Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (14)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by laura111 Mai feteloooooor, cand vine apa calda ? Azi e 1 sept. si vad ca tot nu i-au dat drumul[bang]. Laura - mama lui Vlad
Mai fetelor, la mine la afisier scrie ca apa calda va fi oprita in perioada 28.08-02.09, asa ca cel mai sigur pe 3 va fi apa calda. Aseara ne-am spalat toata familia la copaie, iar mie mi-a facut tare rau, m-am trezit cu durere de spate, de cap si nasul infundat. Fii-mea de la picaturile alea se pare ca a respirat mai usor peste noapte. Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Multumesc mult Roxana pt. ajutor. Ieri am stat si m-am gandit daca sa ii dau sau nu antibioticul (este prima data), dar in final i-am dat. Chiar daca Maria este f. vioaie, nu mananca deloc (ieri doar o banana si putina paine prajita) si are in continuare scaune f. moi si dese. In plus, ieri i-a aparut o iritatie pe corp: doua pete mari rosii pe piept si pe burtica, si altele mai mici pe mana si picior. Nu seamana cu vreuna din bolile contagioase. Astazi mergem iar la medic sa vedem... Eu ma simt in continuarre destul de rau, si da, va rog recomandati-mi si mie un medic la care sa ma duc. Vreau sa mi se confirme sau nu (cu toate ca eu sunt aproape sigura) ca am Zona Zoster. medicul de fam. mi-a dat tratament pt. alergie si mi-a zis sa asteptam sa vedem daca se umplu veziculele cu lichid. Pai, eu in timpul asta pot sa transmit varicela si sa stau sa astept? Trebuie sa merg la medic infectionist, sau spun prostii? Multa sanatate si celorlalti copilasi bolnaviori! Cornelia si Mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia , multumesc pentru intentia ta de a ma chema la Mamici .. cu toate ca eu nu sunt mamica, dar sper ca intr-o zi sa devin( am venit singurica[:D]). Eu stiu o doctorita de boli infectioase Dumitru Irina si da consultatii la Pro diagnostic de pe str. Farului nr. 30, nr tel 555100 poti sa suni si sa te programezi, cred ca azi are zi de consultatii. Multa sanatate micutilor care sunt bolnaviori!! [flo][flo] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello. la noi nu e apaaaaa caldaaaaa....[xx(][xx(] si tomis nord e!!!!! uf, ce idiotenie. sper sa vina mai tirziu. daca nu ma duc la mama sa ma imbaiez....groaznic e asa!!! Cornelia, da-i antibioticul fara griji Mariutei, ca e slab de tot. uite ma interesez si eu de doctor si vorbim, da? pupici si sanatate! va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crixia, la noi in tomis nd este apa calda...(poate au gresit!!!). Cornelia si David a avut la un moment dat o enterocolita grava, cam cum o descrii tu pe a Mariucai, cu febra, voma, diaree si lipsa poftei de mancare...era dupa o bolesnita pe care am pus-o pe seama vacinului polio si care semana cu mild polio...(in fine ceva nasol)..dupa ce ma fripsesem cu augumentin care cred ca mai mult i-a intretinut stare de rau si diaree, nu i-am mai dat nimic, putin regim, mai ales la lapte (pe vremea aia bea lapte) humana hn, si multe supe, mere coapte...etc...a durat cam o saptamana dar i-a trecut fara antibiotic... daca nu au gasit nimic pentru ce sa ii dai antibiotic? i-au facut antibiograma??? si eu sunt in dubii ca David are febra de ieri si nu ii scade decat temporar cu agocalmin sau calpol...cica are putin rosu in gat...dar mai stau cu antibioticul inca o zi 2...si apoi ma mai gandesc daca e cazul sa ii fac o analiza a secretilor din gat sa vedem cu ce ne luptam.... Sinzi si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sinziana, si eu i-am luat Mariei Humana HN, dar nu vrea sa bea, nici cu supele nu am succes, dar astept sa redevina copilul mancacios dinainte. Antibioticul este Colistin, sper sa fie OK. Astazi am cam tras chiulul de la birou, ca sa vorbesc cu voi, dar vad ca restul chiuliti de pe forum. va pup si ma apuc de treaba. Cornelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Cornelia, bine ati revenit si sa scapati cat mai repede de probleme atat tu cat si Maria! [pup] Te asteptam cu vesti bune de la doctori. Sanatate si celorlalti copilasi Alexia, Tiberiu, David... mai e cineva? [zana]Oana si [bonjovi]Paul (03.07.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...