Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (13)


Veve

Recommended Posts

Buna dimineata! Multumesc de primire!!![cheers] M-am prins ca voi stati pe YM sau ce, seara?Poate ma bag si eu la taclale[:D]. Veve, multumesc. Mikyy, ma bucur ca-ti aduci aminte de mine.Imi aduc bine aminte de tine si de povestea Malinei. Nedda, toate s-au schimbat timp de 6 ani juma',pe vremea aceea medicul iti recomanda sa incepi cu banana cu biscuiti, si alte porcarii, dar acum ne-am mai desteptat cu totii: exista netul, exista "Despre copii" care pe mine m-a ajutat f. mult inca de cind imi doream sa ramin insarcinata si nu reuseam, exista revistele pentru copii( vreo 3 la numar)...si altele.Asa ca nu-s licentiata. Tocmai mi-a adus sotul presa de dimineata: ce altceva decit presa de scandal care ma amuza f. tare. sper sa nu fac vreo reclama: nebunii de la revista CIAO au primele poze cu baietelul Mihaelei Radulescu la vila acesteia din Snagov, bb e scump tare, si ea arata mai bine decit credeam, (pe la 7 luni era o balena), .Detalii, mai tirziu. De doua zile sunt f.f.f. racita, sper sa-l salvez pe Roby de la virusi. V-am puppacit pe toate.pa Catalina(2boysmum): Catalin(04.03.1998),Robert(13.04.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Baietii mei s-au trezit la ora 11.[:0], si voi fetelor inca nu v-ati trezit???Acum voi intra eu in priza, sa fac suculetul de morcov si mar lui Roby, si cereale( la 12.) pentru cel mare, apoi altele si altele...Fiecare cu ce-l doare. Dati-mi si mie un sfat, miine e ziua soacrei si nu stiu ce sa-i cumpar(pe mine cu funda,nu?). V-am pupacit,ca intru-n priza! Mai povestim. Catalina(2boysmum): Catalin(04.03.1998),Robert(13.04.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai mamici mai, Eu am cam lipsit la apel zilele astea ca a fost la mine o prietena de la Iasi si am mai stat cu ea la depanat amintiri, am iesit si pe la o berica, o pizza... Am inceercat sa fac si eu lasagna dupa reteta lilandei da din lipsa de foi de lasagna am facut un fel de musaca de pe cutia de sos bechamel si a iesti o... musaca [:D]. Lumea a spus ca era buna da eu am mancat putin si gata. lilanda de fapt e cealalta prietena buna a mea din Iasi, noi 3 eram ca alea 4 din Sex in The City. Numai ca acum suntem fiecare in alt City [:)]. Bebelacul meu merge din ce in ce mai rau cu durerea de gingie. Daca nu-i ies dintishorii cat de curand o sa veniti sa-mi aduceti flori si portocale la spitalul de nebuni ca prea mult nu mai rezist. Se trezeste si noaptea si am facut o criza de nervi azi noapte pe la 1.30 de numa'-numa' [bang]. La Multi Ani Mariucilor si Anutelor si la toti sarbatoritii de zilele astea, sa creasca mari si frumosi si sa-i asculte pe parinti. Va mai pove eu mai tarziu despre noi. Multi pupici pt. mamici si pt. pitici Oake si Bebitza http://community.webshots.com/user/bebitza_vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katalina, bine ai revenit printre noi!!!Daca ma gandesc bine cred ca te-am prins si eu o perioada scurta de timp!![pup] Lumi si tie...bine ai revenit din concediu!!!!Ce mai face David???[pup] Veve, binenteles ca ne-am chatuit azi noapte, dar s-a simtit lipsa lu' SEFA[;)][^][:D] Eu vreau cantitatile la solutia aia, plizzzz!!![pup] Elenooo, ce faci amu? UIte scutecu nu e scutecu...ce mi-ar placea sa te vad acum cum impachetezi![:D]Mai dar la voi nu e frig, ca la noi e frig de mama focului....bbbbbrrrrr...Distractie placuta!!1 Oake, te-au sunat aia de la firma???Raul parca nu mai e chiar asa de agitat, e mult mai linistit acum... Mai eu crd ca sunt nebuna, cand era Raul mic, adica cand l-am dus de la spital il tineam in casa numai intr-o salopeta si cu un body evntual si acum sunt dusa bine, imi vina sa tot pun haine pe el sa nu-i fie frig la copil...adevarul ca acum e mai frig in casa decat azi iarna ca n-avem caldura, dar chiar asa sa-l imbrac pe copil...ma duc sa mai dau jos de pe el[bang][bang][bang] Noi ne-am trezit pe la 9 am papat si apoi somn de voie pana pe la 11.30...si se pare ca fiu-meu mai vrea somn...ii dau lapticul si apoi faca ce o vrea ca eu am treaba[bang][bang][bang] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit, ne-am mai linistit si noi. Parca s-au vorbit toti sa sune la usa sau la telefoane (fix si mobil in acelasi timp), exact cand ii dau de mancare sau ma straduiesc sa o adorm pe Cristina. Simteam ca o iau razna, caci intrerupandu-i masa, n-a mai vrut sa continue decat dupa lungi negocieri si fugariri cu biberonul prin patut. [bang] Acum s-a facut liniste, am reusit sa pun niste rufe la spalat si sa mai si calc altele care asteptau de mai mult de o saptamana. De facut mancare nu mai am chef, cred se va ocupa tati [:)] Veve, solutia aia se cheama Little Noses (sau ceva de genul asta)? Am primit cadou un flacon. Mi se pare buna. Oake, ati facut petrecere in pijama? Cum e cu serviciul? Katalina, eu soacra-mi ii cumpar de regula chestii care stiu ca ii trebuie: odata vase yena, altadata foehn de par ca i se stricase, material pt un costum ca stiam ca isi doreste. E greu de dat sfaturi. Da si tu nickul de pe YM, ca sa-ti facem o invitatie. Bebeul Mihaelei Radulescu am inteles ca a fost destul de dolofan la nastere - 3,9 kg Mirinda, eu ii dau sosetele mai tot timpul, caci a mea transpira mult pe talpa si tot timpul i-s reci piciorusele. Plus ca o prietena doctorita ne-a zis ca e bine sa avem grija la fetite, sa nu le fie frig la picioare. Spic de grau, Cristina mea bea de mult apa si ceai, de fapt le prefera laptelui. Intr-un timp nu voia sa inceapa sa pape lapte decat dupa ce lua vreo cateva inghitituri de ceai. Sucita, ce sa-i fac! Si noi ne luptam in continuare cu dintisorii. Azi dimineata am avut surpriza sa observ un mic puncticel rosu, de sange, ca si cum ar fi intepat-o ceva. Sa fie oare dintisorul? Veve, ne lipsesti! Cat mai rezisti fara taclale la calculator? [:)] Sa-i dai un pupic de la noi lui Crocko! Ela si [copil] Cristina (21.04.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/album?.dir=cce3&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/my_photos"]Cristina iulie-sept2004[/url] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/album?.dir=/f4c8&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Cristina mica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudelu si puiul Raul, va salut si eu! Care dintre voi a inceput diversificarea cu cereale si de care? Daca alaptez, cu ce fel de lapte trebuie preparate.Pliz. Ela, stiu ce-i cumpar soacra-mi': O cratita TEFAL.Sa gateasca fara grasimi![:D] 3.900 a avut bb lu' Raduleasca si il cheama AYAN.E dragut. ID-ul meu pe YM este paulatudoran,sper sa ne intilnim.Ce bine ca tati vostru face mincare!!!!!![fuga] Voi ati iesit la plimbare zilele astea?Ce frig mai e. piciulica, cu cine ai lasat puiul acasa?Iti e tare greu nu?!! Va puppicesc. Astept recomandari de cereale, cu orez, DE CARE?MERSI Catalina(2boysmum): Catalin(04.03.1998),Robert(13.04.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veve, [pup] ...multam fain! Kata, eu am inceput diversificarea la Raul...de azi ii dau dimineata gris, la pranz depinde de zi, uneori biscuite cu mar sau piersica, pireu de cartofi cu carnita de pui si supica, iar seara cereale...grisul am luat "PUIUT' dela Knorr si tot de la ei am mai luat si crema de orez(am citit pe DC ca sunt fff bune)...iar cerealele de la Milupa, in general caut sa aiba lapte incorporat ca e mai usor si mai rapid de preparat... Asa, sa nu uit te-am apelat azi pe YM...te-am bagat in listuta!!! Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"][foto]Poze familie[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"][foto]Pagina personala DC[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Nu stiu ce are calculatoru meu ca incarca ffff greu pagina de la Despre Parinti :(. Innebunesc pana se deschide o pagina! [bang] David intr-adevar mananca de vreo 2 saptamani 4 mese/zi (mai are cate o seara cnd il vad ca se foieste, si fac repede un pic de laptic ca sa fiu eu sigura ce e ok. Dar asta a devenit accident la noi. Ii fac seara 180 lapte cu cereale Nestle -acelea cu legume, si gata! doarme neintors (mai ales ca ii fac masaj serios la baitza :) ). Apropo de baitza am experimentat ceva interesant, nu stiu daca voi ati facut asta. Asadar - m-am spalat bne bne bne (mai aveam nitel si luam pielea), si apoi lejer imbracata am intrat in cada impreuna cu David. A fst atat de fericit!! A inotat si pe burtica si pe spate..(ca acu il puteam tine bne fara sa obosesc sau sa-mi rup coloana). La sfarsit a picat ca un pui de somn. Dormea cum se spune "in picioare". Deci - experienta a fst simpatica ptr amandoi. In rest - David in vacanta a zburat cu avionu. La sosirea pe Otopeni (sau Coanda cum ii spune mai nou), stuardezele m-au felicitat ptr ce copil cuminte am. Cica nu au mai vazut copil mai cuminte. [il] Si am fst atat de incantata!! La intoarcere nu i-a mai placut experenta (mai ales ca l-am pus in basinet), asa ca a fst cam plangacios... Fug la culcare ca imi adun ochii de pe tastatura.[8D] Pupici la mamici si bebitzi! Lumy [mamica] si David [copil] "Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...