Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum am slabit 30 kg in 3 luni! (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aura, reteta propusa de tine e foarte asemanatoare cu regimul pe care il tin eu acum; cred ca n-am de facut decat mici adaptari ca sa ma incadrez total. Ai putea sa-mi spui cam in ce ritm slabesti cu dieta asta? Eu tin regim cam de 3 saptamani, am slabit 4 kg (din 20 cate vreau sa dau jos!!!!!!) si acum deja mi se pare ca stagnez si-mi vine s-o dau naibii de dieta si sa trec pe cartofi prajiti si pizza [bang][bang][bang] Dar ma tin tare ... inca! [:)] A, si mai am o intrebare, daca nu te superi: in ce oras esti? si de cand esti in Spania? Pupici [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Inainte sa raman gravida aveam 48kg la 1,67m. Am nascut acum 6 luni. La nastere am ajuns cu 83 kg si acum am 72. Alaptez. Dar nu pot spune ca nu sufar din cauza celor 20 si de kilograme pe care as vrea sa le dau jos. Am incercat si cu o dieta si cand am vazut ca nu da rezultate mi-am spus: dupa ce termin de alaptat voi incepe sa imi fac probleme din cauza greutatii. Incerc sa tin minte vorbele astea, insa mai am si scapari. Mai ales cand vad poze de dinaintesau cand se gaseste cate un binevoitor care sa imi aduca "cum aratam eu inainte"... Ioana si [copil]Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Bebe Beca
Inainte sa raman gravida aveam 48kg la 1,67m. Am nascut acum 6 luni. La nastere am ajuns cu 83 kg si acum am 72. Alaptez. Dar nu pot spune ca nu sufar din cauza celor 20 si de kilograme pe care as vrea sa le dau jos. Am incercat si cu o dieta si cand am vazut ca nu da rezultate mi-am spus: dupa ce termin de alaptat voi incepe sa imi fac probleme din cauza greutatii. Incerc sa tin minte vorbele astea, insa mai am si scapari. Mai ales cand vad poze de dinaintesau cand se gaseste cate un binevoitor care sa imi aduca "cum aratam eu inainte"... Ioana si [copil]Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca
bravo, ioana! imi place atitudinea ta! si eu am gandit la fel: copilul in primul rand! de aia nici nu m-am gandit la slabit pana nu am intarcat... si imi pare rau ca n-am alaptat mai mult (de 11 luni!), e asa de...[il][il][il] vine acuma ghemotocu numaru' 2 si-o iau de la capat![8D] va pupic, fetelor![pup] cupilu pe primu loc, p-ourma noi, ca de slabit slabim oricand, dar de alaptat... hmmmmmmmmmmm[hot][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu bb are aproape 8 luni si eu in jur de 15 kg in plus. Imi face tare bine sa citesc ca se poate slabi dupa ce voi termina cu alaptatul ca imi pierdusem orice speranta. Toata lumea mi-a spus ca dupa 7-8 luni incep sa dau jos iar daca alaptez si mai repede si mai usor, iar la mine nimic, din contra dupa ce am nascut am mai pus ceva in plus ca asistenta mi-a spus sa mananc si noaptea cand alaptez si eu am fost ascultatoare ca vroiam tare mult sa am lapte, dar pe langa lapte am mai pus si kg. Cateodata ma apuca disperarea cand ma vad in oglinda, sau cand incerc haine de dinaintea sarcinii si vad ca nu intra pe mine, citind insa aici ca se poate mi-a mai venit optimismul si speranta.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aura 1974 Un exemplu :un pui odata ce a iesit din ou in 21 de zile ajunge la 1,500kg.Cum va puteti expica acest lucru? [grasa]
tocmai pentru ca sint nesanatosi acesti pui ... trebuie evitati. Cumpara din cei hraniti 100% cereale si care s-au maturizat in 80 de zile si e muult mai natural. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...