Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (12)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ASI, bine ai venit [flo][flo][flo]! Sa-ti traisca puiul, sa creasca mare si voinic si sa aiba parte de tot ce e mai bun, sa-l ajute Bunul DUMNEZEU! [s]La Multi Ani Katja ![s] Sa-ti dea Bunul DUMNEZEU, in Numele DOMNULUI SFANT IISUS, multa fericire, sanatate, credinta, iubire si speranta! Rayuela, se face tot mai frumoasa Amelie! Pupici si din partea noastra [pup]! Ela, asteptam pozicile! Crina, deja sta in fundulet piticul? E baiat mare... Lizuca mea a adormit, asa ca am prins si eu un moment liber. Dar tre sa dau fuguta la bucatarie, ca am de facut mancarica, n-am mai gatit de ceva zile, si am in plan o ciorbita de cartofi si pilaf cu piept de pui. Trebuie sa-mi programez si eu papausa la control si la vaccin, caci peste vreo 2 sapt. ar urma sa plecam in tara. Am si eu o intrebare, referitor la carucioare. Care vi se par mai bune, cu 3 sau 4 roti? E o intrebare cam tardiva, caci am comandat deja unul, dar nu-i problema, daca nu ne place il dam inapoi, abia dupa 2 sapt. ar trebui sa il platim. As vrea sa aud si parerile voastre. Iar cu patuturile, de plasa sau de lemn? Voua care vi se par mai bune? Noi avem de ambele tipuri aici, dar in tara luam doar unul. Ma gandeam la cel de plasa, nu numai ca e mai usor de transportat, dar Anelisa da cu capul ca berbecul in zabrelele de la patut (cand reuseste sa treaca de aparatoare sau prosoapele pe care le pun in calea ei. Berbecuta, de...[:)]. Iar pe chat aseara? Mai povestiti-ne si noua ce va mai fac puiutii. Noi am avut meci cu Anelisa aseara, nu voia sa adoarma si pace. I-am facut baitza, i-am dat sa pape, dar.... se repezea la san, manca, tragea, ii dadea drumul si tot asa, insa din ce in ce mai suparata si nervoasa. Pana cand n-am mai lasat-o, de frica ca vomita, si s-a pus nene pe un plans.... ceai nu voia, dupa tzitzi era disperata dar prea mult se agita, in final a avut tati ideea sa o puna in maxi-cosi si acolo a dat drumul la un kk....s-a mai linistit. In final a papat si a adormit, dar a scos untul din noi. Azi-dimineata cine era bucuroasa si toata numai zambet? Papusica... e asa dulce dimineata, cumintica, vesela si jucausa, doar seara o apuca...nu stiu ce! Pupici ca ma duc la bucatarie! [pup] Aaa, sa nu uit, Corina , cum a fost la cabana, ca parca ai fost in week-end? Ati facut si poze?? pune-le pe net! Cristina si [copil] Anelisa Elena (04.04.04) http://community.webshots.com/user/cipstyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Katja[s]
Asi, bine ai venit in [grup]!!! Sa-ti traiasca baiatul!!! Cristina si aseara ne-am petrecut pe YM si acum, cel putin eu sunt chioara de somn...noroc ca ficiorul meu m-a lasat sa dorm pana la 12, altfel.... Referitor la intreb tale: eu am carucior cu 3 roti si sunt fffffffff multumita de el, e foarte stabil si usor de manevrat ...uite [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/detail?.dir=/f10a&.dnm=f290.jpg"]asta e[/url], iar patut am din plasa [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/detail?.dir=/fe47&.dnm=ddf5.jpg"]uite-l[/url] ...e super bun patul, pe langa faptul ca-l poti lua oriunde , e si fff practic, luand inconsiderare faptul ca Raul e mai tot timpul pe lateral decat pe lung... Elena, m-am culcat cu gandul la baietii tai...ne-au lasat cu ochii in soare, n-au vrut sa ne arata c... [:p][:p] Veverica batrinica [;)][:p] Eu ma pregatesc ca la 14.30 trebuie sa fiu la pediatru cu Raul...va povestesc cand ma intorc... Pupicei pe dintisori!!![bere]
Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor! Uite ca mi-am luat si eu inima in dinti sa postez ca pina acum doar v-am citit, de mai bine de 1 an.Am o fetita , Theodora, nascuta pe 29 martie 2004, care e o smechera si jumatate, are aproape 8 kg si vreo 67 cm.Dar pe linga ea mai am un baietel de 7 ani care o iubeste tare mult pe Thea.Atit deocamdata despre noi, sper ca ne primiti si pe noi in gasca voastra. Pupicei pentru voi si bebeii vostri. Anca, mamica de Vlad si Thea. anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudelu, multam de raspunsuri. Si eu tot pt. variantele astea optam. Caruciorul pe care l-am comandat are 3 roti, si patutul pe care vrem sa-l luam in tara e din plasa, dar voiam sa aflu parerile voastre. Deci tu esti multumita. Pe-aici iar au venit caldurile, asa ca iesim de regula seara pe-afara, cand e mai racoare. Am terminat mancarica [papica], a iesit buna-buna [pofta]. Fetelor, am un vecin deasupra....[bang][bang][bang] ! Tare ciudatel, noapte de noapte bairamuri, ziua cred ca doarme. Dar ce bairamuri...[alcool][batetoba][bum][colegi], ies dimineata cate 4-5 fete de-acolo. Nu mai zic ca dau muzica la maxim, de ni se zguduie peretii, dar vin tot felul de ciudati, majoritatea bubuie in usa si el nu le deschide, apoi coboara si ii arunca cu pietricele in geam. Cand ii vede cine sunt e ok, atunci deschide. Dar mai vin si cate unii care-i bubuie in usa de zic ca i-o darama (asta si la 2-3 noaptea), si cand le deschide in final incepe [blabla][duel][neand], de zici ca se omoara unul pe altul. Si se aude asa bine prin pereti, de mi-e si frica....[hopsieu] SLAVA DOMNULUI ca Anelisa doarme tun, la fel si taticutul ei, numai eu stau de veghe...si [hopsieu]. In week-end a pus muzica atat de tare, ca a inceput sa danseze pinguinul Anelisei [wow] (pinguin care se declanseaza la zgomot f. puternic). Anelisa insa dormea tun, SLAVA DOMNULUI, de mica am invatat-o sa doarma pe muzica si vorba! Vecinul de langa insa a chemat politia, si-au venit 2 politzai desprinsi din "Jandarmul si jandarmieritele" [hc][hc]. S-au invartit ce s-au invartit (ala avea usa de la balcon deschisa si rasuna toata pajistea de muzica lui), si in final au chemat o masina de pompieri, au pus scara si i-au intrat in apt. prin balcon [ups]. Credeti ca s-a speriat? De unde....tot el cu gura mare [neand], urla la politisti. In final au plecat aia cu coada intre picioare. si desteptul iar a dat muzica la maxim. Si ce atmosfera, ca se aude f. bine....urlete, bautura, femei, poate si droguri, certuri, batai...groaznic!!! Sper sa scap mai repede de el, poate il prinde politia cu ceva, sper!! Hai ca v-am obosit cu povestirile mele, dar m-am mai descarcat! Pupici! [pup] Iar mi-a adormit papusha! Cristina si [copil] Anelisa Elena (04.04.04) http://community.webshots.com/user/cipstyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudica,no more (o)(o) for you tonight![:p] Asi,bine-ai venit![flo] Niste detalii despre puiut ne mai dai si tu?De ex. nume?[;)] Katja-mica,LA MULTI ANI senini si frumosi![flo]Sa fii fericita si iubita de toti din jur!Restu' vin de la sine![pup] Codrinel,bravo,puiule!Si la mai mare![pup] Alona,bine-ai venit si tu![flo]Te-am asteptat aseara pi ciat da' ne-ai tratat cu ignore![:p] Irina,veve & croko[url="http://f1.pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iaca si io chiauna de somn![cusca] Mai cumetrelor trebe sa facem cumva sa ne intilnim mai devreme,ca nu-mi fac somnu de frumusete[hippi] LA MULTI ANI KATJA!!!!Sa cresti mare si frumoasa ca mami a ta! Asi,bine ai venit![flo][flo] Claudico,cit mai are ficioru?Amelie are 6750 si 65 de cm..e lunga si supla[ispita] Cipstyle multumim de aprecieri![flo].Cind am citit ce face Anelisa,parca citeam despre Amelie..copie la indigo[:-)))] Veve las ca noi astea batrine facem ciorba buna..cu contributia consistenta a unui morcov TINAR![:-)))] Pupici Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...