Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Aug-Sept 2003 (34)


Oana_B

Recommended Posts

Beyyyy, aseara nu am reusit sa intru pe dc iarasi!!!! Da' vad ca voi ieri ati intrat si-ati avut si spor la scris ca sa am io ce citi la greu azi. Despre intalneala, noi stem de acord sa fie pe 16-17 oct, ca vorba Cristinei, poate mai prindem toamna ruginie si insorita la vremea aceea, ca dupa 20j octombrie de obicei se strica de tot vremea... Ziceti unde, ca noi nu avem obiectii, stem cumintei [biz] Flo abia astept sa ne cunoastem live, ca de atita timp ne stim de pe aici doar. Cat despre taticul biberoanei tot respectul daca se inhama sa aiba grija singurel o saptamina (!!!!!) [pk] baiat-de-baiat! Oana-noemi sa stii ca si noi ne "laudam" cu o productie serioasa de muci, dar ii scoatem seara dupa baitza si eventual, daca e necesar, inca odata in timpul zilei. Dar nu sunt din aia curgatori, ci din aia seriosi, de baiat de aproape 1 an [:D] Nu stiu daca o fi normal sa ii aiba chiar asa, ca se apropie vaccinul si sper sa nu-mi zica ca-i racit....sau mai bine sa zica si sa-l amanam! Cristinamh merci pt lista de obiecte pt tava, acuma parca nu stiu ce semnificatie as atribui la toate, da' tot trebe sa se umple tava aia cu ceva, asa ca io le pun si-om vedea ce iese. Cat despre soacra-mea, a stat ieri 4 ore (iti dai seama....!) cu Radu si cum am ajuns acasa a fugit mincand pamantul.[bang] Parca daca mai statea juma de ora o manca bau-bau. Nu mai imi fac nerfi, ca e o tampenie motivul... Totusi am si eu o nelamurire: DE CE mamele de fete se subintelege ca trebuie sa-si creasca nepotii (ma rog, in majoritatea cazurilor...) iar mamele de baieti mai rar sau deloc ?!?!?! Freia ia nu te mai enerva bre cu toti tampitii din tren....de la cine te-ai gasit tu sa asculti sfaturi...pffff [bang] EU consider ca astia sunt inconstienti sau asa si-au crescut probabil ei copiii, nu au decat, da' sa lase omu' in pace! Auzi, si CUM ai aflat abia acum ca, Capshunika e machedoanca?! [:D] Iuliana imi pare tare rau ca ti-a venit kiklul (cum suna [:D]) da' lasa ca asta-i motiv de incercari dese [xinpat] in viitorul apropiat ca sa iasa fratior sau surioara Emmei. Mi-a placut mult "modelul" de fraze ale Emmei [pup] Mih sanatate lu' scumpul meu sa se faca repede bine. Cum a fost petrecerea? Ce a ales de pe tava? Sau ai scris si nu am vazut eu?!?!? Daca da, sa ierti o biata HashBeee [pup] Si noi ne tot pregatim pt motul lui Raduc, am cumparat diverse ornamente pt casa, ghirlanda de stegulete cu Mickey si Pluto, un banner cat usa pe care scrie "Here's the party", servetele si farfurioare de tort cu happy Birthday si baloane multicolore. AM un pont de la nasa lui Radu, ca sa fac economie sa nu mai comand baloane cu heliu, pot face acelasi efect pt baloanele normale. Dupa ce le umfli se lipeste o bucata de scotch de vreo 4-5 cm pe capatul de sus al balonului si un capat al benzii pe tavan (merge mai ales unde e zugravit cu lavabila ca altfel se desprinde de pe tavan). Iar la codita se leaga balonul cu bentitza din aia lucioasa de legat buchetele de flori si se increteste. Efectul e super! AM facut majoritatea cumparaturilor ca maine vrem sa ii acordam importantza maxima sarbatoritului, asa ca si tati ne-a promis ca-si ia liber, si sambata avem aniversarea. Sper sa iasa ok si sa nu am o mie de [}:)] ca asa mi se intampla cand ma agit sa iasa totul super, am si nervi ca parca toti imi stau in cale [^] Si-asa nu ma simt prea bine, nu stiu ce am de vreo 3-4 zile se repeta cam des niste episoade de palpitatii care ma apuca din senin, nu la efort, din contra, cand ma plimb cu carutul, cand stau jos, in momente aiurea, dar trebuie sa ma asez sau chiar sa ma intind pe pat sa imi treaca. Si sunt asociate cu cascaturi unul dupa altul. Eu m-am gandit sa nu fie o lipsa de ceva minerale chestii de-astea...cred ca trebe sa ajung musai la dr da' tot aman... Hai ca am tot scriiiis sa recuperez ce nu am putut de 2 zile [:D] Va pup si ne mai "auzim", sper sa nu mai faca figuri DC-ul nostru. Dana mama lu' bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Haide ma Danat ma ca nu esti deloc HB![:D] Nu ai vazut nimic despre motzul lui Matei pentru ca nu am scris nimic. [:D]Nu i-am luat acum motzul, acum doar am sarbatorit primul anisor! Motzul o sa-l luam in primavara cand vor putea veni nasii in tara. L-am sarbatorit pe Matei sambata cu bunicii si matusa. Pana la urma am fost in formula restransa. Matei a fost un scump[:D] S-a dat in balansoar (multumesc mult freia pentru pont[:D]), a ras, a chiuit, ne-am jucat[:D]...a fost frumos. Am pus si cateva poze de la petrecere[:D] Acum sunt suparata ca de doua zile nu mai vrea sa faca baie. Urla din gura de sarpe cand vede ca ii pregatesc baitza. Nu stiu ce are. Pana acum urla daca il scoteam din baitza...acum nici sa n-o vada. Sper ca e o faza trecatoare. Va pupacim cu drag. Mih si bb Matei http://community.webshots.com/user/bogux1973b http://community.webshots.com/user/mateiutz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am luat azi de la farmacie test de sarcina. Desi se recomanda sa se faca cu urina de dimineata eu n-am mai avut rabdare si l-am facut. Si cum a iesit? Pozitiv.[:(] Sunt cam plouata, n-am chef de nimic, greturi am de o saptamana (si eu ma amageam singura ca sunt de la altceva), nici nu mai pot intra in bucatarie. Eu oricum mananc numai fructe ca altceva nu pot dar stau si ma gandesc 3 luni cum o sa-i fac eu Andreei de mancare. Ca stiu ce ma asteapta: 3 luni de dat la boboci, greata pana peste cap, asa a fost si prima data. Cred ca ii dau compania Durex in judecata pentru ca, de atatea luni numai de-astea am folosit, credeam ca sunt cele mai bune si uite ce-am patit. Tot am amanat pastilele, ziceam ca le incep din toamna asta dar se pare ca mai au de asteptat. Vroiam al 2-lea copil dar nu acum. Asta e, noi le planificam iar Dumnezeu le potriveste pentru noi. Nici nu stiu ce imi doresc: un baiat, pentru noi, dar pentru Andreea cred ca ar fi mai bine o fata, ca vor fi de varste apropiate. Nu stiu cum ma voi descurca, de abia ma descurc cu Andreea, dar cu 2? Asta e, s-au mai vazut cazuri si toate au iesit bine. Sper si la noi. Numai bine tuturor! PS: Iuliana, cred ca barza a incurcat adresele [:)].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai iuliana, tu vorbesti serios ca esti plouata? ca se simte si dupa cum scrii! hai mai fata, eu tresar aici de emotie afland ca este posibil sa mai ai un bebe si tu iti faci numai griji? dar se poate asa ceva? ia schimba moralul si bucura-te din toata inimioara ta!!! Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mih esti tu dragutza da' HB sunt, dar una mai verde asa [:D] Chiar ma gandeam ca odata ce faci 35 de ani, deja se zice ca mergi pe 40...[bang] Sincer? Nu ii simt! Sic! [zz] Acum ma uit pe pozele de la petrecerea lui Matei, vaaaai ce frumos tortuletz, mmmiammm cred ca si gustos!!! CUm adica tortuletul nr 2 ?!??! Mamma mia, da' cate mincarati? Sau l-a mancat Bog pe primul si nu ati mai apucat?! [:D] Tortul lui Radu va fi mai simplu pe dinafara dar sper ca foarte bun inauntru. Este cu crema de jofre si visine in alcool asa ca sper sa fie acrisor si aromat. Uite si calut din ala care se balanseaza vreau si eu! Sambata trecuta am fost la lansarea "marii masini" Dacia Golan [xx(] pe Floreasca si aveau un loc de joaca pt copii unde l-am introdus in chestiune si pe Raducu. Bineinteles pe jucari pt varsta lui, adica o foca si o omida care se balansau. SI asa de mult i-au placut, statea mandru si drept si se tinea de ghidon, de-aia as fi vrut sa-i cumparam si noi si asa ceva de ziua lui. M-am uitat la magazinele din zona si nu am vazut...de unde l-ati luat?!?! Iuliana76 chiar daca barza a incurcat adresele [:D] si-a venit la tine ca era prea ostenita sa zboare pina-n USA eu iti zic sa fie cu noroc, intr-un ceas bun, sa ai sarcina usoara si-un bebe sanatos peste 9 luni! Oricum, m-ai pus pe ganduri cu Durex-urile, esti sigura ca nu a calcat vreun [gica] pe alaturi? [ups] Iete ce urari incepuram sa facem, o luam de la capat fetelor?! [:D] Eu nu ma incumet deocamdata...piuaaa![pk][jamaica] Pupiliiiici! Dana mama lu' bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, gata, mi-am facut bagajele, ma pregatesc de aventura. e prima data cand plec singura cu andrei la drum lung. avem maxi maine la 9. bagajele nu-s mari, m-am chinuit sa iau doar pt el, ca eu n-o sa mor... vara-mea zice ca-s tacanita rau de tot ca vin singura, dar presimt ca o sa fie bine. am exersat azi un drum pana la afumati si doar ce ne-am urcat in maxi si andrei a si adormit. simona asadar in we suntem la onesti. va asteptam si pe voi!!! inca o data, tf meu e 0722955103. daca cumva e inchis, incearca 0723143894, mai pun sim-ul asta din cand in cand, dar rar.... o sa incerc sa nu-l pun... abia asteptam sa va vedem!!! in rest, fetelor, sa fiti cuminti, sa nu scrieti n-shpe mii de pagini, ca venim obositi si n-avem timp de recuperat[:D]. si aveti grija de bebei, sa nu se mai imbolnaveasca vreunul!!! pupam si pe andreiutzu si pe raducu, ca ei petrec poimaine, iar maine fac un pas mare, sufla prima lumanare!![s][s][s] si la mai mare, sa ciocnim bere cand om fi mari!!!(mesaj de la andrei, sugativa care trage bere cum nu-i nimeni atent![:D])
INTALNIRE OCTOMBRIE: cristinamh, freia, Anny, danat, NicoletaF, dana_ene([?]), floarea-soarelui
Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusipoze.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziceam ca ma culc, dar vazui mesajul iulianei... pai ma frate, obosita barza daca i-a fost ei lene sa zboare pana ici, in titan, unde era asteptata!!! poposi in giulesti... acum lasand gluma, iuliana, sa fie intr-un ceas bun! capul sus! esti matura, esti vaccinata, n-o sati vina tie de hac doi dracisori mici!!! ia gandeste-te la stefania, ca o sa aiba cezarica 1 an si 6 luni cand ii aterizeaza barza! asa tu o sa ai macar 1 an si 9 luni diferenta!! cat despre durex... sa-ti povestesc... am o prietena, care, ca sa fie linistita, le umfla dupa... si dupa trei durexuri care "rasuflau usurate" la testul asta (a zis ca primele 2 sunt accidente, dar cum 3 e numai magic[:D]) a lasat-o balta si a schimbat marca. si sa stii ca azi am fost in vizita la o alta prietena, care tocmai a nascut o scumpete de fetita (si mor de ciuda, a botezat-o IRIS!!!, dar inainte sa stie de planurile mele...). cea mare, daca poti sa-i spui "mare", face 2 ani la craciun. si, desi a fost un accident, acum radia de fericire. corabiile i-au revenit pe linia de plutire si e incantata! se descurca f. bine cu amandoua si nu-mi mai face probleme. cat despre greturi... poate e cazul ca-l implici pe tati pe toate planurile, si incepi cu bucataria, daca tot ti-e rau cand intri acolo!!! apoi, la final, daca tot te-ai ciocnit cu barza asta bezmetica, da-i pls si adresa mea!!! stii care e, "casa cu plopi, strada sperantei la parter"!! inca o data, felicitari si sa fie sanatos/toasa!
INTALNIRE OCTOMBRIE: cristinamh, freia, Anny, danat, NicoletaF, dana_ene([?]), floarea-soarelui
Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusipoze.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...