Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (14)


Recommended Posts

Buna dimineata! Maria este mult mai bine. A inceput sa manance, nu ca inainte, dar oricum. Se pare ca ce ii aparuse pe piele era o alergie. Eu nu ma simt prea bine, de fapt ieri mi s-a facut rau la birou, dar sper sa imi revin. Cred ca o lipsesc vreo doua sapt. de pe forum. Va pup! Cornelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele! Cornelia, ar trebui sa te duci la un dr. nu e de neglijat starea ta. Vezi ce-ti spune si poate iti faci si niste analize. Tot de la enterocolita sau e pe stress? Unde pleci daca nu ti-e cu suparare![;)][:I]Ai cam chiulit vara asta! Sanatate multa! Roxi, mai da' ce gandacel fortzos ai! Manca-la-s eu de nasuc ca-i scump foc![pup]. Cum te mai simti cu operatia? Te mai doare? Sper ca nu.Oricum cel putin 6 luni nu ai voie sa cari mai mult de 2kg.E diferenta intre a-l tine in brate pe gihindu' care o sa ajunga un grasunel si a cara.[pup] Tatianaaaaaaa! Ce faaaaaci??????Ce face Bia?????[q] Oana, nu ne-ai mai povestit de Paul ce mai zice.Cum poceste cuvintele? Doamne ce scumpi sunt la varsta asta![pup] Gena,nu am ajuns inca la dr. Soescu , dar mi-a fost recomandata din suflet. Ce referinte poti sa-mi dai si ce preturi practica?Please! UNDE SUNTETI FETELOOOOOR.NE MAI CITITI MACAR???? PREZENTA: Anomis, Cali, Caty,Dianamaria , Galarina , July, Larular, Laura ,Layla, Liris, Lizuca, Narcisa , Nicoleta-Carmen , Tatianas, Tweety Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...albumul fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hm. la preturi e cam piperata. adica la prima consultatie iti ia 400.000 (dar din cate am auzit toti frecventeaza acelasi pret) apoi la reveniri iti ia 200.000 consultatia. in schimb, medicatia este ieftina. noi am inceput la ea acum 2 ani, cand a racit asta mic de nu mai stiam ce sa-i facem. prinsese o tuse indiferent daca statea pe loc sau plangea, radea, alerga. de 2 luni nu-i dadeam de capat. am schimbat la antibiotice de ma ingrozesc acum cand imi aduc aminte cate i-am dat. pana cand intr-o zi ne-am dus la ea. si in 10 zile ne-a pus pe picioare. plus racelile luate de la gradinita, varsatul de vant pe care l-a avut, i-au trecut mai repede cu homeopate. pe mine m-a pus pe picioare intr-o saptamana. aveam o stare de lesin din cauza oboselii, efectiv imi venea rau pe strada, la birou, oriunde. acum ma simt super. deci, la noi a mers si a avut efect. daca ai timp sa citesti mai multe despre homeopatie, poti intra aici http://www.homeopatie.kestii.ro/homeopat.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata, ne-am intors de la plimbarica si am mincat. acum sa manince si mami cu tati (cu pitiku linga ei, bineinteles!)[:D] hihihi Tania nu ma mai doare operatia, sigur.....iar de carat....[:D]mai mult de 10kg poate...ca 2..intr-un deget. dar nu am nici o problema...si sper nici sa nu am! va pupam si vorbim later!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, Cexyl e puternic dar iti vindeca copilul. Eu l-am facut bine pe Vlad de viroza pulmonara combinata cu indigestie cu medicam. asta, recomandat de dr. pediatru desigur. Intr-o zi vezi deja ameliorarea starii copilului, dar...pt. sist. imunitar nu e prea bun. Dianamaria, nu ma speria mey cu innotul care da otite si alte kestii ca mi se face frica sa-l mai dau si eu pe Vlad. Noi kiar eram hotarati sa-l inscriem la innot de la primavara , dupa ce face 5 ani, mai ales ca si Vlad isi doreste. Unde a facut Tibi innot si la ce profesor (profesoara ) ? Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aoleu Laura, nu e bun pt sist imunitar??? ofoof!!! am inceput deja sa il dau, dar mi se rupe inima...nu as fi vrut deloc sa ii dau antibiotic, dar asta noapte iar febra deci...ce sa fac...nu stiu ce de mi-a dat pediatrul asa un antibiotic puternic???? roxa azi am stat si eu in bucatarie, am facut compot..(care ore se fierb fructele???) si pui la rotisor si pilaf...cred ca am dat-o in bara cu ultimul...ce gospodina sunt (de nevoieeeeeeeeeee!!!) vreau sa iti vad si eu pitiku ca tare e scump in poze...poate pana sapt viitoare ne facem si noi bine si ne vedem am musafiri fug papa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici, CriXia, cum se mai simte Alexia? Mai tuseste? Sper ca i-a trecut. [pup] Cornelia, sa te faci bine! Sinzi, eu m-as duce in Bucuresti, dar mi-e groaza sa merg 3 ore cu masina. Intepenesc! [bang] Stie cineva unde gasesc saltea din iarba de mare? Va doresc un week-end minunat, [gravi]Marlen - DPN 5 oct. http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marlen, fetele ziceau ceva de un atelier pe la stadion, nu? ai luat patut? sau poti comanda de pe bebelusultau.ro. la magazinele dodo sau tommy nu au? Laura nu o speria mama pe Sanzi...ce legatura are cexyl-ul cu sistemul imunitar???? daca e luat dupa prescriptie si in perioada recomandata nu are nimic.....eu ziceam numai ca nu sunt de acord cu prescrierea lui directa, fara antibiograma, ptr ca infectia poate ceda fff bine si cu antibiotic mai slab, dar in rest nu are nici o problema. Sanzi, da-i copilului medicamentul si nu iti mai face probleme. gata, hai ca deschid un capitol nou, ca ne-am "lungit"[:D] ne vedem la numarul 15 [pup]!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi si Ione am tras cu ochiul la topicul despre tuse uscata si vreau sa va spun ca pediatra mi-a recomandat Pectolyn( antitusiv sirop). I-am dat aseara si azi si se pare ca are efect. Imi recomanda initial Tussin, dar se da peste 30 de luni. Eu imi fac griji sa nu fie de natura alergica, pentru ca acum o luna a avut aceleasi simptome, cand eram la munte ca a plouat si era multa umezeala, iar acum o saptamana cand s-a declansat fusese ploaia aceia rea. Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...