Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre restanta si profesori afemeiati


Recommended Posts

si mai sunt, mi-am mai amintit nume(n-am nevoie de recomandari de la ei!!!): profu de educatie fizica, pana de la birotica, un seminarist... totusi trebuie mentionat si un fapt ca: zi de examen, o studenta ffff artoasa si buuuna, intra profu, se ridica studenta, isi indreapta farmecele spre prof si: ea: se poate domnule profesor? el: se poate ea: mmm el: alaturi, la dorobanti (era hotel dorobanti) si s-a putut, eu aveam cearcane, ea nu, eu nota mare si muncita, si ea la fellll!!! asta ca sa mai radem si noi din amintiri[:D][:D][:D][:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
:)Nu numai la ASE, dar si la chimie erau specimene de acest gen. Poate pt ca sunt facultati cu mai multe studente decat studenti. Eu am terminat cu multi ani in urma... nu am avut personal un incident,dar imi amintesc de proful de istorie Velicu Radina, care e din cate stiu presedintele unui partid... nu imi amintesc acum care... si care la epoca respectiva avea reptuatia ca fetele care-i picau cu tronc trebuiau sa isi ridice carnetul de note personal de pe noptiera lui. Chiar circula si o gluma pe seama lui, cu o studenta care dupa ce... a luat carnetul a ramas surprinsa cand a vazut nota... 7. Adica zau asa!!! Si cand fata l-ar fi intrebat cum se face de a luat numai sapte, raspunsul lui ar fi venit prompt: Doar de atata ai stiut! :)) Nu stiu cat era in fapt realitate si cat fabulatie, dar aveam colege care erau topite dupa el si nu stiau cum si ce sa faca sa intre in...dormitorul lui. Nu au avut succes pana la urma. Cert este ca era un profesor deosebit si mai cu seama nebun de curajos (pe vremea lui Ceausescu). Te fascinau cursurile sale... amintirea mea ii pastreaza o singura pata, nu ii suferea pe unguri si aveam doi colegi (o fata si un baiat) ... la unul din cursuri a facut o referire care a deranjat pe toata lumea... multi studenti s-au ridicat in liniste si au parasit ca pisicile , pe nesimtite, dar cu o ostilitate vadita sala de curs. Cei doi colegi de origine maghiara (Tg Mures) au ramas in sala pana la sfarsitul cursului. Scuze ca am deviat de la subiect. Denisa si bebica din burtica - 28 sapt. "Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut o faza la TV. O studenta la medicina a intrat cu o camera asunsa in "biroul" profesorului. El i-a facut avansuri, ea s-a facut ca se "impiedica" dar pana la un anumit punct. Cand el era cu pantalonii in vine ea a plecat.[bang] Si asa s-a vazut pe post respectivul profesor. Si doctor pe deasupra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate, Floryna! fetelor, cele care ati terminat definitiv cu profesorii si nu mai aveti ce pierde, hai sa facem o lista cu numele si facultatile! eu, recunosc, astept sa iau intai restanta ca sa dau numele! dar daca sunteti deja absolvente, nu va sfiiti si trecet-i pe lista neagra!!! [bruta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate mi s-a intamplat si mie...In anul II aveam "finantele firmei"-nu-i spun numele proful;ui ca cine stie...Bun,si tot zambea el pe sub"mustata"...Adevarul e ca arata bine pt varsta lui.Eu stateam in a doua banca si in jur erau numai colegele mele.Si m-am apucat sa fac misto de el(in soapta)..."Uite ce sosete albe are...Asta nu mai are alt costum?",etc.Ideea e ca i s-a pus pata pe mine.Da rau de tot.E,si nu exista curs sa nu se ia de mine...Ca ce bine arat azi(chiar a fost o data cand am intrat dupa el si eu politicoasa intreb:"Permiteti?".La care el:"Bineanteles.Acum a intrat soarele in clasa-sau ceva de genul asta".Nu exista curs sa nu se ia de mine.Pana la un moment dat nu m-a deranjat,dar cand au inceput colegii de an sa faca misto poe seama"relatiei noastre",n-am mai rezistat.L-am abordat si l-am intrebat ce are cu mine.Raspuns:"Ai vreo problema?".Si eu am fost atat de tampita incat n-am putut sa-i spun ca am o problema.Si a ramas undeva in aer.Dar de cate ori ma vede se aprinde ceva in el.Si nu mai spun ca s-a oferit sa-mi fie si indrumator de licenta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...