Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (12)


Veve

Recommended Posts

Fetelor, multumesc frumos pentru urari [flo], DOAMNE-ajuta pentru noi si pentru puiutii nostri! Roxi, te vrem inapoi [flo][flo][flo]! Lizuca mea e tare maraita, cred ca o doare gingiuta, azi-noapte a plans de s-a spetit. Ni se mai vede un dintisor, tot jos, URAAA, acum chiar ca suntem iepuras [iepu]! Ma duc ca vrea ceva...cred ca papa...desi de ieri a inceput sa muste [ups] Cristina si [copil] Anelisa Elena (04.04.04) http://community.webshots.com/user/cipstyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fetelor,Roxana a precizat clar aseara ca nu vrea sa se faca valuri pe chestia asta si ca nu vrea sa fie "ajutata".Eu asa-mi amintesc!In caz contrar,putem incerca sa remediem situatia fara rascoala in masa si jalba-n bat.Eu stiu ca toate sunteti de partea Roxanei,ca a muncit pentru noi toate si nu merita sa fie eliminata (si nu uitati ca voi ati fost pionii principali in eliminarea ei!),dar incercati sa priviti situatia obiectiv:orice site cu aceeasi tematica cu DC este site concurent.Atata timp cat exista numai pagina cu pozici,mamici,samd,era totul ok.Dar cand a aparut forumul,cu subiecte mai mult decat inspirate de aici si cu reclama de rigoare,situatia s-a schimbat!Cum au muncit Roxana si Luigi,la fel muncesc si investesc bani grei si adminii de aici.Eu nu cred ca merita sa-i judecati!Atat va rog:priviti situatia obiectiv,ignorand faptul ca Roxana e prietena noastra.Puteti sa ma urati,sa dati cu rosii sau cu ce vreti voi,eu is lupu rau,asta e...dar asta-i regulamentul site-ului,Roxana l-a incalcat si suporta consecintele.Banuiesc ca situatia se poate repara pe cai pasnice,dar daca doreste ea!Nu incercati sa o inrautatiti,pliz!Daca Roxana e de acord,pot incerca sa vorbesc cu administratorul!Dar nu vreau sa ma bag sa fac nimic pana nu-si da ea acordul!Capissci?[:p] Irina,veve & croko[url="http://f1.pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! 1. In primul rand, "La multi ani!" sarbatoritilor de azi si celor din zilele trecute pe care i-am "ratat" din motive obiective. Sa cresteti mari si sanatosi si sa fiti fericiti! 2. In al doilea rand, nici eu nu sunt de acord cu faptul ca Roxanei i-a fost retras accesul pe acest forum. Dar problema nu cred ca se rezolva cu simpla schimbare a nick-ului - cel mai probabil i-a fost blocat IP-ul, nu nick-ul. In cazul in care faceti acea scrisoare comuna catre administratori, puteti sa ma treceti la semnatarii acesteia, sunt de acord cu ea. 3. In al treilea rand, am dat din intamplare peste anumite mesaje. Dorind sa gasesc vechile subiecte "Mamici de martie-aprilie 2004", am dat o cautare dupa textul "martie-aprilie". Din pacate (sau poate nu?), mi-au fost returnate mai multe subiecte ce contineau aceasta sintagma. Unul dintre ele l-am citit, ca ceva mi-a atras atentia... Ce am gasit acolo...lucruri nu prea magulitoare la adresa mea (nu a mea in principal, dar eram si eu printre cele vizate de autoarea mesajelor). Pentru conformitate, tin sa mentionez aici ca nici nu "fac pe sefa" (nu am facut-o niciodata, iar daca asta a fost senzatia pe care am lasat-o, imi pare rau), nici nu "ma cred desteapta" (desi sunt..., dar in contextul respectiv sintagma are un sens puternic peiorativ). Ma doare cumplit fatarnicia si rautatea si incerc sa ma feresc de ele cat pot. Poate din instinct de conservare. Drept urmare, am decis ca ma voi retrage de la acest topic. Avand in vedere ca "parca atmosfera la mamici martie-aprilie e mai placuta ca niciodata" (asta probabil de cand "dansele nici nu mai dau pe la noi"...), nu vreau sa fiu eu cea care umbreste atmosfera prin prezenta mea aici, intrucat se pare ca "fac pe sefa", "sunt destul de dura in afirmatii" si "ma cred desteapta". Poate aceste lucruri le-am facut la un moment sau altul, dar chiar daca am facut-o, a fost neintentionat. In cazul asta, imi cer scuze fata de voi toate si in special fata de cele pe care poate le-am lezat in decursul timpului. Citatele dintre ghilimele apartin in intregime autoarei mesajelor respective. Cine este si unde apar aceste mesaje, nu are nici un sens sa o spun. Asadar, avand in vedere toate cele de mai sus, am ales sa nu mai inoportunez pe nimeni cu prezenta mea aici. Va doresc la toate o viata frumoasa, sa va bucurati de copiii vostri, sa creasca mari si sanatosi si sa aiba parte numai de fericire. Flaviana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] [s] LA MULTI ANI, CRISTINA! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi! Si felicitari pentru dintisorii Lizucii! Ai incercat sa ii dai cu un gel calmant pt gingii? poate se mai linisteste. Eu sunt hotarata sa il folosesc cand va fi cazul, decat sa o vad cum se chinuie. Am inteles ca iesirea dintilor poate fi asociata si cu deranjamente la burtica - fetele, poate de aceea ne plangem tot mai des de agitatia pruncilor nostri. Referitor la Roxana, desigur, imi pare f rau ca s-a ajuns la situatia aceasta. Sper sa se rezolve "pasnic" cat de curand. Eu zic ca Veve are dreptate, trebuie sa privim la rece si sa nu o facem nici pe Roxi sa se simta prost daca noi insistam asupra problemei. As zice sa schimbe nick-ul imediat ce va fi posibil... Oricum, fac si eu parte din grupul vinovatilor - doar am trimis poze si mesaje acolo. Roxana, sper sa nu ne intorci spatele, caci noi te vrem in continuare!! Si da-ne odata poze cu Andi, ca prea l-ai laudat! [:D] Sa nu faci ca Ina, care se tot lauda cu dintisorii aia si poze ioc! [olala] Corina, tu chiar te-ai pus pe adunat boli? Ia fii cuminte! Sanatate multa! Nedda, imi pare rau ca ai fost rapita de la noi in felul asta... Si Cristinutza mea a plans azinoapte prin somn - plans de-a binelea si culmea era ca dormea profund; am luat-o in brate si nu s-a trezit, dar plangea in continuare - Doamneee, sa mi se rupa inima! Sper sa nu se repete. Feteleee, azi m-am facut gagica misto, ca am fost la coafor: tuns, vopsit, spalat, coafat.... Mmmmmmm, ce bine a fost!!! Asta pentru ca de aseara e mama la mine si a stat ea cu fetita. Alta viata! Si in noaptea asta vine tati, asa ca s-ar putea sa nu ne "vedem", ca tre' sa ma duc sa-l culeg de la aeroport. Pupici si [s] David-Theodore si David-Bogdan! [s] Ce dragut ca avem doi David in aceeasi zi, la diferenta de 1 luna! [pup] Ela si [copil] Cristina (21.04.2004) [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/album?.dir=/cce3&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Cristina iulie&august2004[/url] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/album?.dir=/f4c8&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Cristina mica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Veve are dreptate, chiar daca noi o vrem cu toti pe Roxana inapoi, pana nu isi da ea acordul, noi nu facem decat sa punem paie pe foc. Sincer, si eu dimineata cand am vazut mesajul ei am avut exact acelasi gand, sa trimit un PM la administratorul forumului. A aparut apoi ideea unui mesaj comun, la care subscriu si eu in cazul in care vreti sa o puneti in practica. Dar dintre toate variantele, cred ca cea mai buna e tot a lui Veve, daca Roxana vrea (si nu cred ca nu vrea). Flaviana, dragoste cu sila nu se poate, daca tu ai hotarat sa te regtragi de la subiectul asta, e alegerea ta si ti-o respect. Nu stiu cine si in ce context a facut acele afimatii si sincer nu ma intereseaza, poate au fost in gluma, poate au fost la nervi, poate scoase din context au alta semnificatie sau poate au exact semnificatia din mesajul tau. Nimeni nu e perfect, toti avem zile bune si zile proaste, direct sau indirect toti ii judecam pe cei din jur si nu de putine ori se-ntampla sa gresim. Uni au curajul sa o recunoasca, altii se ascund in spatele tacerii iar altii pur si simplu trec peste ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat sau poate nici nu isi dau seama ca au gresit. Imi pare rau ca a fost sters unul din mesajele Claudiei (si nu mai pot da paste aici), in care mi se reprosa printre altele ca ma doare fix undeva de ceilalti de pe forum, ca intru doar sa ma laud sau sa ma vaicaresc cu ce mi s-a mai intamplat in ultima vreme. Stii ce reactie am avut cand l-am citit?! M-a bufnit rasul! Nu zic nu, de multe ori poate exagerez cu vaicarelile cand altii chiar au o problema mult mai serioasa ca a mea, dar de aici pana la a ma durea undeva de restu, e cale lunga. Initial am zis ca o sa iau toate subiectele la rand ca sa scot mesajele de multumire primite de la unul sau altul pe parcursul timpului (si-ti garantez ca n-ar fi fost deloc putine). Dar apoi m-am razgandit, ce sens avea?! Mai mult ca sigur cei care ma cunosc foarte bine stiu ca nu e adevarat, ramane doar sa le dovedesc si celorlalti care nu ma cunosc indeajuns de bine. Asa ca dupa parerea mea, fuga nu este in nici un caz cea mai buna cale de-a dovedi cuiva ca se inseala. E doar o parere, alegerea e a ta. Ce pot sa spun e ca te cunosc de mai bine de un an de zile si cel sau cele care au facut acelele afirmatii se inseala. Mickyyy si [copil] Malina Ioana (31.03.2004) http://community.webshots.com/user/mickyyyy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana(Mickyyy), da-mi voie sa te invit la o bere [bere]...Nu stiu cum dar sunt perfect de acord cu tine...hahahahaha, ce chestie[;)] Mai fetelor, ce facem dezgropam mortii??? Daca am jignit pe cineva vreodata eu chiar imi cer scuze si sincer imi pare rau [iartama], nu-mi sta in caracter, mai are omu' scapari, ce sa-i faci! Si la "nervi" cred ca toti ne dam drumul la gura, spunem si ce trebuie si ce nu trebuie! Dar eu sincer nu am vrut sa declansez o noua cearta, eu am vrut pur si simpllu sa incercam sa o aducem pe Roxi din nou printre noi!!!! Va rog sa nu ne mai certam!!! Sa ne mobilizam sa facem ceva pentru Roxi! Veve, eu iar cu capul in nori [hippi]...am inteles cu totul si cu totul altceva [ups]...am inteles ca ea aseara ne-a rugat sa nu mai discutam ptr ca se simte "prost" si nu ca nu ar avea nevoie de ajutorul nostru [batcap][batcap][batcap] Si noi ne-am adunat aici pentru ceva frumos, pentru [copil] nostri! Si mie imi sunteti toate foarte dragi, nu ma pot lipsi de voi, ma bucur alaturi de voi, plang alaturi de voi...faceti parte din familia mea si in orice familie exista si discutii si certuri, dar hai sa ne oprim aici si sa ne bucuram ca suntem impreuna!!![pup][pup][pup] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...