Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (14)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'Neatza (pentru unele [:D]), Noi acum ne-am trezit. Ce bine e sa fii [gravi]! Profit cat mai pot de aceasta stare. Dupa ce vine pe lume Andreas, nu stiu cate nopti linistite voi mai avea... Rox, esti o norocoasa! [;)] Fetelor, am o mare problema! Pe 24 septembrie scoate actele cumnatul meu si am nevoie de o rochie pentru seara. Voi avea atunci 38 sapt. si 2-3 zile. Voi fi [grasa]. Asta daca nu cumva bebicul vrea sa ne cunoasca mai devreme. Unde gasesc o rochie care sa-mi vina? E mai bine sa apelez la o croitoreasa? Voi ce ma sfatuiti? Ieri am montat canapeaua in dormitor. Am facut si poze. Urmeaza sa mai luam patut. Cel putin o vreme, [bb] va dormi in camera cu noi. Daca vreti sa vedeti cum arata dormitorul, [gravi]Marlen - DPN 5 oct. http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu Oana, ma refer la pampers. in metro pachetul de 80 nr. 2 este 445.000 si la mega este 460.000. aceleasi preturi erau si la cele mai mari, si alea sunt si mai multe (90 parca). Marlen sunt eu norocoasa din 3 in 3 nopti, dar si asa e bine. hm, faza cu rochiile e tare naspa....daca ai timp du-te la o croitoreasa...si spune-i sa faca rochia astfel incit sa o poata strimta dupa aceea...sa nu faci o investitie asa mare si sa o porti doar o data. (cel putin asa zic eu). ce faci in rest? cum te simti? te-ai descurcat cu medicamentele?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Revin si eu, dar cam pleostita. Nu am prea citit ce ati scris, asa ca va rog sa nu va suparati ca nu dau raspunsuri. Pe noi (adica pe mine si pe Maria) ne-a lovit o enterocolita, care am inteles ca circula pe la noi de cateva saptamani. Cum in ultimul timp am fost foarte mult in parc si am intalnit o groaza de copii, am "simtit" si partile mai putin placute. Maria s-a simtit rau doua zile, a avut scaune moi, iar acum doua nopti a vomat. Acum este la regim si cu toate ca mi se recomandase un antibiotic, pt. ca ar fi vorba de un virus rezistent, nu l-am gasit, iar azi se simte mult mai bine. Eu, in schimb, am lipsit ieri (cand trebuia sa incep serviciul) de la birou, pt. ca eram dupa o noapte nedormita si ma durea tot corpul. Nici azi nu ma simt in forma, dar am o groaza de treba pe cap, mai am problemele destul de grave si inca nerezolvate dinainte de concediu, asa ca , iata-ma la birou, cu Internet (dar nu stiu pt. cat timp pt. ca inca nu ne-am mutat definitiv) Problemele de sanatate nu se opresc aici, pt. ca sunt suspecta de Zona Zoster, lucru care imi da fiori, din mai multe motive, dintre care si ca ii pot da varsat de vant Mariei. Ma ingrijoreaza putin sanatatea mea, nu stiu la ce medic sa ma duc. E clar ca am sistemul imunitar slabit, leucograma imi iese aiurea in ultimul timp, ma procopsisem si cu un citomegalovirus (posibila cauza a pierderii sarcinii), sunt mai tot timpul extenuata, asa ca m-am babit rau. Va comunicam victorioasa cat de bine a inceput sa mearga Maria. Am fost la munte, a mers destul si pe acolo pana cand a vazut o fetita care mergea in patru labe si s-a gandit ca e mai bine asa. Acasa nu a mers deloc aproape o saptamana, dar a reinceput in parc la copii si acum nu mai pot sa o tin deloc. Plus ca deschide si usile, asa ca trebuie sa le incui ca sa reprezinte o bariera. In parc ne-am intalnit, in sfarsit cu Ione si fetele ei, pe care le pupam virtual. Multi pupici tuturor burticilor, bebeilor, copilasilor, mamicilor si viitoarelor mamici! Dana, ma bucur ca ai ajuns si tu pe la mamici din Constanta! Am vrut sa te invit mai demult, dar sunt cam uituca si in permanenta lipsa de timp. Va pupam Cornelia (09.01.1975) si Mariuta (02.07.2003) http://community.webshots.com/user/cornelianis http://community.webshots.com/user/cornelianis2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia...pai cu asa vesti vii, una buna, una rea? [pup] si sanatate multa! de ce antibiotic e vorba? vrei sa iti fac eu rost de el? te rog nu ezita sa ma bipai daca ai nevoie de ceva, da???? iar a propos de medic, la care ai fost? vrei niste recomandari? hai, nasul sus, te rog....nu mai vreau sa te vad pleostita! pupicei si la Mariuta plimbarica!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dupa-amiaza mamici, pitici, burtici, normal ca nu v-am uitat, dar am fost super ocupata. Intr-o zi voi pune si pozele din concediu si altele ca sa ne cunoasteti si voi pe noi. Tibi, acum ca l-am mutat la alta invatatoare (nici n-a inceput scoala si am facut-o) este foarte incantat si emotionat. Am cumparat rechizite, uniforme etc. In concediu am fost o saptamana la Lepsa la cabana unor prieteni si a doua saptamana la Slanic Moldova, la salina. Sunt extraordinar de incantata de efectele muntelui(asupra poftei de mancare a lui Tibi - inca nu i-a trecut) si ale salinei pentru ca am plecat de aici cu Tibi cu rino-laringo-faringo-traheita (dr.Munteanu), sub tratament, pe care l-a tinut prima saptamana de concediu fara efect si dupa 2 zile de salina nu-i mai curgea nasul, nu mai tusea. Nu neg efectele tratamentului alopat dar cred ca salina si apa termala au avut un efect hotarator asupra vindecarii copilului. Cred ca in prima vacanta a lui Tibi mai facem o cura de salina, mai ales ca el e predispus la raceli. Recomandati-mi, va rog, un ORL-ist testat! Promit sa revin si cu poze Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va spuneam de agitatia Alexiei, care s-a materializat cu un dinte - incisiv lateral, deci langa canin e de inteles manifestarea ei. Cum zicea si Sinziana, cand e agitat copilul dai vina pe dinti, dar la noi se pare ca dintii se razbuna pe noi! Azi ne-am pomenit si cu "lumanari " la nas, ne curge rauri-rauri; am folosit ser si acum ne-a luat tati ceva naturist pe baza de apa de mare. In rest suntem bine, merge mult si din ce in ce mai bine, iar ca noutate se sprijina in maini si se ridica, nu se mai sprijina de dulapuri sau altceva. La masa i-am bagat cereale de la Nestle cu grau si cacao si vad ca nu face mofturi; Eu azi am avut o durere ingrozitoare de cap, de la aerul conditionat de la masina( cred ca si pe Alexia tot el a potcovit-o), dar am invins-o cu calcat, intins rufe( ca le spala masina) si spalat vase( ca se strang multe cand nu-i apa calda. Poate maine am mai mult timp sa stau la taclale cu voi! Va pupacesc! Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e anotimpul problemelor. Cat am fost plecati nu am avut nimic, si azi de la 10 dimineata a inceput cu febra 37, care a urcat pana aproape de 39, cu tot cu calpol...am fost la pediatra, ne-a dat antibiotic bineinteles ca alceva nu stie, a spus ca are secretii in gat (desi nu tuseste nu are lumanari) si putin rosu in gat....acum nu stiu ce sa cred????? Sa ii dau antibiotic??? Nici nu l-am cumparat, il cumpar maine, il tin in casa si daca nu ne lasa febra incep sa ii dau de joi incolo... oare ce ar putea fi febra asta din senin fara nici un alt simptom? Nu cred ca de la rosu in gat...cand am plecat la munte ne-a spus ca avem rosu si nu i-am dat nimic, febra nu avea si in o zi doua nu mai avea copilul nimica... Sinzi si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, chiar daca nu-i dai antibioticul, pune-i un supozitor cu paracetamol pt. copii ca sa-i scada febra. Poti sa-i dai si sirop Eferalgan sau Panadol, dar eu zic ca nu-i asa eficient ca supozitorul. Am vazut pozele de la munte, tare dragutze ! Cornelia, Crixia, multa sanatate voua si fetitelor voastre ! Dianamaria, sanatate lui Tibi ! Mama mea are mari probleme cu urechile (adica e cam surda din cauza otitelor repetate) si stiu ca merge cu succes de vreo cativa ani la dr. Abdulamit. Nu stiu cat e de buna la copii, si pe mine ma ducea mama cand eram mica tot la dr. Munteanu. Fereste-te de dr. Ionescu Livia, e nashpa rau ! Marlen, mishto dormitorul, sa-l stapaniti sanatosi ! Mai feteloooooor, cand vine apa calda ? Azi e 1 sept. si vad ca tot nu i-au dat drumul[bang]. Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...