Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (14)


Recommended Posts

Salut si de la mine! Crix,lasa fata sa doarma cat vrea.E obosita,a fost si vremea asta de....ca-mi venea si mie sa dorm cu orele.Poate s-a mai linistit si cu eruptia dentara.Teo adoarme seara pe la ora 23 si se trezeste pe la 9 dimineata,iar la pranz 3 ore.Totul tine de obiceiurile parintilor si cum ele nu vor sa piarda nimic...La Colloseum,bine-nteles c-am luat-o si pe Teo,doar am zis c-a semnat condica multor restaurante vara asta.O singura data am lasat-o la maica-mea si m-a mustrat constiinta,ei,nu chiar asa,dar nu-mi gaseam locul si de-atunci am preferat s-o luam cu noi peste tot,chiar daca ne-a si chinuit. Oana,maine ti se-ntoarce manzul.Cred c-abia astepti!Ma bucur ca sunt si eu printre cele 26,chiar daca ne vedem atat de rar.Sotul meu este rac,este fff.sentimental si tine suparare in cei in care investeste sentimente si care-l calca in picioare.Si de la el s-a prins si la mine.Dar cred ca lucrul asta-i valabil tuturor zodiilor,doar nu vrea careva sa stie ca-i luat de prost!Uite unde-am ajuns daca ai intrebat de raci suparaciosi!Stai linistita,n-ai nici o sansa sa se supere Paul pe tine vreodata. Roxa,sa-ti traiasca lapticul!ca bun mai e!Bravo! Laura,de unde barfitoare,ca eu intotdeauna aflu ultima ce se-ntampla prin "sat".Stiam doar c-avem gura sparta si spunem tot!Si eu lucrez la chestia asta.Grupa mare ce implica la gradi?Mai multe lectii?daca da,eu as l-as mai lasa un an sa copilareasca la mijlocie.Are destul timp cand va-ncepe scoala sa se surmeneze.Anii trecuti m-a rugat un vecin sa-i rezolv o problema de clasa a 4-a,o stiam matematic,dar nu pe-ntelesul lui.Ceva cu segmente.Sotul meu a luat problema si-a dus-o la el la munca unde f.putini aveau doar o facultate,crede-ma,nici unul n-a stiut s-o faca la nivel de clasa a 4-a.Ma gandesc cu groaza la saracii copii ce-i asteapta si,vai,cu groaza la cei ca mine care nu vor putea da explicatii.Va trebui sa fac din nou scoala incepand cu clasa 1.Totusi am o scapare,soacra-mea-i profa de mate la generala.[:D] Raluca,sa stapaniti sanatosi mobila!Ai noroc,au anuntat deja mari scumpiri la mobila din pal.Preturile vor ramane aceleasi la mobila din lemn masiv.Sa-nteleg c-ai ales singura modelul si-ai comandat?Ai avut ceva curaj,bravo! Tania,am fost si eu luni la spital sa-mi duc Autorizatia de Libera Practica,m-am ingrozit ce-am gasit acolo.Pana am gasit personalul(contabilitatea)mi-a luat ceva timp.Erau tocmai intr-un cabinet din pol.copii,iti vine sa crezi?Voi unde v-ati mutat?E nebunie,cand ma gandesc ca prind si eu mutarile astea.Noi vom fi claie peste gramada in ograda lui Sarbu.Imi vine sa rad deja.Mai,e nasolie la mine,colegele mele vor sa plece care incotro,cel putin cele mai noi.Unele si-au depus dosar ptr.Italia,alta deja a plecat in Anglia.Saracie!si de la saracie pleaca lumea.Alta vrea sa plece in ginecologie,stie ea ce stie!O sa ramanem pe baricade doar noi 3,babele,eu,Livia si Iulia(sefa de la sala). Marlen,eu mi-am luat toate pe bucati,prima oara carucior,apoi scaun ptr.bb.,premergator si celelalte.Vazusem si noi setul de la Cam,dar mi s-a parut cam exagerat.Am ajuns mai ieftin luat pe bucati.N-am luat carucior cu londou,ci dintr-acela cu 3 trepte,are si acoperitoare ptr.vant de la Hauck(firma-i germana).Eu zic sa trage-ti o fuga la Bucuresti cand va fi Baby Expo(septembrie) si va luati de toate de-acolo la pret de producator. Sunt pro- patut de lemn cum zice Crix daca ai unde-l pune.Sunt cele mai solide. Va pup,s-a trezit Iubita mea. July
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sa completam: 1)Tania- 23 august 1968 - fecioara 2)Oana- 5 august-leu 3)Narcisa- 19 mai-taur 4)Tanja- 2 iunie - gemeni 5)July- 16 iunie 1972-gemeni 6)Raluca- 19 martie 1974- pesti 7) Laura- 27 mai 1974- gemeni 8) Marlen- 16 decembrie 1979 -sagetator 9) Dana- 8 octombrie- balanta 10) Sanzi-Ana- 15 iunie 1979- gemeni 11)Cristina-14 iulie 1977-rac 12)Roxana-25 martie 1975- berbec 13)Liris-27 februarie 1974-peste Mey- fetelor ce prospaturi sunteti! Crixia- completezi si tu la lista originala, please!Si eu ,si eu cu laudatu'... mi-am facut lenjerie de pat dublu si m-a ajuns doar 320.000 materialul pt. tot setul[^]scarpinatul pe mai tarziu....[:I]Vezi de ce ma inteleg eu cu racii?[:-)))][:-)))] July--pt. ce ai dus autorizatia la spital? Bibi e cam maraita de la vaccinul facut azi. Curios, la cele de 2 si 4 luni nu a avut nimic. Liris-[pup][pup]ca esti alaturi de noi! pupici si o noapte linistita...sper si pt. noi! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Offf, noi renovam si ne mutam cu dormitorul in camera copiilor(ca este mai mare si nu ma mai inteleg cu Patrick sa nu mai umble la tot felul de lucruri si sa scotoceasca toate cele)!!! Abia astept sa treaca saptamana! Liris, esti nascuta in aceeasi zi cu sotul meu, numai ca el e in ´70. Marlen, si noi tot ca si Cristina cu Alexia, amandoi copii i-am avut in dormitor in primele 3 luni intr-un cosulet pe rotile si pe urma in patutul de lemn. Crix, pe mine nu ma mai mira nimic la copilasii nostrii, eu zic s-o lasi in pace si s-o iei ca atare, isi revine ea. Uite eu am avut probleme cu Patrick cu somnul; acum s-a potolit nu se mai trezeste noaptea; vreo sapt. nu l-am mai lasat la televizor; de fapt nu cred sa fi avut vreo legatura, cind am vazut ca nu da rezultate l-am lasat din nou sa se uite, si uite ca s-a rezolvat de la sine. Daca am putea sa intelegem ce e in mintea piticilor nostri!!!!! toate cele bune narcisa x [copil][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by July
Laura,de unde barfitoare,ca eu intotdeauna aflu ultima ce se-ntampla prin "sat".Stiam doar c-avem gura sparta si spunem tot!Si eu lucrez la chestia asta.Grupa mare ce implica la gradi?Mai multe lectii?daca da,eu as l-as mai lasa un an sa copilareasca la mijlocie.Are destul timp cand va-ncepe scoala sa se surmeneze.
July, am zis ca fetele gemeni sunt barfitoare, asa... in sensul ca vorbim mult, despre orice, cu oricine, si ne place sa le stim pe toate. Oana, July, merci pt. sfat, nu le dau lectii la gradinita ptr. acasa, doar ce invata acolo e diferit de la gr. mijlocie la cea mare. Adica la gr. mare au nivel mai avansat : si la engleza, si la araba, ii pun mai mult sa scrie, sa deseneze si sa coloreze ca sa-i obisnuiasca cu creionul in mana si ii lasa mai putin la locul de joaca cu tobogane si leagane. L-am intrebat si pe Vlad, el ce ar vrea la gr. mijlocie sau la cea mare(i-am si explicat care ar fi micile diferente) si mi-a zis ca vrea oriunde, numai sa fie tot cu colegii lui de anul trecut. Se pare ca pana la urma va merge la gr. mare 2 ani, oricum pe 13 septembrie cand incepe gradi o sa ma sfatuiesc si cu educatoarele lui. July, drum bun, vreme frumoasa si sanatate, ca azi pleci in vacanta ! Crix, si eu zic sa lasi fata sa doarma cat vrea. Stii ce se zice :"ca somnul il creste pe copil la fel de mult ca si mancarea". Prin somn, organismul isi incarca bateriile, n-ai observat ca copiii care "nu-si fac somnul " sunt mult mai maraitzi ? Marlen, si eu am avut in primele 2 luni cosulet de nuiele pt. BB si apoi patut de lemn, pana cand a facut Vlad 4 ani. Dana, tu ai depistat din ce cauza nu poti tine sarcinile ? Ti-au zis ceva concret doctorii ? Doamne, prin cate ai trecut, te admir pentru puterea ta de a lupta pt. un BB al tau ! Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stimatele mele mamici, mie daca nu-mi explica omul ca e sau nu ok treaba X, m-as baga ca berbecul si apoi as vrea sa dau inapoi ca un rac(ce sunt). Si nu stiu de unde m-am molipsit, dar de la o vreme sunt mai rabdatoare si intreb in stranga si-n greapta si ma linistesc. Doar nu eram nebuna sa trezesc copila, da' ma luau tot feluri de griji si de aceea v-am intrebat pe voi. Va multumesc din tot sufletul! Azi pe la pranz mergem sa facem vaccinul de 1 an(si o luna peste, ca atunci eram in febra "motului" si nu ne-am deranjat)[q] Tania, ce face Bibi dupa vaccin???? Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello,hello si buna dimineata! Crixia, imediat dupa vaccin i-am pus supozitor in funduletz si o felioara de cartof rece la locul cu pricina. Preventiv dupa 5 ore i-am mai pus un supozitor(pe la ora 20:00). Nu stiu din ce motive s-a trezit la 2:00 si s-a jucat efectiv nu avrut deloc tzatzi.La 6:00 nu avea temperatura. In schimb laq 9:00 mi-a facut 38,2.I-am pus un supozitor si 5 picaturi de algocalmin. Am vorbit la tel. cu dr. si mi-a spus sa-i mai dau peste 4 ore Panadol. si mai vedem pana la 14: cand pleaca ea. In rest cu tot cu temperatura e vesela si se joaca.Ieri a fost un pic maraita. vad c-o necajeste Anduta.ma duc sa vaz! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Multumesc pentru adresele cu huse , am sa dau si eu comanda , poate cea universala , sa vad . La patuturi dr lemn stam tare prost in Constanta , ce am gasit in magazine sunt foarte scumpe si sunt extraordinare . Si eu as vrea sa il schimb acum cand ma mut, pe acesta pliant cu unul de lemn dar nu am gasit nimic sa imi placa si nu imi vine sa comand pe internet pentru ca nu am incredere intr-o poza . July , mi-a fost destul de usor la mobila , pentru ca fratele meu e arhitect si m-am sfatuit cu el . Nu degeaba i-am suportat foita si guma la Bucuresti in facultate !!! Eu am pus-o pe tusca direct in patutul ei de la inceput si singurica in camera . Intr-adevar parea ca un bob de orez intr-o farfurie dar ne-am obisnuit cu imaginea . Nu m-am gandit decat la faptul ca tasu sforaie , tuseste si altele ... si nu vroiam sa o deranjeze nimic . mai greu a fost pentru mine in primele zile pentru ca ma duceam la ea din ora in ora sa vad ce face , dar dupa aceea a fost foarte bine . A inceput sa doarma toata noaptea de la 2 luni si acum se mai trezeste noaptea ,o aud dar adoarme singurica la loc . Pupi [pup] Raluca si Bebe Andra http://community.webshots.com/user/larular
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Larular
Salut ! Multumesc pentru adresele cu huse , am sa dau si eu comanda , poate cea universala , sa vad . La patuturi dr lemn stam tare prost in Constanta , ce am gasit in magazine sunt foarte scumpe si nu sunt extraordinare . Si eu as vrea sa il schimb acum cand ma mut, pe acesta pliant cu unul de lemn dar nu am gasit nimic sa imi placa si nu imi vine sa comand pe internet pentru ca nu am incredere intr-o poza . July , mi-a fost destul de usor la mobila , pentru ca fratele meu e arhitect si m-am sfatuit cu el . Nu degeaba i-am suportat foita si guma la Bucuresti in facultate !!! Eu am pus-o pe tusca direct in patutul ei de la inceput si singurica in camera . Intr-adevar parea ca un bob de orez intr-o farfurie dar ne-am obisnuit cu imaginea . Nu m-am gandit decat la faptul ca tasu sforaie , tuseste si altele ... si nu vroiam sa o deranjeze nimic . mai greu a fost pentru mine in primele zile pentru ca ma duceam la ea din ora in ora sa vad ce face , dar dupa aceea a fost foarte bine . A inceput sa doarma toata noaptea de la 2 luni si acum se mai trezeste noaptea ,o aud dar adoarme singurica la loc . Pupi [pup] Raluca si Bebe Andra http://community.webshots.com/user/larular
Raluca si Bebe Andra http://community.webshots.com/user/larular
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici frumoase[hia]! Laura, cred ca am facut toate analizele posibile care ar fi putut sa-mi afecteze sarcina si acum o sa merg in sfarsit, la un doctor in Bucuresti sa-mi spuna ce sanse am sa tin o sarcina. Dupa cate cunostinte am acumulat de-a lungul timpului cred ca ar fi o cauza sindromul antifosfolipidic( se coaguleaza sangele prea repede) si alta cauza [gica] sotului care are forme anormale peste 70% si este posibil ca unul din ala cu forma anormala sa penetreze ovul si sa nu se dezvolte sarcina normala, din cauza asta m-am hotarat sa fac inseminare artificiala , ca sa-i poata alege pe cei mai buni si ca forma si ca mobilitate. Cred ca mai am multe drumuri de facut la Bucuresti , dar sper sa fie cu folos. Marlen multumesc pentru site-ul cu patuturi . [pup][pup][pup][flo][flo][flo] la toate fetele! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello. Raluca, vrei sa zici ca de la 2 luni nu s-a mai trezit tzushca deloc noaptea? ce noroc ai.....cam peste o luna as vrea sa ma mut si eu inapoi in dormitorul conjugal..sper sa fie de acord si pitikul meu. Tania, sanatate si sa ii treaca repede febra Bibitzei! [pup] hahaha July ce mi-a placut cu "ma reped ca berbecul"...[:D] plecati miine? conced placut si sa va distrati super! noi azi noapte dupa o criza urita de colici pina la 12.30 am dormit neintorsi pina la 3, am papat si apoi din nou somnel pina la 7.30. asa noapte....sa tot avem, fara crizele de inceput! va pupam!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...