Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cati copii nascuti cu metoda calendarului?


Recommended Posts

mai voi ma puneti pe ganduri ... sa incerc si eu metoda asta a calendarului ... poate raman si eu gravida ! [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] sa va traiasca frumusetile " Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii." I. Golescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La noi copilul a fost muuullltt dorit dar a venit ff repede dupa hotarirea ca "acum e momentul",intr-un moment cind nu credeam ca se mai poate intiimpla in luna cu pricina pt ca era cu vreo 5 zile inainte de menstruatie. Desi ne dorim la fel de mult si al doilea copil,nu suntem hotariti cind e momentul si tare mi-as dori sa ne ia prin surprindere ca pina ne hotarim noi iesim la pensie [alcool]. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi tot cu calendarul ne-am obtinut minunea...eram fix la mijloc si sotul m-a intrebat "pai nu punem preze?" zic: "nu, ce-o fi o fi !" si a fost sa fie! Si-l cheama Radu! Pin' la urma radeti sau nu, tot minunile lui Dumnezeu sunt cu totii, noi cred ca suntem simple purtatoare...daca te gandesti de la "simplul" proces care se desfasoara in uter inca din prima zi, iti dai seama ca asa ceva nu-i la indemana omului...parerea mea! [:D] Si apropos de asta, ma dusesem cu Radu intr-o duminica sa-l impartasim avea vreo 3-4 luni, si parintele ma vede si ma intreaba daca sunt gravida din nou (evident din cauza burtii care inca nu scazuse atunci [^]) i-am spus ca nu, si dinsul a zis: "...nu ca ar fi ceva rau, ca ar fi minunea lui Dumnezeu!"...m-a pus pe ganduri, ca mie imi statuse pe varful limbii sa ii raspund "Doamne fereste, nu sunt gravida iar!". Dana mama lu' bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite-ma si pe mine pe aici,cu diferenta ca eu urmaream zilele CA SA RAMAN GRAVIDA! Se pare ca le-am urmarit tare bine,rezultatul il cunoasteti! La mine metoda tine,nu am ramas niciodata din greseala atunci cind am tinut cont! [loveyou]Theodora,[bonjovi] Alexandros,[bonjovi] Yannis POZELE NOASTRE: [url="http://community.webshots.com/user/theodorapap"]web[/url] [pup] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480"]Povestea-nasterii[/url][bis] Sunati-ma:003 6978693887
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe Andrei nu l-am facut din greseala, ci chiar mi-am dorit sa raman gravida. Dupa doi ani am ramas insarcinata dupa metoda calendarului, in ziua a 10-a. Ma bazasem pe aceasta metoda si a mers timp de 2 ani dar stiti voi vorba aia ca "ulciorul nu merge de prea multe ori la apa". Asa ca am ramas gravida dar, cum eram intr-o situatie materiala cam naspa, nu l-am lasat. Am zis ca o sa mai facem altul cand va fi momentul. Au trecut 6 ani si jumatate si tot nu m-am hotarat si nici nu cred ca ma mai hotarasc. Si acum de cate ori ma gandesc ma doare sufletul si-mi pare nespus de rau ca nu l-am facut atunci. Mirela, mamica lui Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu, si eu!...primul copil a venit dupa ce a esuat metoda prezervativ + calendar, foloseam mai tot timpul prezervativul dar cateodata cand ne simteam in siguranta [}:)] mai faceam si fara. De atunci nu s-a mai intamplat fara prezervativ [^], doar cand ne-am propus bb2. Si la noi a venit intr-un moment foarte nepotrivit dar nu ne-am pus problema avortului...dar nici a inca unui accident [mariaj].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...