Sud, ba in tara, o masinuta frumusica (pe gustul fiecaruia) sau vile (DA! au vile in Canada). Si cu toate astea, sunt baieti modesti, vorbesc cu tine si nici gandul nu te duce cate zeci de mii de dolari au in banca... Cat despre Unchiu' Sam... vezi-ti de treaba, ca cu egocentristi d-astia itzi toci, maica, nervii; eu stiu, ca-s trecuta! "CE SPUN EU SI D-ZEU FACE!!!" Cam asta e modul lor de gandire... si, crede-ma n-ai cum iesi la capat cu ei si, in marele lor egoism nu aduc decat suferinta celor din jurul lor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu cred ca din e-mail nu ai cum sa cunosti un om. Sunt multi oameni timizi care precum arma de aparare folosesc infatuarea, bravada, s.a. Cand il cunosti mai bine si iti devine prieten, lasa armele jos si vezi ca nu este increzut, ca nu braveaza, s.a.m.d. Si mie mi se pare un pic curios tipul dar cred totusi ca prietena ta trebuie sa il cunoasca personal o saptamana doua inainte de a se hotara daca continua sau se opreste cu aceasta legatura. Daniela, mamica de Ana-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Surorelor, eu cre ca e scris la mijto! sa-i raspunda in acelasi stil. sa vada ce iese si dup'aia poate isi da seama. daca aici sunt parerile atat de impartite, iti dai seama ca nu poti pune eticheta unui om (langa care vrei sa traiesti o viata) dupa un anunt. poate a luat tzepe cu altele si s-a gandit sa fie mai "pretentios" si pretios!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ancasoare
Descrierea nu e la misto, ea a vb cu el si l-a intrebat daca i-a trimis descrierea asta in gluma, iar omul i-a raspuns ca NU, asa e el si asta vrea el! Au discutat despre cum vad ei (fiecare) viata in doi: el i-a spus ca in orice firma, companie, etc trebuie sa existe cineva care sa aiba 51% din actiuni si care sa ia decizii, iar acela este el, fiindca nu e un papa lapte!! Cat despre impartirea sarcinilor, atributiilor si implicit a deciziilor in anumite privinte (fiecare la ce se pricepe mai bine) i-a raspuns ca el stie de toate: stie meseria lui, stie business, investitii, stie sa faca cumparaturi, sa faca mancare, se pricepe la masini samd...[alcool] Toate discutiile astea in conditiile in care prietena mea e absolventa unei facultati, e o fata desteapta, cu cariera (calitati care ii sunt pe plac tipului)... insa la decizii el tre sa zica ultima vorba!!! Mie imi creste tensiunea numai cand aud chestiile astea!!! Ancuss
cui nu i-ar creste tensiunea????!!!, dar prietena ta ce zice? tipul sufera de narcisism / superioritate sau poate fi doar un scut al timiditatii, ar fi interesant de studiat... Sperantza nu moare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu i-as raspunde exact in acelasi stil. Sa vedem pina unde! [alcool] E clar ca tipul nu realizeaza prea bine pe ce lume traieste, in cazul in care "vorbeste" serios. Pina la urma, poate va gasi pe cineva care sa fie "dulceata lui devreme acasa". Intre timp, mi-as vedea de viata... [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare ca tipul are simtul umorului si trebuie mers ca atare![hot] Pe mine chiar m-ar amuza sa-l vad pus in fata unei descrieri la fel de "deosebita"- si daca prietene ta l-a intrebat "Chiar crezi ce scrie acolo?" normal ca omul i-a raspuns "Bineinteles!" Si, in fond, fiecare are in subconstient impresia ca merita alaturi "cea mai cea fiinta" pentru ca el este special. Cel putin de fun [alcool] si tot ar merita "discutat" putin cu el, asta daca e in stare si tine la mishto-uri! Daca nu, un dus "pre-revolutionar" (cu apa rece)[baie] nu i-ar strica![cheers] pentru ca oameni buni exista
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, chestia cu "feminitate distinsa" a lipit-o cum a lipit-o, da' "masculinitate acomodanta" ?!! Hi-Hi-Hi!!! Eu i-as trimite un mail cu o exprimare la fel de de savanta si de aiuritoare sa vada el dulceata de cirese amare ! Oricum, m-a amuzat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ancasoare
Descrierea nu e la misto, ea a vb cu el si l-a intrebat daca i-a trimis descrierea asta in gluma, iar omul i-a raspuns ca NU, asa e el si asta vrea el! Au discutat despre cum vad ei (fiecare) viata in doi: el i-a spus ca in orice firma, companie, etc trebuie sa existe cineva care sa aiba 51% din actiuni si care sa ia decizii, iar acela este el, fiindca nu e un papa lapte!! Cat despre impartirea sarcinilor, atributiilor si implicit a deciziilor in anumite privinte (fiecare la ce se pricepe mai bine) i-a raspuns ca el stie de toate: stie meseria lui, stie business, investitii, stie sa faca cumparaturi, sa faca mancare, se pricepe la masini samd...[alcool] Toate discutiile astea in conditiile in care prietena mea e absolventa unei facultati, e o fata desteapta, cu cariera (calitati care ii sunt pe plac tipului)... insa la decizii el tre sa zica ultima vorba!!! Mie imi creste tensiunea numai cand aud chestiile astea!!! Ancuss
Draga mea, sunt Corina am 40 de ani deci sa zicem ceva experienta ;i o fetita de 2ani si 11 luni. Ce sa spun tipul e nebun de legat daca vorbeste serios. Si daca e serios atunci adio simtul umorului, asta e boala. Si eu am cunoscut un tip tot prin intermediul mailuli care nu era nici pe departe asa nebun, tot cetatean de prin europa care dorea sa-si intemeieze o familie si uite ca imi cresc fetita singura fara nici un ajutor, deoarece el nu a fost pregatit sa-si asume o atare responsabilitate dorea sa calatoreasca si sa mearga la disco (acum are 43 de ani), normal un copil l-ar fi incurcat, desi la inceputul legaturii i-a tot dat cu copii cat de multi. Om cu studii din familie de medici, ma dus sa-i cunosc parintii si in final m-a lasat sa aleg intre el si copil. Am ales copilul dceoarece chiar mi l-am dorit din suflet si nu regret nici o secunda. Eu una nu m-as incurca cu un asemenea specimen. Toate cele bune Corina o zi frumoasa tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...