Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum am slabit 30 kg in 3 luni! (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetele, eu n-ar trebui sa mai citesc ce scrieti voi aici… nu de alta, dar citind ce-a scris sofi, asa, din inima ei mare, mi s-a facut pofta de… cal!!![:D][:D][:D] rad cu lacrimi… eu n-am pofte in sarcina, dar sunt pofticioasa in general… vaz ca… e periculos... daca mananca cineva cu pofta langa mine!!! (mai, acuma, daca stau bine si ma gandesc, nu-mi imaginez cum am dat eu vagonul ala de fund jos… eram tripla…!!! ai, curaj, ca se poate!!! exercitiile de abdomen sunt excelente, oriunde, oricate… iar miscarea pe care o faceti e musai sa o faceti pana deveniti lac de transpiratie, altfel… inseamna ca se mai putea lucra si n-ati vrut!;) alte exercitii bune de tot la coapse sunt acelea in care stai culcat pe o parte, cu piciorul de jos pus in unghi drept, sprijinite in cot si cu cealalta mana adusa lejer in fata, ridicati celalat picior (de deasupra) in sus, dar e important sa-l tineti drept si sa trageti de el in spate… iarasi, exercitiile cu asezatul imaginar pe un scaun se pare ca sunt cele mai bune in combaterea celulitei… bafta fetele![bere] dac-am putut eu… si nici nu sunt asa ambitioasa, dar… cand am vazut ca « merge », am zis : ia sa vedem! ma mai incap vechii mei blugi mai sus de genunchi?! (a fost o provocare![8D]) io, ioachim (dpn 29 nov 04) & ileana (4 iulie 02) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/7ffc&.src=ph
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Gandacel, te pup [pup][flo]pentru ca , desi nu te cunosc, m-ai motivat si m-ai incurajat ca se poate. Eu ar trebui sa dau jos vreo 20 de kg....Am 1.62 si 72 de kg. Ce zici? Vroiam sa stiu cam cate calorii consumai pe zi in perioada curei ce ai tinut-o si cam cat apreciezi ca faceai exercitii fizice. Sunt hotarata de azi sa iau in considerare tot ce-mi spui si sa te tin la curent cu progrsele. Esti tare, ce mai. Sa-ti traiasca puiutul, e o scumpica!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga toni![flo] sper sa nu te dezamagesc, dar nu imi numaram caloriile, desi stiam aproximativ cam ce mananc cate calorii face… la mine n-a mers cu matematica… a fost ceva « spontan », daca ma crezi… am inceput sa aplic metodele de care v-am povestit, gasite care pe unde, si cand am vazut ca « merge », nu m-am lasat! cam asta e povestea mea… pare simplu… si sa stiti ca este! nu stiu, personal nu mi-am propus sa ajung la 50 de kg, nici macar la 60… mi-am propus numai ca, de cate ori sa ma urc pe cantar, sa vad ca am dat, nu am luat![:D] important e sa incepi si sa fii consecventa… sa nu trisezi (prea mult!) alte sfaturi decat ce am scris pana acuma pe 10 pagini nu stiu… [asia] curaj mult! se poate! daca vrei![pup] io, ioachim (dpn 29 nov 04) & ileana (4 iulie 02) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/7ffc&.src=ph
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi mai bag si eu nasucul putin pe aici! Dupa o saptamana si 2 zile am un kg si 200 mai putin!Eh nu e mult...dar decat deloc! De sport ma tin in continuare....crema si masaj! Eu stau prost cu bautul lichidelor...si stiu ca ajuta ffff mult la slabit! Sunt ciudata dar mie nu imi e sete niciodata...si sa dau asa apa pe gat...intra cam greu! Dar ma fortez...ieri am ajuns la 1,5 litri de apa plata...si juma de pepene(care si ala mai contine ceva apa) M-am mai documentat si eu...si am inceput in fiecare dimineata pe stomacul gol sa beau un pahar de apa cu 2 lingurite de otet de mere...cica arde grasimile din corp!Sper sa fie asa!!! Si!!!Am mai gasit undeva ca ceaiul de cozi de cirese ajuta la eliminarea apei din corp si a celulitei! Mi-am luat si beau 3 cani pe zi...neindulcit...nu e rau...merge!!! Sa speram ca ajuta la ceva! Spor la slabit fetelor in continuare!!! Gandacelu...merci inca odata pt sfaturi!!!Si ai dreptate sa stii...odata ce incepi...parca iti "vine cheful"...zi de zi! IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

smallkiss[pup][pup][pup] tocmai voiam sa-ti spun mai pe indelete despre masajul anticelulitic... nu sunt ciupituri propriu-zise, adica din acelea "marunte", ci se apuca cu degetul mare si cel aratator bucati de carne (de pe coapse) - ideea e sa reusesti sa faci asta cat mai in profunzime, adica sa nu fie o "gadilare" asa, la suprafata... apoi cu podul palmei, dar puternic, apoi iar "ciupituri" d-astea babane[:)] - daca faci asta zilnic, sa dea Dumnezeu sa "patesti" ca mine;)) ma bucur mult de tine![i] multa bafta in continuare![flo] io, ioachim (dpn 29 nov 04) & ileana (4 iulie 02) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/7ffc&.src=ph
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gandacelule!!!La raport! Sa te tzuc!!!Sa te auda D-zeu si sa mi se intample si mie la fel ca tie!!! Serios...sufar mult,sunt deja obsedata din cauza kg-lor...pt ca decand ma stiu am fost slaba...marimile S si chiar Xs am purtat.vorba ta...la 1,70...52-53 kg slaba moarta...dar ce imi placeaaaa!(Am avut si 46kg cand lucram noaptea ca barman si eram obosita rupta!) Nici acum nu am exagerat de mult...60kg...dar!!!Tot ce e, e pe fund,aripioare...si burtica...si iti dai seama ce rau arata! Masajul...l-am nimerit...am vazut eu ca nu merge cu ciupituri...si mi-a iesit exact cum povestesti mai sus amänuntzit! Am speranta ca in curand imi voi revenii!!! Merci ca ma(ne) sustii Gandecelu!!! Pupici la "burciti"... Apropos...pe cand ai termenul de a naste? IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga gandacel[biz], multumesc de raspuns. Incerc sa nu trisez, dar dupa ora 16,00-17.00 nu mai mananc. Beau doar lichide, si cred ca ceaiul fierbinte imi taie pofta de mancare. Cred ca una din solutiile sa slabesc ar fi sa imi gasesc ocupatii in afara bucatariei. In principiu, incerc sa tin o limita a caloriilor in jurul la 1600/ zi. Cineva spunea ca a slabit 16 Kg, in 3 luni ceea ce e super bine. Pe de alta parte si pierderea kg ,cu cat e mai lenta , cu atat e mai sigura. Visul meu e sa pot intra intr-un magazin cu bluzite mulate si sa nu ma gandesc ca vanzatoarea isi spune in sinea ei: " a venit sa cumpere un cadou pentru o prietena". Va pup fetelor, si tineti-va tari , ca la atatea kilogramase trebuie sa avem rabdare si sa fim perseverente.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O prietena de-a mea a slabit cu Herbalife si arata nemaipomenit.Poti slabi pana la 8 kg pe luna fara sa te infometezi si produsele au toate vitaminele si mineralele necesare.Am pus mana pe ea si nu-i atarna pieile,este numai fibra si nu a facut sport(ceea ce eu urasc sa fac).Am luat si eu un program de slabit,astept rezultatele. Pupici! dch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...