Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (22)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
" LA MULTI ANI! " Andrada, sanatate si tot ce-ti doresti! Si nu uita ca pe pamant omul e revelatie. Acum sa scriu si eu meniul de azi, maine oricum am cumatria la baiat si sigur voi manca dulciuri...sper sa nu ma ingras prea mult. Azi mananc: - dim. - 3 buc. de fibrosan, un pahar de lapte Fulga- 0,1 grasime - pranz - tocanita de ardei si salata de vinete pe fasii de ardei -seara - 2 copanele la grill si tocanita de ardei - inainte de culcare, fructe Am vazut crema de cioco SANTOS cu fructoza....oare o fi buna? dar are si urme de arahide. Ce ziceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina, iti multumesc pentru raspuns. Pe cremvusti "ii caut" intotdeauna de zahar si de alte componente nepermise... Dar ar trebui oricum sa renunt la ei, pentru ca nu cred ca sunt prea sanatosi, asa cum sunt mezelurile, mai ales parizerul. Cred ca o sa incerc mai degraba micul dejun glucidic cu iaurt 0.1% Danone si WASA. Am citit azi un articol pe yahoo despre regimul Atkins care presupun ca este acelasi regim... Se spune in studiul respectiv ca subiectii care au tinut acest regim s-au plans de dureri de cap, crampe musculare, slabiciune generala, diaree sau constipatie. Aceste efecte secundare sunt puse pe seama alimentatiei sarace in carbohidrati. Eu tin acest regim de 5 ani. Nu am avut nici una dintre aceste simptome. E adevarat ca am avut dureri de cap, dar numai imediat dupa ce "m-am lasat" de cafea, pana s-a obisnuit organismul. Se mai spune in studiul respectiv, ca cel putin pe termen scurt, acest regim duce la o scadere mai mare in greutate decat regimurile low-fat. Va urez din nou mult succes si tineti-o tot asa! Pupicei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa scriu despre regimul de azi desi nu am mare lucru de spus, ca este identic cu cel de ieri (altceva nu mai am prin frigider): dim: ora 8: 2 crenvusti + 1 feliuta branza ora 11: o piersica ora 13: cateva feliute de piept de pui afumat + cascaval + o rosie ora 17: 2 piersici ora 20: supa + mazare cu carne de vita. Masa de seara e cam tarzie, dar din pacate stau la serviciu pana la 19-19.30
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)][:)][flo][flo][flo][flo][flo] [:)][:)][:)][:)][:)][:)] Iubitele mele, dragele mele, frumoasele mele, pe cine sa pup mai intai??pe cine, ca nu e de ales! e de pupaaaaaaat si de imbratisat si de stat cu un zambet pana la urechi si de multumit din tot sufletul la toata lumea, fiindca voi sunteti dragele mele dragi, mereu aproape, mereu aici, mereu prezente, fetele mele pe care le iubesc si pe care simt ca le stiu de cand lumea!! Mulltumeeeeeeeeeeeeesc muuuuuuuuuuuuuuuult, din toata inima!Oh, Doamne, m-ati emotionat asa de tare iar tu, Karina, nebunica mea, mi-ai deschis porti catre oameni care ma pupa pentru ca sunt, pur si simplu, eu..MULTUMESC...Ah, ce pot sa spun? Sunt intr-unul din acele momente in care cuvintele nu reusesc sa faca fatza pentru ca uite, nu-s de ajuns! Pot sa impart fiecareia o bucatica din inima mea si din bucuria mea din ziua aceasta? o fac cu tot dragul! Pe toate va iubesc si va simt aproape! Eh, de-ati stii voi..fac 35, nu-i arata deloc,ma simt de 20,imi vine sa tzopai, desi in mod normal ar trebui sa fiu si eu o mare seriozitate, ca de! dar ti-ai gasit, imaginatzi-va ca azi am stat la rand in Careffour sa imi iau balon de la Dove! ha haaa,[:)][:)][:)][:)][:)][:)] pai ziceti si voi? Am tras o fugutza, ca aprovizionam colegii, de-ati stii cata cumintenie pe capul meu, am facut patru feluri de prajituri ieri si am mancat cred un kil de mere, ca sa nu ma ispiteasca sa le gust!! anyway, pana la ora asta am mancat un ardei capia rosu, ca tare mai era frumos, dar azi cred ca am sa ma bag pe niste mici abateri ca de, o data e trei septembrie! dar las' ca pap admise si la prajiturele miros:) hi hi[:)][:)][:)][:)]Nu, am sa fist ceva, dar vad eu cum si ce. Dar nu, nu fac nici o promisiune acum, mmmm..una da: promit sa raportez TOT luni.DE ok??? fug, dar vin:)Sper! Sper!! e o mare de mancaciosi aici care se uita luuuuuuung la ceas:) si trebuie sa am grija de ei! Hi hi[:)][:)] [pup] Andrada..35[:)][:)][:)] PS am sa raman Andrada 34 si doar voi o sa stiti ca am 35, da? E secret haaaaaaaa haaa Inca o data, mii de multumiri si sunt foarte fericita sa va stiu Eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tusferi Am citit azi un articol pe yahoo despre regimul Atkins care presupun ca este acelasi regim... Se spune in studiul respectiv ca subiectii care au tinut acest regim s-au plans de dureri de cap, crampe musculare, slabiciune generala, diaree sau constipatie. Aceste efecte secundare sunt puse pe seama alimentatiei sarace in carbohidrati. Eu tin acest regim de 5 ani. Nu am avut nici una dintre aceste simptome. E adevarat ca am avut dureri de cap, dar numai imediat dupa ce "m-am lasat" de cafea, pana s-a obisnuit organismul. Se mai spune in studiul respectiv, ca cel putin pe termen scurt, acest regim duce la o scadere mai mare in greutate decat regimurile low-fat.
Nu, nu e deloc acelasi regim. Atkins e o dieta low-carbohydrate (adica elimina complet zaharurile, inclusiv cele din fructe si legume). Atkins e un regim foarte restrictiv. Ce ai voie sa mananci incape pe cateva randuri, desi ai voie sa mananci cantitati nelimitate. La Atkins nu ai voie fructe absolut deloc, iar la legume sunt mult mai multe restrictii ca la Montignac. Lipsa vitaminelor si mineralelor din fructe si legume duce probabil la simptomele de mai sus. Montignac e muuuult mai permisiv. [:p]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mercic Milia pentru lamurire. Am tot auzit de acest regim in voga la Hollywood si citind ca este low-carbohydrates si permisiv cu grasimile, am crezut ca este acelasi. Chiar ma miram ca nu se supara nenea Monti ca acest regim este botezat Atkins... E de inteles atunci de ce cei care tin acel regim sufera de ameteli si alte probleme. Traiasca Montignac! pt ca ne da voie sa mancam legume si fructe (chiar cu anumite restrictii).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Milia multumesc de sfat Deci pot sa mananc branza cu Ryvita sau omleta separat, sa inteleg... M-am lamurit acum. Dimineata am avut o surpiza placuta cu o juma de kil mai putin asa ca ma simt tare bine...banuiesc ca daca nu ar fi venit rusii peste mine as fi stat si mai bine Azi mancare: d branza cu Ryvita, un pic de iaurt si un baton gen Fibrosan p: fructe si conopida, binenteles cu pauza de rigoare, fructele inainte sa plec la plimbare, conopida cand ma intorc seara: ciorba de fasole verde portocale inainte de culcare pupici si weekend placut Corina si Stephanie- 18.04.04 Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

karina, da, am inceput de la 63 de kg, la o inaltime de 164 cm, vreau sa ajung la 50 kg:). andrada, la multi ani!!! azi am mancat: dimineata: - la 8.00 :2 nectarine + 4 prune + 1 kiwi - la 10.00 :putina branza de vaci 0%+iaurt danone 0.1% pranz: -1/2 peste (merluciu)la teflon + crema de conopida pasata cu usturoi, branza, putin iaurt si cimbru seara: 2 nectarine, 4 prune, o gurita de banana (muream de pofta!) pe la 23 vreau sa gust putina ciocolata 70% cacao. cam atat. va pup. ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2 http://community.webshots.com/user/alinapevliuc3 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc4
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...