Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (35)


Oana_B

Recommended Posts

La multi ani, Moti[flo][flo][flo]!!! Sa cresti mare, frumoasa si desteapta[ispita]! Sa ai parte de multa dragoste si fericire! Salve! Va scriu pe fuga ca stau tare rau cu timpul[bang]. Diana, te rog mult de tot sa-mi iei si mie un bibe de 340 ml. Poate reusim sa ne vedem week-end-ul viitor si sa-ti dau banii atunci. Noi o sa venim sambata viitoare la Andra si Daniel si poate dupa ce-i vede pe bbi pediatra ne intalnim la o plimbare in Moghioros. Mai vorbim oricum. Andra, aseara eu i-am pus lui Rares 240 ml apa, dar au ramas nemancati vreo 50 ml de lapte cu cereale. In general mananca 210 de apa, uneori sare insa la 240. Tania, multa sanatate mamicii tale[flo]! Suntem cu sufletul alaturi de tine. Monica, ti-a scris Andra despre orezul pe care il folosim noi: Nestle. E tare bun si lui bb ii place. Fac lapticul obisnuit si adaug aceasta faina de orez care se dizolva f.f. bine. Ioana, azi avem dupa amiaza musafiri, asa ca tot nu putem veni la intalnire[V]. Tinem legatura. Am fugit! Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) [url="http://community.webshots.com/user/ad_risnov"]Album Rares[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004"] Bebelusi ian.-febr. 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata !!! Ne-am trezit veseli la ora 9, cam dimineata pentru cat as fi vrut eu sa dorm, dar n-are nimic. Ce mult mananca Arturicii!!! 280 g piure legume? Albert papa cam 200 masurat cu o cana gradata, adica o cana maxim, in cele mai bune momente, altfel mananca si mai putin. Dupa masa de legume le mai dati ceva desert? [xx(] Eu i-am mai dat cate o lingura -doua de fructe. O sa iau si eu orez de la Nestle, sau gris ca Albert e mai constipat asa de felul lui. Vorbim mai tarziu!! Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816 [foto]"]Album Albert[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum v-am amenintat, postarile le vom pune in general duminica... sa aveti ce citi dupa ce vedeti pozele de la plimbarea din Botanica !!! Noi: sanatosi, frumosi, destepti, cuminti, mancaciosi, fara dintisori ! Mai vreti ? Naaaaaaaa... pai duminica viitoare ce va mai scriem ? Cristiana Negrila, ralualexandrei si Lavv – bine ati revenit. Si inca cu vesti bune despre comori. Ce mari sunteti ! Si aveti si dintisori si premergatoare... gata, aveti copii mari deja. Care merita cate un [pup] de la Daria ! Babee – felicitari pentru linkuri [:D] si pentru mancarica. De acum nu mai ai scapare – o sa vina cu tine la bucatarie si o sa intinda manutele poate chiar dupa ceapa si rosii si branza. Mama, mama, ce pofta ne-ai facut ! Ceapa rosie scrie pe noi maine – azi nu avem, dar maine cautam in piata. Cat despre culcat, noi nu ne bataim inainte de culcare cu capul, ci cu intreg corpul [:-)))] !!! Am invatat sa adormim pe o parte sau chiar pe burtica si pana adormim, ne leganam in patut. De, chestie de alintare [^] sa ne vada tati si mami si sa se amuze... Sa nu uit: [pup] lui Klavier. O asteptam si pe ea pe aici, sa stii ! Si in final, trebuie sa completez o postare a ta: Mie mi-a placut sa citesc... doar [:D] nu sa si scriu [:D] SI ITI MAI PLACE SI SA TE UITI LA FILMEEEEEEEE [:-)))] [:-)))] [:-)))] !!! Emilly – noi nu am pus pe saltea (e tare, de iarba de mare) decat cearceaful cu elastic ( ce bine ca ad_risnov nu a patentat ideea !!!) si deasupra o paturica in doua (de ce am pus-o nici noi nu stim !) desi cum se tot intoarce in patut nu prea mai sta pe ea. Noi am coborat patutul la nivelul cel mai de jos – de cand a facut tumbe patut-covor saptamana trecuta, nu mai riscam nimic: suflam si „in patut” (suna mai bine cu iaurtul, dar daca vrea Daria sa-l manance ???) CataD – Doamne ajuta sa fie bine cu angajarea. Si sa ne lasi si noua pumnii liberi, ca i-am tinut si i-am tinut... ad_risnov – nici pe aici prin Timisoara nu am vazut biberoane de 300. Vad ca multe fete au deja si te pot ajuta. Dar de ce-ti trebuie asa de mari ? Cred ca este greu si pentru Rares sa tina in manute un bibe asa de mare. Si cum este flacau de insurat deja, o sa treaca la canita in curand ca Arturicii au dat deja semnalul. Noi vrem sa trecem cat mai repede la canita, ca si bibele de 250 ni se pare mareeeeeee... Ups, am vazut ca s-a rezolvat deja si ai dreptate – daca portia a ajuns deja la 240, e timpul sa cauti ceva mai mare. Roxana_G – se pare ca ai prins pe cineva de picior cu bona aceasta. Ce bine ca ai scapat de griji. Numai bine lui Alex iepurasul. Poate ne spune si noua cum e cu dintisorii aceia, ca se pare ca numai noi am ramas fara. Andruska – asa e cu nasii acestia. Viata grea pe ei – gratarele, invitatii la fini, deh, greu, greu de tot [^]. Ioana77 – sigur Arturicii cauta prin casa cactusul acela mic pe care nu ai vrut sa-l duci din Tm ! Noi avem saltea de iarba. De ce ziceai ca nu este buna ?
LA MULTI ANI SARBATORITILOR DIN ACEASTA SAPTAMANA SI TUTUROR MARIILOR !
Mai este ceva ? Si duminica viitoare va fi o zi ! Pana atunci, [pup] [pup] [pup], DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004) [flo] http://community.webshots.com/user/darael100 http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004 “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si bine v-am regasit dupa aproape doua luni de absenta!!! Ma bucur ca bebelusii vostri sunt bine sanatosi si voiosi. Eu nu am mai scris pana acum pentru ca in acest rastimp am fost plecata cu Alexandru la aer curat, la tara intr-o zona subcarpatica si sa stiti ca i-a mers tare bine acolo, dar a trebuit sa mai revenim si pe acasa. Alexutu' este foarte activ, avcum se chiia o pauza sa stea in picioare, merge in patru labe si n8u sta locului deloc. Are un dintisor si al doilea inca il chinuie pana sparge gingia, fapt ptr care in aceasta perioada este cam marait. Alexutu' papa cu mare placere cereale Milubrei (cele cu lapte), fructe cu biscuiti si cu branzica, peste alb. Cel mai m7lt ii place iaurtul si cel mai putin il atrage supica, dar il pacalesc cu putina lamaie pusa in ea si atunci o mananca mai bine. Premergator inca nu i-am luat si ma gandesc inca daca este sau nu indicat!!!! Va pupic, Andra, mama lui Alexandru (27 ianuarie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]LA MULTI ANI OLIVIA KARLA SI AMALIA ! sa cresteti mari, sanatoase si frumoase.[cheers] FETELOR vin cu o intrebare mare la voi:giza mea de doua zile nu doarme ziua.Stiu ca am mai citit ca a mai patit-o careva dintre voi.Eram curioasa sa-mi spuneti care a fost cauza si cum si-a revenit bb? Efectiv ii pica ochii de somn si cind o pun la orizontala sa o culc e jale mare...vizibil nu pare sa o deranjeze nimic.I-am dat si Tempra ca am zis ca o fi dintii, nici un rezultat. Astept cu nerabdare rindurile voastre.Mii de multumiri![pup] Emilly & Ilinca (26 ian.2004)[flo] http://img.photobucket.com/albums/v97/Lepricon/Emilly/InMerrionPark.jpg http://img.photobucket.com/albums/v97/Lepricon/Emilly/Rosmere6net.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit..[bicla] de la tara. [ispita]OLIVIA .... [s][s][s] A fost aici lg Bucuresti, la parinii mei. Nu am stat f mult pt ca tot satul ara invadat de omizi. Si le zbura vantul te miri pe unde. Dar ne-a prins bine plimbarea. Ca noi 3 am fost plecati tatal Art a achizitionat saltele pt patutzurile lor. nu stiu din ce sunt, dar sigur nu iarba. Vedem la noapte daca sunt multumiti tinerii. Dimineata am reusit sa stric una din tetinele unei cani[bang] (in sterilizator a stat lipita de capac sau de cana si s-a deformat). noroc ca am gasit deschis un magazin cu asa ceva si aveau una identica. Am facut si reamenajari in camera Arturicilor azi[greutati]. Acum incerc sa ii adorm caci cu mersul la tara le-am stricat programul (ei dormeau imediat dupa masa de 14 vreo 2 ore, dar pt ca au dormit in masina si la dus si la intors.... ). Acum nimic. Le e somn, dar sunt plini de verva. Emilly ...cred ca ti-am raspuns mai sus[flo] Andra28 Bine ati revenit! Darael Nu eu ziceam ci altcineva, nu mai stiu cine. Monica Fara desert... espectam regulile Montignac! Fructele se papa cu o ora Inaine de masa sau cu 2 dupa[:D]. Uf, se pare ca vine[pic]... Cum ne mai plimbam noi azi!!? Ioana, mama Arturicilor YANN & PHILIP ________________28.01.2004_______
[url="http://community.webshots.com/user/yannphilip "]ARTURICII[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004 "]Album bebei ian-febr 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi
[s][s][s]Olivia & Amalia[s][s][s]
Roxi bine ai revenit...ma bucur ca insfarsit ai gasit o bona de care sa fi multumita[pup] Rachella aseara mai avea un pic si-mi rupea urecheile...eu de obicei port cercei rotunzi si mari si aseara cand sa o iau din tarc si-a bagat picioarele in rotundu cerceilor(intelegeti voi) dupa care ma apucat de par si sa impins cu toata forta in sus ....fetelor am zis ca mi-a rupt urechile ..imi venea sai dau drumu din brate....m-am ales cu o usoara rana...asta e.... In rest miminicu alearga toata casa si trage tot cei prinde in cale..... Anita si Rachella -17.o1.2004[copil]http://community.webshots.com/user/sugarbabe134
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu va suparati ca nu am ajuns nici azi la intalnire. Prietena mea cea mai buna a nascut azi si mi-am petrecut mult timp la spital cu ea. Dimineata am dus-o si am stat cu ea pana a ajuns sotul ei din Barlad (cu tot cu emotiile de rigoare, de ziceati ca nasc eu si alta nu), apoi i-am gatit niste mancarica si am fost din nou la vizita de seara. Asadar sunt franta. La asta se adauga maraielile Alexandrei, sa fiu mai exacta plansete si scandal cum nu am mai vazut demult. Darael, nu s-a obisnuit fata inca cu dintii, asa ca nu e prea bine. Ba chiar nu mai vrea sa manance, mai ales cu lingurita care era favorita ei. Se teme si plange de cum atinge cu dintisorii de ea. Cred ca o zgarie si la limba si e mereu nervoasa. Nici sa muste jucarele nu mai vrea, e un chin sa ii deschid gurita sa ii dau cu gel. Mamicilor de "iepurasi", asa greu s-au adaptat si ai vostri cu dintii? Ca deh, ii va tot avea de acum incolo si mai sunt destui de aparut. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...