Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (14)


Recommended Posts

Dragelor, scuze pt absenta dar la noi a fost o nebunie si nu am intrat decat sa va citesc.Sa stiti ca stiu tot ce ati discutat. Nu mi-a scapat nimic. Asa ca revin cu noutati: Dinu are dintisori....uraaaa. nu unu, nu doi ci 5, doi jos si 3 sus. A fost cam cu maraiala dar mult mai bine decat m-am asteptat avand in vedere multitudinea lor.Nu a fcaut febra deloc, nu i-am dat decat cu calgel si a facut vreo 2 zile un scaun mai moale pe care l-am tratat cu ceai de menta. Acum nu mai sunt probleme. Asteptam sa creasca sa devina mai vizibili. Ziua mea de nastere este pe 2 aprilie 1973 deci inca o berbeaca. Si aprpos de zilele de nastere tocmai l-am sarbatorit vineri (27 aug) pe al meu sot care a facut o varsta si ocazie cu care am facut rost de un digital si am facut pozici. Va dau si adresa ca sa le vedeti. Sa va mai zic ca mai nou Dinu vrea sa merga numai de manute si plimbat prin toata casa. S-a uitat la fetite cum danseaza si cum se cearta de la jucarii si a fost foarte cuminte de ziua lui tati.Noi am petrecut pana pe la 2 iat dinu a dormit foarte bine. Cred ca am satrec si eu la marca Clever pt ca sunt tare nemultumita de utimul pachet pe care l-am luat de la Pampers. O groaza de bani si mi s-au parut tare proaste. Dady si eu am renuntat la cerealele milupa cand am vazut cat ma costa si am inceput sa-i dau de la nestle care sunt un pic mai ieftine mai ales ca eu ii dau si lapte tot de la ei. Deocamdata atat. Aici adresa cu pozici http://pg.photos.yahoo.com/ph/ccc_catalina/my_photos nu stiu cum sa fac sa intrati direct. daca stie cineva...help. va pupam si revenim in curand. caty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare la toata lumea. Cristina, si noi am patit-o cu caninii, desi la ceilalti dinti nu a avut reactii spectaculoase. Oricum spre linistea ta, cel mai bine esa dai vina pe dinti cand nu iti explici de ce e intors pe dos copilul!!! hihihi Tania ieri am luat de la mega niste cereale Bebi, fara lapte, cu 35.000 cutia. Erau cu fructe de padure. Mie mi se par bune, David nu a vrut sa le manance de dimineata dar nu te lua dupa el ca nu prea ii plac cerealele!!! Mie una mi se par mai bune ca cele de la Bebelac. Si cocediul nostru...cu ce sa incep??? cu faptul ca de dimineata spal, e a 5-a masina pe care am pus-o...si mai am inca una, am dus rufe si la bunica la uscat!!! (de acolo vin si calcate!!!) La inceput, inainte sa plec (mi-am rezolvat toate treburile, dar toate, am avut timp si de vizite la prieteni...numai ca ploua groaznic in Londra!) i-am dat mancare la borcane (eram inarmata) si ceva mancare de la restaurant care mi se parea "ok". Cand m-am intors copilul meu manca dimineata omleta, crenwusti (pe care eu ii critic cu sarguinciozitate), paine cu unt si cu gem, ceai (david nu sufera ceaul) cate un biberon de 300ml pana la pranz, branza (branza de vaci tare si sarata), sarmale, mamaliga (pana acum nu a gustat asa ceva) ciorbe ardelenesti cu smantana si acrite cu otet, fripturi de porc, cartofi prajiti, era durere!!!!!! Am incremenit, tot ce ma feream sa ii dau, bunica i-a dat in 4 zile!!!! Dar David nu a avut nimic, nici un scaun diferit (le facea doar negre de la canile de afina si zmeura pe care le manca pe zi!), manca felul 1, felul 2 si desert si gustari (am ramas masca) si fara nici un fel de fitze!!!! Il stia toata statiunea, in primul rand ca urca pe munte ca un voinic (am rupt si carutul, pe care sper sa il iau inapoi de la magazin zilele astea) pentru ca mergea mult si la intoarcere obosea si trebuia sa il luam cu noi...si pe pietrele alea nu ma mir ca s-a rupt! A mers 2 ore dimineata plus o ora in carut, si 3-4 la pranz, aproape pe jos in totalitate (cu popasurile de rigoare). Urca pe unde era drumul mai ingust (a trebuit sa ii pun hamul ca imi era frica ca il pierd prin padure) ...nu ma asteptam sa ii placa asa mult! La restaurant era distractia ospatarilor, alerga printre mese, batea cu furculita si cutitul in masa sau farfurie, se juca cu otetul, uleiul sarea si piperul...dezastru! cum il puneam pe scaun sau legat in carut (asa il potoleam sa stea sa manance) incepea scandalul!!! Drumul inapoi a fost un chin, am facut 12 ore, noaptea ( ca ma gandeam ca doarme David, a plouat tot drumul, in C-ta era groaznic cel putin, m-am speriat...foarte aglomerat, vizibilitate ioc, David a dormit doar 5-6 ore, am facut multe "dezmortiri" si David intra in toate baltile si trebuia sa il schimb pana la piele de fiecare data, si nu prea mai aveam haine curate, asa ca am "reciclat"... Deci peripetii multe dar cu voiosie si final fericit!!!! David a luat 700 g in 10 zile!!! Are o burta!!! acum iar a inceput sa faca nazuri la mancare, dar stau linistita ca acum are de unde sa dea jos!!!! Salutari Sinzi si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamici cu bb mai mici, uite ce sfaturi dragute am gasit. din pacate e cam tarziu ptr. noi sa le punem in practica, dar poate invatati voi ceva din ele. "indrumari ptr. parinti din partea copilului: 1. nu ma alintati, pentru ca astfel imi faceti rau. eu stiu destul de bine ca nu e obligatoriu sa-mi satisfaceti toate cerintele. eu pur si simplu va pun la incercare. 2.nu va temeti sa ma tratati cu severitate. eu prefer tocmai o astfel de atitutine. aceasta ma ajuta sa-mi determin pozitia. 3.nu mizati pe forta in relatiile cu mine. aceasta ma obisnuieste cu faptul ca trebuie sa iau in consideratie doar forta. au accept si salut initiativele voastre. le cunoasteti? sa continui?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza dragutzelor. iata-ma si pe mine, matinala si fresh dupa o noapte odihnitoare (ia te uita, mai exista si din astea!) Gen, bune....incercam sa le aplicam! Tania, Caty, unde se gasesc scutece Clever? in mega si in metro nu am vazut. chiar sunt bune? eu sunt deocamdata multumita de pampers....dar sa pastram si alternative, nu? in schimb trebuie sa recunosc ca servetele pampers sunt mult mai bune ca altele....am incercat si nivea....si pampers sunt mai bune! Sanzi, sa stii ca am mai auzit tot asa, cum excursii din astea au "educat" copilul...avem niste preteni care au plecat cu pitiku la 1 an prin europa....si au fost uimiti sa vada ca maninca mincarea lor...ei carindu-se cu mii de borcanase cu mincare ptr el! bine ca v-ati simtit bine si ca v-ati distrat. va pup si o zi buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. Anomis & Andreea – 23.01.2000 2. Cali – 35 sapt. Dr. Belcin 3. Caty 02.04.’73 & Dinu - 15.10.2003 4. Cornelia & Maria 2.07.2003 5. Crixia 14.07.’77 & Alexia-Maria - 22.07.2003 6. Dady68 23.08.’68 & Anduta 14.09.1996 & Bianca 14.02.2004 7. DanaP – aspiranta 8. Dianamaria & Tiberiu-Andrei – 07.07.1997 9. Galarina & Stefan 10. Gen68 01.04.’68 & Marius - 4 ani 11. Ione & Maria & Elena - 26.05.2003 12. July 16.06.’72 & Teodora – 15.10.2002 13. Larular 19.03.’74 & Andra - 24.11.2003 14. Laura111 27.05.’74 & Vlad – 15.02.2000 15. Layla & Daniel-Alexandru - 29.12.2003 16. Liris 27.02.’74 – aspiranta 17. Lizuca & Alisia - 05.09.2002 18. Marlen_b 16.12.’79 DPN 5 oct.2004 Dr.Rusa 19. Narcisa 19.05 & Patrick 29.02.2002 & Vivien 27.01.2004 20. Nicoleta-Carmen & Rares – 01.12.2003 21. Oana 05.08.’74 & Paul 03.07.2002 22. Roxanaz 25.03.’76 & Patrick-Filip – 29.07.2004 23. Sanzi_ana 15.06.’79 & David – 04.02.2003 24. Tanja 02.06 & Stefan 25. Tatianas & Delia-Bianca – 05.07.2004 26. Tweety & Cosmina – 26.03.2003 Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Crix, alege alt font la lista te rog, ca asta e cam obositor... Gen foarte bune sfaturile daca mai ai,mai scrie. Sinziana, welcome back, ti-am vazut pozele de la Paltinis, Sibiu. O zona foarte draga mie. Sa stii ca intr-adevar copilasilor le priesc schimbarile de clima, de locuri, vacantele, este bine ca l-ai plimbat, chiar daca a fost un maraton pentru voi din cate povestesti. Caty, vezi ca nu se pot vedea pozele tale de pe yahoo, trebuie sa le share-uiesti. Sa imi spuneti si mie unde gasiti scutece Clever ca vreau si eu daca sunt bune. Oricum noi acum nu mai folosim decat in timpul noptii pampersi, dar e binevenita o economie daca ziceti ca sunt mai ieftine... [zana]Oana si [bonjovi]Paul (03.07.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Oana intr-adevar am vazut si eu acu' ca nu merge. Acum cred ca am rezolvat. Hai sa va spun ca aseara l-am vazut pe dinu cum merge putin in 4 labe si mi s-a umplut sufletul de bucurie. Se taraste ca un catelus peste tot dar pe distante mici si apoi se odihneste si apoi o ia iarasi de la capat. E tare dragalas. Roxi, Oana, scutecele Clever sunt produse exclusiv Billa deci numai acolo se gasesc. Eu am luat aseara un pachet marimea lui Dinu adica corespunzataor la nr.5 de la Pampers si m-au costat 360.000 lei 64 de bucati. Preturile la Pampers cred ca le stiti. Va pup pe toate chiar daca nu v-am pomenit pe toate din lipsa de timp. Caty si Dinu http://pg.photos.yahoo.com/ph/ccc_catalina/my_photos caty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...