Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cati copii nascuti cu metoda calendarului?


Recommended Posts

M-am gandit ca ar fi util (ca o completare la discutia despre contraceptie traditionala, contraceptie moderna) un sondaj: Cine a nascut un copil ca urmare a esecului metodei calendarului? (sau a altora) Eu ma inscriu prima pe lista. Probabil ca si voi, am acceptat copilul si il iubim infinit de mult, dar, sa recunoastem, nu era chiar momentul... Dupa aceea, eu una am invatat minte si am trecut pe pilule. Va astept si pe voi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hop si eu...Tudor este rezultatul. Il iubim enorm, nici nu pot concepe viata fara el, dar la momentul respectiv nu eram prea hotariti cind vom avea al 2-lea bebe, stiam doar ca mai vrem un copil (Catinca abia implinise 2 ani), dar asteptam intii sa ne facem casa, sa mai creasca Catinca...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daaa, si noi cu bebe nr 2. E clar ca nu era deloc momentul, acuma incep sa mai vad lumina dar numai noi stim prin ce-am trecut cu 2 copii asa mici. Acuma ii multumesc lui Dumnezeu ca s-a intamplat, ca de obicei El stie sa le aranjeze pe toate cel mai bine. Daca am mai fi asteptat pana sa fi venit "momentul" cred ca nu mai venea niciodata... Asta e, a trecut, noi sa fim sanatosi. [url="http://community.webshots.com/user/tinatache//"]Cristina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"(...sau a altora)" La mine nu e cazul, desi tare as fi vrut sa raman si eu din greseala, nu dupa atata efort si atata stress, dar... sa stiti ca cei mai frumosi copii sunt cei facuti "din greseala". Eu asta am vrut sa va spun. Si stiu nu numai cazuri, ci si copii. Cumnata mea are 3 facuti asa. Si sunt MINUNATI! (Ma intreb ce metoda foloseste acum [bang]). ______________________________________________________________ „Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii sã te îndrume mereu.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca 2 aici![bibe][bibe] dar cu metoda folosita pentru obtinerea sarcinii.E drept, nu aspiram noi chiar la 2 deodata. Daca ar fi sa abandonez contraceptia moderna si sa trec din nou pe "calendar", nu as face-o doar asumandu-mi ca ziua ovulatiei este undeva in jurul zilei 13-14 , ci mi-as lua in continuare temperatura in fiecare dimineata, chiar si dupa ce as ajunge la concluzia ca imi cunosc destul de bine organismul.Chiar vreau sa imi iau curand un termometru din acela pentru ureche care afiseaza intr-o secunda. Patricia si fetitele Miriam si Ruth (6.12.03) [url="http://community.webshots.com/user/2girlsmum"]Fotografiile Noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi l-am facut din "greseala" pe Andrei, dar habar n-am a cui a fost vina: calendar sau prezervativ[:D]? Pentru ca foloseam pe aunci o super metoda, "inteligenta" la maxim, combinand cele doua metode pomenite. Dar ii multumim in fiecare zi lui Dumnezeu ca a hotarat pentru noi, iar Andrei e un copil minunat, istet foc, bun si frumos[flo]! Si pentru ca Andrei exista, il avem acum si pe fratiorul lui( facut deloc din greseala, cu urmarirea ovulatiei si d-alde astea[;)]) si suntem fericiti cu amandoi[copil][copil]! Dar ca metoda contraceptiva, metoda calendarului, Dumnezeu cu mila... Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001) poze noi la http://community.webshots.com/user/NoraCosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ai mei, amandoi, au venit prin metoda calendarului. Pe Anca voiam s-o concepem prin octombrie, dar din greseala s-a intamplat cu 2 luni mai devreme. Tudor s-a lasat un pic asteptat, si apoi cand tocmai ne hotarasem ca gata, nu mai vrem, a aparut. Tot din greseala. Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...