Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Care e distanta intre 2 cezariene ?


Recommended Posts

Fetelor, Am o fetita de 1 an, acum pe 3 septembrie, am 35 de ani si imi doresc mult un al doilea copil, ca deh, si varsta dar si mai bine sa te "chinui" cu doi mici deodata, si macar sa copilareasca impreuna. Am nascut prin cezariana. Voi ce stiti, la cat timp dupa aceasta cezariana pot avea "verde" sa incerc sa mai raman gravida din nou ?[gravi] Va multumesc ![flo] Cristina, mamica Mariei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Stiu pe cineva care are 2 baieti la interval de 11 luni. Deci, cand cel mare avea 11 luni l-a avut pe al doilea, ambii fiind prin cezariana. Mi se pare putin riscant, dar s-a putut totusi. Cand am intalnit-o pe tipa cel mic avea un an deja si ea zicea ca totul a fost bine, nici o problema, doar ca a operat-o putin mai devreme la al doilea... Mai stiu pe cineva care tocmai a avut a treia cezariana si ceilalti copii au 3 ani si 5 luni, respectiv 1 an si 9 luni. Si tipa are 39 de ani. Daca te simti bine si esti buna la carne, eu zic ca poti incepe operatiunea bb2 avand in vedere varsta! Eu am avut-o pe Emi la 36 si tare m-am temut pentru ea... Si am avut si ceva probleme in timpul sarcinii. Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi, hi, hi si eu stiu pe cineva care are 2 cezariene - PE MINE! Prima a fost pe 7.07.1999 si a doua 4.07.2001! Asa mi-a recomandat medicul... si daca m-ar mai fi tinut buzunarele as mai fi putut sa fac una in 2003 ,dar... N-au fost probleme de sanatate , dar cu doi pitici care unul trage intr-o parte si celalat in alta si nu te poti intelege cu nici unul e greu... dar asta pina ajuge cel mare pe la vreo 3 ani ca sa te poti intelege cu el. Pupici [flo][flo][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am facut tot cezariana si doctorul mi-a spus sa astept in jur de 2 ani ptr urmatorul bb (tot cezariana)...dar eu vreau sa nasc normal a doua oara,stiu ca e cam riscant dar vreau...si prima oara am vrut dar din pacate nu ma dilatam asa ca dupa cateva ore de chin am ajuns in sala de operatii.... deci ptr a doua nastere (dupa cezarian una normala) cam cat credeti ca tre` sa astept?? http://community.webshots.com/user/sandra2o Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...