Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de casnicie


Recommended Posts

b. aseara dupa ce ti am spus si io opninia mea, i am povestit sotului, in drum spre casa ...intamplarea ...cu femeia de servici si cu sauna.... "cu femeia de servici, sotul tau incercat sa vada daca respectiva pica.....daca pica, ok-se tavaleau un pictz si ei daca nu apicat...el macar a incercat... iar daca la sauna intr adevar nu s a intamplat nimic...nu a fost pt ca nu a vrut el.....ci pt ca nu a vrut respectiva sau...poate s a petrecut altceva decat sex ..propriu zis, ceva ce el nu considera ca inseamna a insela. cu respect vivi.[biz][bis] ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nimeni nu poate sa-si dea cu parerea mai bine ca tine, Basilique. Tu ti-l cunosti. Hai sa-ti spun eu cum vad lucrurile: sotul tau este o "gura mare". Ii plac anumite genuri de glume, care nu prind la majoritatea cu capul pe umeri. Cam asta vad eu ca e bila lui neagra. In rest...ce pot sa zic...nu cred ca te-a inselat cu cele doua. Cu femeia de serviciu s-a dat mai rotund decat este (gura mare de care vorbeam, la o adica ar fi fugit rupand pamantul), iar cu colega la sauna...sincer, singura problema mi se pare ca ora e nepotrivita. Eu nu i-as interzice sotului meu sa mearga la sala, la sauna, la etc cu alte persoane (inclusiv cele de sex feminin), asa cum nici el nu mi-ar ingradi acest drept (ar fi si culmea sa inceapa sa-mi reproseze ca merg la cumparaturi cu colegii, de exemplu, sau ca ma intalnesc in parc cu un coleg si mergem la o cafea). Chiar nu cred ca asta e solutia (nu te du la sauna, ce, nu-i mai bine acasa cu nevasta-ta). Nici nu vad ca asta sa fie succesul pe termen lung a unei casnicii. Cu cat ingradesti mai mult un om, cu atat doreste sa scape din context. Singura stii cat de tare poti sa ai incredere in el. Nu zic ca ceea ce se intampla la mine in familie se poate aplica perfect la o alta familie. Oamenii sunt diferiti. In orice caz, inainte de a arunca vorbe gen "m-ai inselat", as verifica daca chiar e adevarat. Iar reactia lui referitoare la discutia recenta...pe undeva e de inteles, daca se simte curat...desi tare mi se pare ca nu poti avea o discutie civilizata cu el. Inca o data te sfatuiesc ce am zis si in prima mea postare: scutura-l. Provoaca-l la o discutie serioasa, fara tipete, suparari si alte manifestari care nu-si au sensul. Nu te pierde cu firea, vorbeste pe ton incet, cursiv, daca te intrerupe si tipa sugereaza-i ca discutia ar trebui sa fie calma, intre doi oameni civilizati. Nu accepta sa continui discutia daca vezi ca nu se poate, mai bine o incerci alta data. Incearca sa stabiliti impreuna niste reguli comune de familie (de ex poate sa se duca cand doreste la sauna si cu cine doreste, dar sa te anunte inainte, etc). Cu "gura mare" a lui nu cred ca ai sanse sa se schimbe. Asa vor sa para unii, mai rotunzi decat sunt in realitate. Daca descoperi cumva (cu ajutorul fetelor sau nu) ca merge mai departe in flirtarile lui si te inseala, atunci ignora mesajul meu. Inseamna ca m-am inselat asupra lui si trebuie sa actionezi altfel. Iti urez succes, indiferent de calea pe care alegi sa o urmezi! Sa dea Domnul sa fie bine si sa te linistesti. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004 [url="http://community.webshots.com/user/adinaiulia"]pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa care a plecat singur in vacanta - asta era o vacanta promisa lui de cand fusesem eu plecata cele patru zile - si eu am ramas, dupa cum am stabilit, cu copiii la parintii mei. Teoretic toate sunt bune si frumoase. Draga mea B. zau ca nu pricep, cum adica in vacanta singur pentru ca tu ai fost cu copii la parinti 4 zile. Eu am fost plecata 10 zile in Israel singura cind fetita noastra avea 5 luni, intr-o delegatie e adevarat, dar singura, iar sotul meu a ramas cu copilul acasa, ba chiar si-a luat liber de la servici ca sa nu apeleze la parinti, dar niciodata nu a cerut ceva in schimb pentru asta mai ales o vacanta singur. Spui ca nu mai esti credula si naiva, dar am impresia ca te prosteste pe fata, scuza-ma. Sotul meu nu e un sfint, dar niciodata nu m-a facut sa ma simt prost, intotdeauna s-a purtat exemplar fata de mine si cind aratam bine, dar si cind aratam obosita, incercanata sau stateam toata ziua in pijama. Mai mult, ne-am cunoscut in facultate, si la un moment dat el a renuntat, dar pe mine m-a sutinut in continuare si intotdeauna se lauda cu realizarile mele, desi pina la urma a terminat-o si el dar nu practica pentru ca zice ca nu i se potriveste. Fii mai atenta la detalii, draga B sa nu-ti para rau mai tirziu. Eu rabd multe, dar sa-mi spuna mie ca nu sunt copii in siguranta cu mine, este strigator la cer, cred ca trebuie sa privesti altfel lucrurile, cred ca din acest punct de vedere cel putin, nu este suficient numai sa arati bine sau sa ai mai multa grija de tine, pentru ca oricind lucrurile pot lua o intorsatura urita. In scurta mea cariera de avocat in Ro am vazut multe nenorociri care au aparut in unele casnicii fara sa se ajunga neaparat la divort. Fii atenta. Si nu mai amina discutia aceea cu fosta sotie, s-ar putea sa afli lucruri nebanuite pina acum. Adivio&Ioana-nazdravana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga B dar el de cand a inceput sa se poarte asa? Caci mie mi se pare ca se poarta foarte urat, era asa de la inceput sau s-a schimbat pe parcurs? Ma rog, poate nu te-a inselat, tu ma intrebi eu de unde as sti, pai eu numai ma uit la barbatu-meu si stiu ce-i trece prin cap, nu te gandi ca-s un mic zbir dar pur si simplu il cunosc, ii stiu stilul, de exemplu barbatul meu nu numai ca nu merge la sauna cu altele, dar nici macar nu sta de vorba, nu-l intereseaza pur si simplu, e genul care isi vede de treaba lui, nu prea are ochi pentru altele.Si nici gura mare, nu prea da din gura, nu e genul de vrajitor.Si daca ar incepe sa fie pt mine ar fii clar ca ceva nu e in regula. Oricum ar fii mie mi se pare ca el se poarta foarte urat cu tine, nu cred ca ar fii cazul acum in starea de epuizare fizica si nervoasa in care esti sa mai ramai din nou insarcinata, am impresia ca el te tzine de mic sclav facator de copii care sa-i duca mai departe genele si atat.Asta dupa cum povestesti tu. Oricum draga B nu te injosesti cu nimic daca vei face orice sa descoperi daca el intr-adevar te inseala, de ce sa te injosesti, eu as face in locul tau orice, ba chiar l-as si urmari.Tu i-ai facut 2 copii, el ar trebui sa te iubeasca si sa te respecte, eu nu-mi pot imagina pe copiii mei sa se uite pe fereastra dupa tata-sau care nu mai vine acasa seara ca el e la sauna cu vreo femeie de la firma, la fel cum si eu cand am fost copil cand stiam ca a trecut ora X si tata nu ajunsese acasa turbam de dor si ingrijorare.Tatal meu in 20 si ceva de ani cand am stat eu in casa lor o noapte nu a lipsit de acasa nemotivat, si asa mi se pare normal.Ai de grija pe ce drumuri o apucati si ce fel de stil de viatza adoptatzi, ca s-ar putea la un moment dat sa nu mai existe intoarcere. Tu ai 2 copii, pentru ei sa faci si pentru ei sa lupti, eu nu inteleg cum de pana acum nu ai fost curioasa de ce s-a despartit de prima nevasta, tare cuceritor trebuie sa fie barbatul tau.Pun pariu ca-i un mic casanova. Urmareste-l si afla adevarul, eu asa as face. Iti doresc multa sanatate si sa fie bine intr-un final, imi pare rau sa aud asemenea povesti, si eu inainte de sotzul meu am avut un prieten care si-a batut joc de mine si de sentimentele mele, si eu am fost cam orbita dar m-am trezit si apoi am stiut cum sa-mi caut si sa-mi aleg un barbat. Te pup, A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si apropo de pijama, sa fim seriosi, mi se pare absurd ca un barbat sa te iubeasca numai fardata si pe tocuri,imi aduce aminte de o prietena de-a mea care si dupa 2 ani dupa ce se maritase nu o vazuse barbatu-sau altcumva decat fardata rimelata, tot tacamul, se culca rujata, se scula cu 1 ora mai repede sa-si dea jos boiul intins pe fatzau peste noapte si sa-si puna altul la loc, ce sa-tzi spun ca le era la amandoi jena sa manance ceapa sa nu care cumva sa-i miroasa la sotz sa-si faca "impresie proasta". Un barbat nu te iubeste dupa cum esti imbracata, si nici dupa frumusetze, frumusetzea trece, si la fel cum noi femeile imbatranim si fizic ne schimbam asa imbatranesc si ei si fizic se schimba. Si barbatzii tot in pijama dorm ca doar nu or dormi in costum si cravata si de-aia tot ii iubim.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vivian
b. aseara dupa ce ti am spus si io opninia mea, i am povestit sotului, in drum spre casa ...intamplarea ...cu femeia de servici si cu sauna.... "cu femeia de servici, sotul tau incercat sa vada daca respectiva pica.....daca pica, ok-se tavaleau un pictz si ei daca nu apicat...el macar a incercat... iar daca la sauna intr adevar nu s a intamplat nimic...nu a fost pt ca nu a vrut el.....ci pt ca nu a vrut respectiva sau...poate s a petrecut altceva decat sex ..propriu zis, ceva ce el nu considera ca inseamna a insela. cu respect vivi.[biz][bis]
si asta e putin probabil, o femeie in toata firea realizeaza urmarile si nu pune gaz pe foc ca apoi sa-l stinga cu aburi; sauna creaza o stare de relaxare si tentatiile cresc, si apetitul. imi pare rau ca pun si eu gaz pe supararea ta B, ar trebui sa incerci sa te convingi deca te minte sau nu; insa si daca nu te minte ce facem cu lipsa de respect? ar trebui sa facem un tribunal sa-l judecam cu toatele, cred ca s-ar lecui pe veci numai bine Sperantza nu moare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Slakje, ai mare dreptate. Si cum asa, prietena ta se farda inainte sa se culce? Basilique, eu nu m-as duce sa vorbesc cu fosta nevasta, chiar daca as fi curioasa, mi-as invinge curiozitatea. As considera subiectul "fosta casnicie", "fosta nevasta" inchis. Si apoi, ce te face sa crezi ca ea, o straina, iti va spune adevarul? Si mie mi se pare ciudat ca a cerut vacanta, recompensa, pentru ca tu ai stat cu copiii 4 zile la parinti. Nu cred ca poate merge o relatie in care fiecare masoara pasii celuilalt. Daca a suferit de singuratate in astea 4 zile cat ai fost plecata, de ce are nevoie de mai multa singuratate? Nevoia asta de singuratate mi se pare periculoasa. Sunt aproape sigura ca nu te-a inselat, dar nu pare sa se topeasca de dorul tau si al copiilor. Mult succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uf. nu stiu cat de casanova e sotul meu. m-ati intrebat cum a fost la inceput, daca se purta tot asa. nu, era mult mai grijuliu, mai dragut, si nu s-a pus niciodata problema sa ma placa numai machiata sau imbracata intr-un anumit fel. chiar el m-a incurajat mereu sa ma imbrac cat mai comod si in haine cat mai naturale si papuci cat mai confortabili, decat sa ma urc pe tocuri - asta nu inseamna ca nu a primit si tocuri din cand in cand. a fost intotdeauna genul de om cu care nu mi-a lipsit nimic, si la inceput nu aveam nici un ban, dar improviza si petreceam cele mai frumoase vacante. (trebuie sa fac o pauza de copii.. revin mai tarziu!) B.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...