Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (14)


Recommended Posts

Buna ziua mamici si pitici de Constanta, nu v-am mai "vazut" de mult. Am fost plecati in concediu (2 saptamani consecutive!- nu s-a mai intamplat de ani de zile...). Acum am inceput munca si am intrat si in febra pregatirilor pentru primul an de scoala. Fiti fericite ca (majoritatea dintre voi) aveti puiutii micuti. Nu credeam ca intrarea la scoala implica atatea probleme si atatea "relatii" ... Pupici tuturor Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna seara dragutzelor! Suntem vaccinati si am dormit in doua reprize azi, speram ca noaptea ce va urma sa nu fie una grea[greutati] Revenim maine ca sa fac si modificarile la prima pagina, ca azi am hoinarit [bicla] Un somn linistit tututror! mai ales la cei cu colici, dintzi sau vaccin[;)] Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, bine ai revenit! Unde ati fost?? Poze ati facut? spune tot ca la noi asa se obisnuieste![;)][:D] Povesteste-ne cum a reactionat Tiberiu la ideea de scoala!Vrea sa mearga??? Crixia-o noapte linistita![flo][pup] Roxi [pup] Dana- o sa fie bine, o sa vezi! Dorinta ta si gandurile noastre bune te vor ajuta! Totul e sa nu te dai batuta cu nici un pret. Pupici tuturor si o noapte buna! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Mi-a venit "manzul"[il], vorba lui July. S-a ingrasat, este rosior in obrajori si a facut "pulpite".[:)] I-a priit vacanta in mod sigur. Progrese: 1)face la olita! La inceput nu vrea sa stea dar apoi se pune si ne jucam si face. Nu mi-a venit sa cred cand am vazut "rezultatul".[:)] Alt progres 2): la masa mancanca bine, aproape orice. De asemenea nu mi-a venit sa cred. Ptiu sa nu-l deochi! Progresul nr.3): vorbeste intr-una, in general orice cuvant aude il zice si el, face si propozitii, de ex. aseara la masa mi-a zis: "nu vreau rosii".[:)] Scena revederii a decurs astfel: m-a sunat mama din masina, sa imi spuna ca vin, eu cu sora-mea ne-am dus in fata blocului sa ne intampinam copilasii, au venit, a oprit tata masina, ei doi jubilau, radeau cand ne-au vazut, eu l-am luat in brate pe al meu (si DA, Tania -ai avut dreptate, am dat sa plang[q]...) l-am tot pupat, el radea fericit, m-a recunoscut, -evident-, [:)], apoi i-am ajutat pe ai mei la bagaje, am mancat, a facut la olita, i-am facut baie, (a venit apa calda![baie][cool]-deci 3 zile a tinut oprirea), si apoi am mai stat pe la televizor, a baut 2 biberoane cu lapte si pe la 22.30 a adormit, imbratisandu-ma[il]. Ce sa va mai zic, sunt o mami fericita.[:)] [zana]Oana si [bonjovi]Paul (03.07.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, frumoasa intalnire! Cred ca ai sufletul plin de fericire ca-l vezi iarasi acasa, si mai ales ca a facut schimbari pozitive! Bravo Paul ca aduci satisfactii parintilor! Noi am avut o noapte linistita, dar perioada de ingrijorare nu a trecut inca. Putina maraiala inainte de somn, ceva mai accentuata fata de alte zile si aproape ca nu vroia biberonul de seara, dar mai tarziu l-a vrut. Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamici frumoase[hia]!! Am intrat sa va salut , si sa va multumesc ca sunteti alaturi de mine, eu nu ma dau batuta cu una cu doua[:D], daca nu m-am speriat eu pana acum de ce experiente am avut parte in 4 ani nu o sa dau acum inapoi.... merg pana la capat , pana cand or sa-mi spuna doctori ca nu se poate si gata atunci depun armele[:(], eu sper sa nu fie asa. Oana m-a bucur pentru tine ca intalnirea cu puiutul tau a decurs bine si ca facut progrese. Cred ca de acum incolo o sa te uimeasca si mai mult daca incepe sa vorbeasca. Crixia sper ca este bine si azi fetita dupa vaccin. [flo][flo][pup][pup] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, felicitari pentru progresele realizate de Paul! [cool] [bum] Diana, ne bucuram ca nu ne-ai uitat! [dual] Fetelor, [help], unde pot sa gasesc ceai din fruze de zmeur (am auzit ca usureaza si scurteaza travaliul). Am cautat pe la plafar, la farmacii, nimic. [gravi]Marlen - DPN 5 oct. http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjurica! Am trecut si noi noaptea cu bine. Bibi nu mai vrea asa cu placere cerealele pt. ca i-am luat alt tip si ...nu-s bune. Zice ea! Tot de la Milupa, dar nu simple din orez, ci cu orez si porumb si face mofturi la ele. Voi ce le mai dati sau le-ati dat bb-lor? Imi recomandati si alte tipuri ca astea de la Milupa ma duc la sapa de lemn sunt in jur de 160.000 si se termina in 5-6 zile, in cel mai fericit caz. Oana- mi-au dat si mie lacrimile( ca de obicei) cand ai povestit reintalnirea cu strengarul tau. Exact progresele pe care le-ai avut la Paul le-am inregistrat si noi cand am dus-o la socrii la tara pe Anduta. Mai mult eram eu ravasita de reintalnire decat ea. Bine, noi am revazut-o dupa 2 luni jumatate.Cand am adus-o acasa primul lucru a fost sa inspecteze toata casa si se minuna....ooo,aaaa!! Lizuca- parca tu ai recomandat pampersii Clever. De doua luni merg pe ei si e f. bine. In prima faza am fost dezamagita mi s-au parut prea grosi si cu plastic prea mult. Vreau sa-ti spun ca de cand ii dau, Bibi nu se mai uda pe lateral si nici de oparit nu s-a oparit niciodata si ...daca nu face kk si 10 ore pot sa-i tin fara sa se opareasca. Am facut o economie super. Si la inceput am fost tare circumspecta![:I] Dana[flo][flo] Marlen am auzit si eu de ceaiul de zmeura pt. scurtarea travaliului, dar oricum iti vor face injecii speciale pt. grabirea nasterii, oxitocina parca si nu mai stiu ce.Cred ca poate sa-ti spuna July mai multe.Dar nu scoate din calcul si cezariana sa nu fii prinsa pe picior gresit...Speram si ne rugam pt. tine sa nu fie cazul![flo] Crixia sper sa ajungem prin zona...te sun! Gen- o avem in gasca si pe Lizuca tot saisoptista1[pk] Stiti cine m-a sunat ???? nu ghiciti! .......Tanja. Urmeaza sa ne intalnim, va spun eu ce si cum! pupici si pe mai tarziu! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...