Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Periodic imi iasa un nodul


Recommended Posts

Dragele mele, am sa incep o povesteala la care vreau sa participati, daca ati trecut prin asa ceva, sa ma sfatuiti, fara sa ma certati ca nu mai apelez la doctori (m-am saturat de ei). Periodic imi iasa un nodul in zona...[indecent], exact sub dunga de la chilot. A inceput usurel, cand el, cand herpes la gura, cand afta in gura. Cu timpul, herpesii si aftele le-am mai tratat cu ce mi-au dat doctorii, dar nodulul nu trece. La ginecologie imi spune ca este de la dereglarile mele hormonale si ca nici nu o sa scap de el pana nu voi avea un CM normal, la dermatologie imi da alifii, cu care ma tratez si in ziua de azi... Mult timp l-am ignorat, crezand ca va trece de la sine, intr-o zi cu soare, dar devine atat de stresant incat nu mai stiu ce sa ma fac. Sunt si luni, cand nu apare. Simtome: daca ma enervez, la stres sau inainte de a veni CM apare, ma doare, daca port chilot e amplificata durerea .Am inceput sa port doar chilot de bumbac (100%), dar degeaba. Deci, de 1 luna am renuntat sa mai port chiloti. Pana ajunge la perioada de maturitate (cat o unghie de mare si pietrificat, parca)...ma termina dureros, apoi incepe sa se retraga pana nu-ti mai dai seama ca a fost ceva acolo. Poate dura intre 5 zile si 2 saptamani. Intotdeauna apare in aceeasi parte, cam acelasi loc. Merci frumos ca ati avut rabdare sa cititi tot ce-am insirat aici. Ce ma sfatuiti sa mai incerc? A avut careva dintre voi asa ceva? Miro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut. Am avut si eu o problema asemanatoare, imi iesea un fel de nodul tot cam pe acolo. Am fost la dermato-venerice si mi s-a spus ca este din cauza ca ma epilez cu aparat de ras si prea des. Asa ca am mai rarit-o cu epilatul de acest fel si acum nu mai sunt probleme. Nicoleta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Nicoleta de raspuns. Am trecut si eu pe la acesti medici, am primit si eu astfel de raspunsuri, pe langa o lista lunga [bang] cu ce am si cu ce nu am voie sa mananc. Am incetat si eu cu ras-ul in acele portiuni, dar degeaba. Acum de ex. abia mi-a trecut unul si imi iasa un altul, la 2cm mai depare. Mentionez ca acum sunt plecata pentru cateva luni de acasa (interes de servici), deci... aici intervine puternic STRESUL. Miro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...