Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

declaratie de dragoste


Recommended Posts

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sunt oameni care nu o spun niciodata, desi iubesc cu adevarat. Sunt altii care o spun tot timpul desi nu o cred. Spune-o atunci cant simti nevoia sa o spui si nu te speria daca nu ti se raspunde in acelasi fel. Manuela si bb Costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca o spui prea devreme s-ar putea ca celalalt sa creada ca nu este adevarat (chiar daca tu vorbesti din suflet). Eu cred ca trebuie sa spui "te iubesc" atunci cand simti ca partenerul este pe aceiasi lungime de unda dar, asa cum a spus si Manu, ideal ar fi sa nu astepti aceleasi cuvinte. Eu cand mi-a spus sotul meu ca ma iubeste (abia ne cunosteam cred ca de vreo 2 saptamani) l-am considerat un "vrajitor" si sincer, nici acum nu cred ca atunci a spus-o din suflet. Asa ca este important sa "simti" cand trebuie sa o spui dar sa si gandesti putin inainte. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spune-o cand simti. Totul este sa nu trisezi...si numai tu si Bunul D-zeu stiu daca e asa sau nu! Sa nu astepti nimic in schimb, sa nu iti confectionezi in ochii(mintea) partenerului imaginea care crezi ca ar da mai bine sau si-ar dori-o mai mult... Si asta tot un soi de trisat se cheama ca e. Fii tu!! Chiar daca esti mai sensibl/a si te aprinzi mai iute si nu poti sa tii in frau entuziasmul...nu conteaza... spune ce simti. Fii tu! Partenerul trebuie sa stie cine esti tu cu adevarat, acesta este secretul unui parteneriat durabil si de suflet... asa , daca e sa umblam cu "cioara vopsita" merge la oricine... jumatatea ta in schimb trebuie sa te stie, sa te inteleaga si sa te accepte entuziast asa cum esti, daca nu...inseamna ca nu el/ea este jumatatea ta si atunci sa te redea cu succes societatii asa incat sa iti poti continua periplul cautarii jumatatii tale (cred cu tarie ca nu e decat una. Ca la puzzle! Daca nu dai de ea , nu iese figura... poti sa fortezi tu o bucata asemanatoare acolo,dar vei crea tensiune si nu-ti va iesi imaginea)! Daca tu incerci sa confectionezi o imagine prea cosmetizata a ceea ce esti, va avea un efect nefast de tip bumerang, pt ca el va iubi, se va lega de o..."alta persoana" care mai devreme sau mai tarziu va fi demascata si de aici "bubele" dureroase ale parteneriatului... care vor duce fie la compromisuri, fie la separari. Partenerului tau i se va parea ca ..."te-ai schimbat" intre timp, ca nu mai esti cea care erai... cand de fapt cauza efectului a fost de la bun inceput intre voi, voalata de orgolii si ambitii nepermise dealtfel intr-un dormitor conjugal. Concluzia mea: Nu este un anume timp al declaratiilor de dragoste! E doar un anume mod de a le face, sincer si adevarat. Denisa si bebica din burtica - 27 sapt. "Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ve-ti rade sau poate nu ve-ti crede, dar eu si sotul meu ne spunem "te iubesc" de nenumarate ori pe zi. La telefon, acasa, pe strada, indiferent de loc. O spunem, cel putin asa este la mine, pt. ca asa simtim in acel moment si ne vine sa o spunem cu voce tare. Ce este mai hazliu este faptul ca o spunem in franceza desi suntem romani amandoi.O spunem in romaneste cand sunt francezi prin apropiere si nu tinem neaparat sa ne inteleaga. Eu am nevoie de asa ceva! Nu am super incredere in mine, uneori imi este teama ca nu mai ma va iubi, asta e! faptul ca mi-o spune atat de des ma face sa ma simt bine! Deocamdata stiu sigur ca este sincer, ca nu o spune doar asa de dragul de a o spune sau sa-mi faca mie placere, cine stie mai tarziu! http://community.webshots.com/user/delphinoi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda, a spune "te iubesc"... de cele mai multe ori inabusim in noi aceste 2 cuvinte din teama de a nu parea slabi in fata celuilalt, ori de teama de a nu cadea in ridicol, in cazul in care sentimentul nu este impartasit... eu "inventasem" alte cuvite, pe care le foloseam ca inlocuitor, dindu mi seama mai tirziu ca mesajul lor este intr unanumit fel mult mai puternic: imi esti drag dar ce te faci atunci cind "te iubesc"-ul tau nu ti mai incape in piept, in inima, cind vrea sa erupa, cind ele, cuvintele devin mult prea greu de purtat? am incercat sa le ingrop in suflet cit de mult timp am putut, dar cind au devenit o povara, am preferat sa le dau drumul, sa le las sa zboare ca si delphin, noi, ne o spunem zilnic... si nu pt ca am avea multi de "te iubesc" in stoc si ne prisosesc, ci pur si simplu asa simtim mariagi, eu i am spus prima ca l iubesc... la vreo 2 saptamini, mi a scapat pur si simplu... el in primul moment nu a spus nimic si nu mi a picat prea bine... dar deh, exista si riscul asta!!! http://community.webshots.com/user/tora97 "da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez "Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole Altul - de a crede ca totul este un miracol" Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fa-o din suflet in orice moment crezi tu si o sa simti vibrand alaturi un suflet, o inima... cineva o sa viseze frumos datorita tie. totul e sa nu joci teatru. si ce poate fi mai minunat decat sa simti intr-adevar ca iubesti? si de ce sa nu impartasesti asta? orgoli? nu mai exista intr-o relatie adevarata, intr-o apropiere candida, intre doua suflete ce vibreaza. stiti voi: iubiti-va mult! [flo][flo][flo][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prietenul meu mi-a zis prima data ca ma iubeste la doar 3 zile. am ramas surprinsa si bineinteles ca in sinea mea am zis, da cum sa nu. el a fost prima persoana careia i-am zis ca il iubesc, prima data a sunat atat de aiurea, ca si cum as fi zgariat tabla cu unghia. insa cu timpul nu numai ca m-am obisnuit insa i-o zic in fiecare zi. prima declaratie de dragoste mi-a facut-o chiar inainte sa-mi spuna ca ma iubeste si suna in felul urmator: "inchid ochii-tu, deschid ochii-tu, inchid si deschid ochii de nenumarate ori pe zi, de fiecare data-tu, hai spuneti inteleptilor oare de ce?" eu i-am facut nenumarate declaratii de dragoste, nu o mai tin minte pe prima insa o stiu pe ultima: "seara cand linistea coboara peste oras merg pe balcon si privesc cerul. cand este senin doua stele ma privesc. atunci cand ma uit mai bine la ele vad privirea ta plina de dragoste si parca aud cum vantul poarta pe aripile sale doua cuvinte minunate: te iubesc. luna imi managie chipul cu razele ei si pentru un moment am impresia ca-ti simt atingerea catifelata si buzele incep sa ma arda acolo unde ti-ai depus odata, nu demult, cel mai fierbinte sarut. dintr-o data nu ma mai simt singura pentru ca realizez ca tu esti mereu alaturi de mine, esti in fiecare lucru pe care-l fac, in fiecare obiect pe care il ating, in fiecare peisaj pe care il privesc. te port in sufletul meu si acolo te voi pastra pentru tot restul vietii mele. te iubesc" au trecut 3 ani de cand suntem impreuna si in ciuda faptului ca stam departe unul de celalalt cam 6-8 luni pe an din cauza serviciului, ne iubim mai mult ca la inceput si la anul ne casatorim. in speranta ca nu v-am plictisit prea mult va doresc sa fiti inconjurate de iubire.[cheers] Ovidiu te iubesc nespus de mult! http://community.webshots.com/user/ubitata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

declaratie de dragoste spusa din suflet cu mare dragoste de la iubitul meu"iti sarut mainile ca te-am cunoscut si te sarut de o mie de ori ca esti langa mine.imi doresc si de abia astept sa vina mai repede ziua in care sa-ti spun mai mult.si imi doresc ca nunta noastra sa fie cea mai frumoasa fiindca stiu ca tu vei fi cea mai frumoasa mireasa"am plans cand aam auzit si mi-am dorit sa vina mai repede ziua in care sa -si faca curaj . Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...