Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

XENICAL???????


Recommended Posts

Vreau sa va rog pe cele/cei care ati facut tratament cu xenical sa-mi spuneti si mie ce parere aveti de acest medicament![?] Cat timp a-ti facut tratament?A-ti tinut si dieta in paralel?Ce fel? Cat a-ti slabit/cat timp?Merita banii? Dar efectele secundare sunt asa de rele cum se spune![bang] Sotul meu ar vrea sa faca tratament cu xenical dar mai intai am vrea sa stim niste pareri a celor care l-au folosit! Merci mult pt. viitoarele raspunsuri![pup] Roxi si bb Rares 9. april.2002 http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ionela, nu-ti pot scrie din experientza proprie, dar un prietena a folosit. A slabit 35 Kg in 2 luni. A tinut si un regim in paralel. Nu dulciuri, nu paine si nu mancat dupa ora 18:00. Mergea foarte des la WC. Aiurea era in mijloacele de transport (daca intzelegi..[:D]). Le-a pus la loc intr-un an jumate cu toate ca tinea regimul mai sus amintit. S-a dat peste cap cu totu'. Acum se ingrasa din orice. Asta a patit ea. Slabirea a fost miraculoasa, dar...nu s-a bucurat decat putin timp. [pup] Zambeste [:D]...maine poate fi mai rau! anca...poate intr-o zi[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut un reportaj pe VH1 acum vreo citeva seri despre vedetele Americii si cum isi mentin silueta. Majoritatea antrenorilor personali au spus ca acest medicament ar trebui interzis, in opinia lor. Se pare multi dintre cei care l-au luat au avut atacuri de cord. Un singur antrenor a fost de parere ca medicamentul nu prezinta nici un risc daca este respectat tot ceea ce scrie in prospect. Eu nu m-as risca sa-l iau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ionela, Eu am folosit acest medicament acum vreo 3 ani cred, cand de abia aparuse la noi, cu toate ca nu sunt obeza (pentru ca medicamentul se adreseaza in primul rand obezilor si celor care sufera de colesterol mare). Aveam o mare problema - ma ingrasasem brusc de la anticonceptionale vreo 5kg si cu toate dietele din lume si sport timp de vreo 2 ani, nu reuseam sa dau un gram jos, ceea ce nu mi se mai intamplase pana atunci. Asadar am luat frumos pastile de Xenical cat pentru o cura de o saptamana (dupa ce maica-mea slabise 7 kg in 3 saptamani mancand absolut normal si la orice ora) si am slabit 3 kg cat ai clipi in conditiile in care-am mancat pe la McDonald's, Spring Time etc. Regim deci, dupa cum vezi n-am tinut. Am incercat numai sa nu mananc seara, dar nu-mi mai aduc aminte daca am reusit sau nu. Dupa cura asta de slabire nici eu, nici maica-mea nu ne-am ingrasat nici macar un gram (medicamentul are efect de lunga durata, efectul mentinandu-se cica minim o luna), ba mai mult de-atunci nu mai am probleme cu slabitul - organismul meu si-a revenit la normal si slabesc usor de fiecare data cand tin un pic de regim (asa cum era si inainte de anticonceptionale). Pe de alta parte insa, o prietena de-a mea cu peste suta de kg la bord si fara pic de ambitie, a slabit vreo 3 kg intr-o luna jumate. Bineinteles ca nu tinea nici un regim dupa cate o cunosc eu (cu toate ca pe prospect scrie ca n-ai voie dulciuri, grasimi si fainoase) pt ca e fff pofticioasa si de la dulciuri nu se abtine niciodata. Mie una nu mi-a facut nici un rau medicamentul si nici maica-mii, iar de ingrasat dupa nu se pune problema decat daca te apuci sa mananci k disperata probabil, ceea ce la mine n-a fost cazul. N-am tinut regim nici in timpul si nici dupa tratament dupa cum am spus. Singura chestie nasoala la aceste pastile sunt ca dimineatza daca ai ratat sa ajungi la wc aia esti. [:D] Te faci de "spanac" din cap pana-n picioare, pt ca inainte de scaunul de dimineatza, "iese" o gramada de ulei din tine. Si daca nu esti pe faza...salutare taica si noroc. [:D] Eu ti le recomand din toata inima. Cred ca merita. Nane [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa va faceti o imagine de ce avem nevoie de xenical am sa va spun mai multe! Sotul meu are 32 ani , 1.82m si 130 kg.Am postat aici sa cer informatii despre acest medicament deoarece eu o vad ca singura cale de iesire! Stelian lucreaza de la ora 8 pana la ora 7-8 seara,cand vine acasa este masa principala!(fiind la acea ora nu se poate sa nu manance nimic dupa ora6).Fiind singura masa din zii mai consistenta(Dim mananca foarte putin si la servici la fel)nu pot sa-i dau putin sa nu-i ajunga! Seara mai manaca niste fructe si trece! El este cel care a cerut informatii despre xenical si din mesajele primite aici si pe PM am hotarat sa luam.Azi fiind data de 1 vom incepe cura cu xenical in paralel cu dieta! Va vom tine la "curent"![:D] Roxi si bb Rares 9. april.2002 http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ionela, Prietenul meu avea la inceputul anului 120kg la 1,95m (ceva mai bine ca al tau sot). Si a slabit in 2 luni 25 kg tinand cura cu batoane de slabit FIBROBAR. Adica dimineatza si seara cate un baton in loc de masa, iar la pranz (si el lucreaza de la 8-18,00) si-a rupt 15 min din timpul de lucru ca sa manace k lumea, adica gratar de piept de pui, peste sau vita cu o salata sau legume fierte, sau iaurturi si fructe, etc. Bineinteles, fiind singura masa pe zi manca cat sa se sature, mai ales ca face si fff mult sport si nu putea sa stea nemancat. Si tot bineinteles ca la inceput i-a fost fff greu, prima saptamana chiar nu s-a simtit bine, pt ca a trecut de la mancat en-gros la un regim sanatos de pe azi pe maine, dar dup-aia s-a obisnuit, iar acum manaca 2 mese pe zi si un baton seara si nu s-a mai ingrasat deloc. Oricum, parerea mea e ca trebuie sa faca si sport, altfel va face vergeturi si ii va atarna pielea ca pe gard de la slabit pre brusc. Spor la cura! Nane [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela, si sotul meu se apropie foarte mult de problema sotului tau, si din experienta lui cred ca-ti pot spune ca a incercat aproape tot ce exista pe piata. Singura sansa este sa-ti schimbi modul de viata! El nu poate asta pentru ca are acelasi program ca si sotul tau si peste toate astea este pofticios. A incercat si Xenical, dar nu este multumit, mai ales de efectul de eliminare a grasimilor la scaun, care te face sa stai mai mult pe acasa sa fii aproape de wc. A concluzionat in urma Xenicalului, ca nu face decat sa-ti elimine grasimile, deci daca papi ceva gras se elimina, si ca sa elimine depozitele trebuie sa nu mananci gras o lunga perioada de timp, ca organismul sa arda depozitele de grasime. Ei, de ce sa dai multi bani, cand poti tine un regim fara grasimi pe o anumita perioada si ar trebui sa se vada rezultatele! Da, stiu dar asa nu exista motivatie! Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat xenical o luna si am tinut si un regim alimentar(fara dulciuri, grasimi, cafea, etc). si in luna asta am slabit 12 kg. asta era prin ianuarie. de atunci si pana acum m-am ingrasat doar 2 kg pentru ca nu rezist dulciurilor. dar in rest, nu am nici o problema.... cred ca 8 luni dupa ce am intrerupt tratamentul, sa pun 2 kg nu e mult. eu recomand din inima xenical...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...