Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Retin-A


Recommended Posts

Buna fetelor, am citit, mai demult, prin alte subiecte, cateva informatii despre crema Retin-A si am ramas cu o impresie placuta asa ca m-am hotarat sa o cumpar. Eu nu am un ten cu probleme, in afara de puncte negre. Si pentru asta am vrut-o, ca citisem pe la voi ca ne scapa de ele. Dupa ce am citit prospectul, mi s-a facut un pic frica sa o folosesc si de-aia m-am hotarat sa va intreb pe voi despre ea. Care ati folosit-o, cum ati facut? Ati avut rezultate bune? ma intereseaza in special rezultate legate de puncte negre. Ati avut efecte secundara? Care au fost alea? V-a iritat sau uscat fatza? Cum ati rehidratat-o si cand. Si, in final, sa o folosesc sau nu? Va multumesc pentru raspunsuri. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu folsesc Retin-A, si dupa cum am mai scris intr-un subiect asemanator , o folosesc doar o data pe zi , numai seara se foloseste si nu in timpul zilei, deci mai intai spal fata cu un cleanser astept 30 minute dupa care aplic crema Retin-A, nu se aplica in cantitate mare, cat un bob de mazare ajunge pt toata fata, insist doar in zona cu probleme, daor dupa o ora aplic o crema hidratanta, pe timpul zilei folosesc un sunscrean, eu nu o folosec decat 3 zile pe saptamana, uneori doar o saptamana pe luna, curata fata foarte bine , e buna si pt ridurile fine , eu sant foarte multumita de ea [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit in liceu. Nu aveam tenul foarte stricat (citeva cosulete aici si acolo), dar totusi vroiam sa fie perfect asa ca m-am dus la dermatologist care mi-a scris o prescriptie pentru Retin-A. Desii a fost asta cu citiva ani inainte, inca si acum imi amintesc cit a putut sa-mi irite fata. Tin minte ca eram la ora de spaniola si fata imi era asa de rosie si uscata de profa a crezut ca am facut alergie la ceva. De atunci am zis ca o las balta ca nu merita sa-mi stric fata mai ales pentru ca nu aveam cine stie ce probleme cu cosurile. Retin-A e un produs FOARTE puternic si ajuta pe multi, mai ales cei cu acnee, dar nu ti l-as recomanda pentru un cosulet mic sau pentru puncte negre. Pentru puncte negre incearca sa-ti exfoliezi fata regular, si sa te speli cu solutii care previn puncetele negre. Nu stiu ce produse se afla pe la voi, dar uitate sa fie hypoalergenice. Eu folosesc Mary Kay acum pentru ca o prietena lucreaza acolo si le-am luat prin ea. Folosesc cu succes si bucatelele alea tip banda de ti le lipesti pe nas si care scot punctele negre. Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La indicatiile date de BellaDonna am folosit si eu Retin A si inca o folosesc..pentru ca da, e buna..mie mi'a priie de minune..prima saptamana in exces de zell..ma dadeam in fiecare seara cu simt de raspundere..iar la cateva zile au incepu sa se usuce cosurile,punctele negre sa dispara dar si un strat de piele[alcool][alcool][alcool]...asa ca am luat o pauza,timp in care m'am dat cu crema simpla de galbenele sau cu nivea..iar dupa aia am fost ca noua..mie cosurile imi apar inainte de... si acum cand stiu ca se apropie perioada ,perioada in care nemernicele de cosuri erup deodata (nush parca's vorbite)dau putina crema seara exact in zonele cu pricina:frunte,barbie... Eu una sunt foarte multumita...i'am cumparat si unei prietene careia dupa o saptamana de tratament i'au palit toate cosurile de pe spate (avea o forma de acnee ciudata pe umeri si pe spate). Votez Pro si va poop, Anderrusha "Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, fetelor, multumesc pentru raspunsuri. O sa o folosesc maxim de 2 ori pe saptamana. Apoi imi dau cu crema hidratanta. Tenul meu este foarte uscat si este suficient doar sa dau cu apa pe fatza ca sa simt cum imi crapa, daca nu dau imediat cu crema dupa. de-aia mi-am facut probleme. O sa o incerc si sper sa fie bine. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zau ca m-ati facut curioasa de aceasta crema! Puteti sa-mi spuneti cam cat costa si unde se gaseste? In farmacie o gasesc? Am niste cosuri urate pe umeri care se incapataneaza si nu vor sa dispara de foarte mult timp!Vreau si eu sa incerc aceasta crema! Pupici![pup] Roxi si bb Rares 9. april.2002 http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...