Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (22)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Karina, , nu e ok. ia mai lucreaza tu la ce papi dimineatza, ca eu cred ca de acolo e buba! In nici un caz de la loboda, din care ai putea manca si o oala, doar ce poti sa ai de la buruieni?:)te-ai zapacit? vezi fructoza aia, sau ce mai combini ca ceva nu e ok, pt ca tu nu mananci mai nimic.ce sa spun, ai pus si tu niste oua fierte si ti se pare ca ai umflat masa de pranz.Ia fa-te copil serios si lasa masa de pranz ca e ok, ciorba e ok, vezi la smantanaica cam cata pui si la masa aia de dim.. Te pup. va pup si pe voi, toate! am o zi uricioasa, n-am avut timp nici de respirat. mai vorbim A34-35:) PS Bibi, Karina, la volan..orice inceput este inceput, nu? o sa aveti destul timp sa fiti piloti de formula 1.asa ca fiti cuminti si nu auziti ce zic cei din spate, soferi cu experienta, cica.toti au avut o perioada de inceput.bafta multa va pup[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor! Sa stiti ca de 2 zile ma tin si eu de cura si chiar sunt multumita. Sa va spun si eu meniul meu de azi:
dimineata: 1 kiwi si 2 pahare de lapte Fulga.
pranz: grill de vita cu salata de rosii cu ardei gras si mozarella presarat pe deasupra cu busuioc.
seara: salata de rosii cu branza , salata si sunca de praga.
Acum vin intrebarile: care ciocolata are 70% cacao? Ca m-am uitat la tot raftul de ciocolata din Billa( de acum ma priveau ciudat si vanzatoarele[alcool]) si toate aveau intre 30-35% cacao.
Apoi intrebarea 2: cum pregatesc omletele si ochiurile daca ulei nu am voie ? Sau am voie ulei si nu stiu eu?[:D]
Intrebarea 3: spuneti-mi si mie unde ati gasit branza de vaci cu 0% grasimi? Ca eu nu am avut deloc bafta cu ce am gasit in magazin. Spuneti-mi un nume, caci tot cu ajutorul vostru am dibuit si laptele Fulga de 0,1% grasimi.
Alta intrebare (sunt un om plin de intrebari[:D])retete la supele astea de legume unde gasesc? Ca mi s-a acrit sufletul de rosii si as baga in meniul de seara si altceva.
In prima saptamana cam cat ati slabit?
Gata, am terminat cu intrebarile pe ziua de azi![:D] Spor la batalia cu kg![hop] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor hai ca vin si eu la voi in echipa, incerc sa ma montez si sa renunt la tot ce e nepermis Oare e asa grav daca pun morcov mic la supica? ca am facut supica de fasole verde dar am pus morcov, apoi am vaz't ca nu e voie ce parere avetzi de avocado? noi mancam des avocado cu branza si nu stiu sa mai fac deseara sau nu? ce parere avetzi de afumaturi pot sa fac la supa de pui galusti? eu am renuntat de cateva zile la paine, inainte de sarcina nu mancam , cu sarcina m-am reapucat de paine, mi-am luat niste paine de fibre, ii zice RIVITA, mai ia cineva din asta? pot manca ingheta cu 0% grasimi? daca da, cata pe zi? meniul meu de azi: mic dejun: un pic de fasole verde cu carne de curcan, mancarica Pranz: salata verde si friptura de porc cu ierburi, o bonboana Halls cina va fi ciorba de fasole verde si eventual avocado cu branza snack-uri: fructe la discretie Corina si Stephanie- 18.04.04 Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa lamuresc cate ceva: ralucami: 1. exista cioco Heidi cu 70% cacao, ii zice de post. Are 60 gr, dar nu gasesti in Billa. Sigur au in Cora, cred ca si in Carrefour. Sau incearca si la boutique-uri ca mai gasesti asa, pe ici colo... A mai aparut un tip nou de la Heidi, gramaj mai mare, dar n-am verificat continutul de cacao. 2. ai voie ulei, preferabil de masline. Eu nu mananc ochiuri ca mi-e greata fara paine, dar omlete fac aproape zilnic in tigaie de teflon si pun f.f. putin ulei. Mai poti adauga si marar, cascaval, ceva parizer de pui...[pofta] 3. nu am mancat niciodata branza de vaci 0%, dar sigur au in Billa, la raionul branzeturi. Am vazut si la cutie de 500gr, dar nu tin minte unde era fabricata. Parca Lacta?! 4. ce fel de retete vrei tu pentru supele de legume?? In afara de faptul ca nu pui legume nepermise, nu vad ce altceva... Seara poti manca aceeasi masa ca la pranz, de exemplu. Asta daca nu vrei o masa glucidica care este mai dificila. Poti face orez integral cu legume, dar fara pic de grasime. 5. eu am slabit destul de mult la inceput, cred ca vreo 2-3 kg. Nu mai stiu sigur! Pucku: - nu stiu cat e de grav daca pui morcov in supa. Mai bine pune albitura, telina, gulii... - din cate stiu eu, avocado ai voie in faza a II-a. - eu mananc afumaturi (keizer, ciocanele). Mor dupa ele! - galusti nu ai voie ca sunt din gris. - nu stiu ce-i Rivita. Prin tara nu am vazut asa ceva. - inghetata poti manca, mai ales ca nu are grasimi. Consider-o abatere mica! - bomboana Halls nu stiu ce contine. Nu are zahar? - fructele le mananci corect? Adica respecti regula generala: inainte de masa?? Gata ca ma bate sotzul ca am monopolizat calcularetzul...[:p] Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana mersi pt raspunsuri![flo] Eu m-am apucat de cura acum 2 zile si vad ca am juma de kil in minus, de aceea ma intrebam daca poate fi posibil. Oricum, la faza cu uleiul ai salvat un suflet amarat[:D]. O intrebasem pe maica-mea daca se pot face oua ochiuri fara ulei si mi-a zis ceva de genul ca se pot prepara in apa fiarta- oricum mi se sculase parul in cap cand am auzit[:D].
Pucku din cate stiu eu morcovul nu e permis in faza 1. Cat despre avocado uite ce spune: "Evitaþi toate elementele glucido-lipidice (ciocolata, avocado, ficatul, alunele)." Eu sunt un pic mai paranoia si tin cat pot de strict aceasta dieta, de aceea daca gresesc imi cer scuze, dar nu cred ca micul tau dejun e OK. Zic si eu! Nu dati cu rosii![:D] Adica e cam "in forta" , ca sa zic asa. Plus ca la cina ai bagat avocado. Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multumesc de raspunsuri na am dat-o in bara cu avocado, asta, nu mai fac, si l-am papat si pe seara[bang][bang] Ralucami de ce crezi ca mic dejunul nu e ok? Respect regula cu fructele, azi am papat un mar, 4 piersici si o portocala. Referitor la gris, stiu ca se discuta prin pagina 3 despre semolina cum ca ai avea voie, pai semolina este gris. Pupici Corina si Stephanie- 18.04.04 Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad o multzime de lume noua pe-aici, si ma bucur foarte mult! fetelor, bine-ati venit si la cat mai putzine kile. n-am mai avut pur si simplu timp sa scriu, sunt in stress si la serviciu, si acasa. Io tzin mai departe cura, cu o abatere - prima constienta dupa vreo luna de cura, si anume o inghetzata maaaare si cu fructe asortate! am mancat-o ca un lup! de cateva zile cumparam carne pentru gratar nemarinata si slabim ca disperatzii- si eu si sotziorul, slabim de ne pielea carnea pe noi, nu alta. daca luni aveam inca 62.200 kg, acum am 61.00! si sotzul mi-a slabit vreo 2 kile saptamana asta si e tare incantat. meniul`? dimineatza paine integrala cu quark fara grasime, la pranz oua fierte, roshii, gogoshari, branza si uneori si o bucata de branza, seara iarasi un gratar maaaare cu carnea marinata de mine (am o retzeta de la soacra-mea, miam, miam) cu multa salata si desert branza. Cum am spus, mancam mai mult si cantarim mai putzin. ce ma bucur :) Va pup si va urez o zi minunata! Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia][:)] 'neatza la montignacutze slabutze si un calduros bun venit![flo]fetelor noi, mult succes si multa vointa, inceputurile sunt bune si intrebarile sunt si mai bune! E minunat ca va puneti in pagina nelamuririle, de asta si profitam de aceasta posibilitate sa slabim "in familie", e mult mai usor si itti pot fi corectate greselile, ceea ce nu se intampla cand esti singur si nu ai cu cine te sfatui.. lorelei, spune-mi , te rog, ce reteta ai pentru marinat carnea, ca eu nu-s mare mancatoare de carne, dar daca este ceva miam-miam cum zici, m-ar interesa.Imi spui?Multumesc anticipat! [pup] Meniul meu de azi: dim:un iaurt napolact 0,1% cu 3 felii grau expandat pranz: o salata uriasa de rosii cu ardei capia, cu ardei gras, castraveti si branza aruncata peste tot amalgamul asta[:)] seara:struguri. mai, sa fiu sincera, nu imi mai este foame.Ma tin de ore de masa, ma tin de reguli, dar foame nu mi-ar mai fi deloc.Am scapat de o gramada de centimetri pe la talie, la picioare, brate, aproape ca nu-mi vine sa cred, uneori, cand pun centimetrul pe mine, ,mai ales ca asta e o chestie pe care o fac de muuuult timp si o mare perioada nu s-a modificat nimic.Stagnarea asta care de acum a depasit limitele, nu numai ca le-a atins, cred ca este ceea e citeam undeva despre rearanjarea kilogramelor, nu stiu exact contextul, cert este ca aproape totul cade bine si ma simt extraordinar.Asa ca tot inainte! In fine, multe sunt de spus, ceea ce este cel mai important este ca merge incet, dar sigur.Nu stiu cum sa fac cu timpul, ca tare m-as mai duce la o sala de sport, cred ca as reusi sa sar rapid de prag, nu? [:)][:)]Bibi, zapacila, [pup]schumaherul nostru, pe unde esti? Si Karina cum de n-a aparut? Zizi stiu ca e in delegatie, uite ca Adriana se vede ca a venit din concediu,[pup] ca e pe faza si le scoate pe fete din impas, lorelei mai trece,bravo pentru meniuri si pentru rezulatte, lrelei! - oare Claudia cand se intoarce? N-am avut nici o veste de la ea, la fel Chatonel.. Fug, azi iar am zi plina, dar mai trec si mai vorbim.maine am zi si mai plina si ..mai altfel![:)][:)] hi hi.Toate la timpul lor! Va pupa [pup][pup] [pup]Andrada..34(inca)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...