Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Par in casa - caz de divort ?


Recommended Posts


oara precum ca aspiratorul s-a umplut ca deobicei cu par
Pai si cu se sa se umple? Spune-i ca trebuie sa dea mai des! Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick+Dulce.jpg http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex+telefon.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si mie imi cade parul si se strange prin colturi. Si la noi in familie sotul meu este cel care face curat de cele mai multe ori, deci cu atat mai mult ar trebui sa il deranjeze. E adevarat ca imi spune mereu "fa si tu ceva cu parul asta", dar cand ii spun ca singura solutie e sa m atund tace. Nu ca as avea cine stie ce frumusete de par, dar un om cu capul pe umeri realizeza ca nu ai ce face. Sa-mi pun fileu???? Eu i-am explicat frumos ca si lui ii cade parul, chiar i l-am aratat pe al lui (se cunoaste ca al lui e ondulat si al meu drept) si i-am zis ca motivul pentru care il vede mai usor pe al meu este ca fiind parul de 10-20 de ori mai lung, un fir de al meu arata cat 10 de ale lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei nu era chiar caz de divort, nu s-a pus chiar asa problema, insa i se pare ca parul meu cade prea mult si asta cam asa este. Nu-l prea perii deoarece il port cret si daca-l perii ii stric toata forma. Deobicei il leg in casa iar la bucatarie port fileu asta e clar. Insa daca-l voi lega mai des poate se va ameliora situatia. Si nu ma pieptan decit in baie, insa par e in toata casa [bang] Iar cu taiatul parului mare in bucati mici [:D] ar fi fost o idee buna daca eu nu aveam ditamai parul gros si maroniu si el nu avea par de pisicuta blond... Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut aceeasi problema cu deosebirea ca EU nu mai suportam pe unde calc sa gasesc numai par de-al meu, mi se pare si mie scarbos. Plus ca in momentul in care iti pica atat de mult nici nu mai e asa sanatos. Asa ca saptamana trecuta m-am tuns, nu scurt dar vreo 15, 17 cm. De ce nu te tunzi putin sa-l mai regenerezi, nici nu-ti va mai pica atat.Nu scurt daca nu-ti place dar pana la umeri sau mai jos sa il poti si prinde coditza cand ai chef.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa regenereze, mai, ca parul e celula moarta ... Cel mult, se pot tunde virfurile tocite si intr-adevar capeti un aspect ingrijit. Eventual niste analize pt a depista cauza din care cade totusi atit de mult. Simona http://community.webshots.com/user/simonabb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No bine, ma scuzi.... Nu se regenereaza, se aranjeaza putin si nici nu mai cade atat, sta mai frumos si arata mai bine. E bine asa?
quote:
Originally posted by SIMONABB
Ce sa regenereze, mai, ca parul e celula moarta ... Cel mult, se pot tunde virfurile tocite si intr-adevar capeti un aspect ingrijit. Eventual niste analize pt a depista cauza din care cade totusi atit de mult. Simona http://community.webshots.com/user/simonabb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si io am par lung, si mie imi cade prin toata casa, cind il vad il adun, altfel dau cu aspiratorul, deci care-i problema? Daca pe sotul tau il deranjeaza asa tare, tunde-te scurt sau aduna dupa tine, ca altceva n-ai ce sa faci.Eu sint atenta sa nu las in chiuveta si in cada si sa nu am pe bluze la spate, in rest, daca mai pica pe jos, asta e.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aia e ca la el totul e "perfect", in sensul ca baia e curatata dupa ce se spala si WC-ul este sters intodeauna dupa folosinta. Deci e cam greu sa-i reprosez ceva. Insa ieri mi-am luat niste gume de strins parul si e mai bine, il string imediat ce intru in casa. Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La inceput cand am citit titlul subiectului am inteles par, adica ghioaga, bata de-aia sanatoasa de care au taximetristii care lucreaza in tura de noapte.[:D]Si ma gandeam: " pai e logic sa te gandesti la divort atunci cand stai cu buzduganul dupa usa in propria ta casa"[:D][neand] Am luat-o razna caci in ultima vreme numai despre chestii de genul asta citesc in presa si vad la TV.
Sa ma intorc la tema subiectului: si mie mi-a cazut parul intr-o vreme si ma enerva mai mult pe mine decat pe barbate-meu. Ideea e sa descoperi cauza : de ce iti cade. Acum eu m-am tuns dar am inceput sa ma dau cu toate porcariile pe par: spuma, fixativ, spray pt luciu, ceara etc- si imi cade mai mult decat atunci cand il aveam lung. Tine-l mai mult strans in coada sau cu un clip . Incearca sa iti aranjezi parul doar intr-un anumit loc si sa strangi parul care iti cade, imediat, si poate atunci o sa reusesti sa eviti discutiile astea neplacute cu sotul tau. Numai bine si par sanatos! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...