Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (23)


Recommended Posts

[q]Fratilor nu ma omorati!De ce nu e voie cafea sau ceai negru ca eu nu pot fara![q]Si alta problema _N-AM VOINTA[q][q][q][q]Tin regimul asta 2 sau 3 zile apoi mananc ca sparta tot ce-mi cade la mana[bang][bang].Tre sa slabesc 7-8 kile si nu pot!Dati-mi si mie putin din vointa voastra plsssss[q] irinaP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetele. cum mai merge dieta? la mine a stagnat. 61 kg! nu stiu de ce...ca rushii vin abia saptamana viitoare. oricum nu disper. 61 suna mult mai bine decat 67, cate aveam acum 15 zile! azi am mancat: dimineata fructe (1 nectarina, 1 piersica, 1 porocala, 1 kiwi) pranz: piept de pui la teflon +salata de rosii cu branza, busuioc si ulei de masline dupa amiaza: 4 patratele de cioco heidi 70% cacao (ca a fost ziua mamicii mele si a fetitei mele si asa am sarbatorit noi) seara: un strugure cam asta e tot. mai "vorbim" maine. ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2 http://community.webshots.com/user/alinapevliuc3 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc4
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Eu am promis ca nu ma mai cantaresc seara dar vad ca nu ma pot abtine! Nu-s' daca sa ma bucur sau sa plang pt ca in seara asta imi arata cantarul 55.5kg. Si nu imi dau seama de ce, ca ajunsesem la 54,5 kile si dupa vinul ala mi s-a dat peste cap tot!!![bang] Mi-e ciuda de mor si m-a apucat asa, un acces de vointa ca imi vine sa mut si muntii!![hot] Hai sa va spun si eu meniul de azi:
dimineata: un iaurt cu 0,1%grasime si juma de fibrosan
pranz: sunca de praga (4 felii) cu omleta si salata de rosii+ardei
seara: 2 grepfruits.
Dacia tie si cu regimul asta ti-e foame??[:D] Eu la inceput cand am vazut ca trebuie sa mananc 3 mese pe zi , aveam senzatia ca pocnesc. Din cate stiu eu e voie sa mananci ce e in tabelul alimentelor permise in cantitati normale. Hai si tu in club, nu te lasa invinsa!![pup] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor 1 am gasit si eu ciocolata cu 70% cacao de la Lindt, maine o sa papa un pic ca azi mi-am papat portioara, aviz fetelor din Canada @. meniul de azi, nu stiu daca am dat-o in bara acum pe seara dar nu mai puteam de pofta si am mancat niste sarmalute in foi de vita cumparate, cu orez, fara carne si legume, in sos de lamaie deci d Ryvita cu gem de cirese negre fara zahar gustare 40 gr ciocolata, niste morcov crud pranz fructe: mar, para si pepene galben + dupa vreo ora sarmale, 200gr, stiu ca atat am cumparat seara cred ca numai ciorba de perisoare o sa mananc si la culcare o portocala Eu vad ca unele fete tare putin mancati, nu stiu cum rezistati ca eu sunt de felul meui o mancacioasa si nu prea rezist. Ce fel de orez pot manca? pot sa-l fac cu legume, sau cu sos de rosi? Ciupercile cum le pot manca? Cu ce sa le combin? Hai ca v-am innebunit la cap.. Pupici Corina si Stephanie- 18.04.04 Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Ralucami mi-e foame mereu.Nu se poate obisnui stomacul asta cu salate,ma arde.Incerc sa mananc cam ce mancati voi dar...mancati intr-adevar putin.Mi-e gandul numai la pizza si cartofi prajiti.Am ineput sa beau 2 litri de apa pe zi ,sa mai potolesc foamea dar...ma duc la toilet din 5 in 5 minute,nu mai pot iesi nicaieri.Plus cand ies in oras as manca numai crispsuri si suc.[bang][bang][bang] irinaP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi, V-am citit si sa vin si eu cu raspunsurile mele, ca daca mai aman mult trece ziua (in Ro. a trecut deja) Korinna eu nu mananc putzin, obisnuiesc sa mananc mult, am scris ieri pui fript, dar stii cat am mancat? Vreo 800g, adica aproape un pui intreg fript, ca era cald si bun si statea la mine pe birou apetisant. Ce sa fac daca pe la supermarketuri astia nu vand jumatatzi de pui.[:D] Dar nu-i nimic, azi trec pe grepfruit. Adriana, merci pentru informatie – Heidi sa fie, daca zici tu – sa vedem daca de-asta gasim… Asa este cu branza, ai dreptate, este voie de orice fel. Nu am fost insa prin preajma la discutzia voastra despre germeni de grau – sunt interzisi? De ce? N-am mancat niciodata si nici nu cred ca stiu pe unde i-as putea gasi, dar daca ma imbie vreodata sa stiu sa-i ocolesc. Tusferi – Monti a revenit asupra morcovilor si in cartiile lui aparute ulterior editziei pe care noi o avem in Word, vine cu modificarea respective. Adriana are dreptate, asa ca da-I bice cu salata de cruditatzi. Vezi, nu include insa sfecla, ca la asta nu a renuntzat. Tzelina e OK. Mamicaluitheo, hai gata, da-o’n pisici de palinca, vacantza s-a terminat. Nu vrei sa te faci fotomodel? Nu vezi ce ne mai caznim noi si tu hop cu palinca pe forum.[bang]... 3 minute rusine….[:D]… vezi ca ne faci pofta si transformam subectu’ in “Montignac – ce m-am abatut azi” Salmida, nu te compara cu sotul ca barbatzii cica au alt metabolism, slabesc mai repede. Al meu a muncit pe branci in concediul asta si zbang…. 5 kg jos… Nu sunt geloasa pentru ca stiu ca le pune la loc repede… no way. Andrada multzumesc pentru intampinare si 36 de ani sa te gaseasca la faza II si cu alesul inimii tale alaturi…[flo] Karina, multzumim pentru link. Superba initziativa. Despre cioco nu stiu prea multe, ca nu-mi place, dar ma dau si eu experta ca tot romanu’… [:D] … am pareri chiar daca nu mi le cere nimeni… [:D]. Acum serios vorbind, eu vroiam sa spun ca important este ca cioco aia sa aiba 70% cacao, despre zaharul din ciocolata, asta nu am vazut ca Monti sa mentzioneze ceva… Oricum bat in retragere ca nu sunt fan cioco. Dar cu pepenele m-ai lovit rau….[bang] Zac in coma…. Am verificat toate saiturile cu indice glicemic, romanesti, frantzuzesti, englezesti…. Nici o sperantza pentru mine… NADA…. Sunt disperata… s-a dus masa mea de seara. Culmea este ca in tot acest timp cat incercam sa innot cu piatra de picior, nu m-am dus la fund… m-am mentzinut la suprafatza…. [:D] Zizica, bine ai revenit. Foarte frumoasa vacantza, frumoase locuri, mi-ai starnit amintirile. Apropo de vacantza, nu tu trebuia sa vi in Toronto? Parca asa era stabilit. Nu am primit nici un telefon . Ce s-a intamplat? Korinna branza cu rosii nu este interzisa de Monti nici macar dimineatza. In cartea lui ultima editzie atunci cand prezinta tipuri de mic dejun (exemple) in concluziile fazei I, da multe exemple de mic dejun cu legume. Dupa cum stitzi eu am luat de la biblioteca ultima varianta a cartzii lui Monti, am inceput s-o traduc si sa fac adaugiri la varianta Word pe care noi o avem. Partea proasta este ca mi-a expirat timpul de imprumut si tentativa mea de prelungire a esuat, cartea fiind retzinuta deja de altcineva. Noroc ca am apucat sa fotocopiez capitolul destinat fazei I si pot veni cu detalii de aici, pana ii mai fac o rezervare. Apropo, ma voi duce chiar acum pe internet sa o rezerv.... Pucku eu ii fac sotului piure de conopida si branza - iese superb. Este bine, daca potzi, sa-l feresti si pe el de cartofii astia. Chiar daca nu e gras, alimentele cu valoare glicemica ridicata nu fac bine. Cunosc destui oameni slabi cu diabet. Sigur ca potzi slabi mancand numai cartofi, numai ca vei pune repede la loc, chiar si pe deasupra… trust me, sunt patzita… Spanac e voie, no problem. Daca sufleul nu contzine nimic interzis, potzi sa-l faci. Podeanu branza philadelphia merge, no problem, la masa lipidica. La cea glucidica numai branza 0%. Exemple de mic dejun : (itzi traduc din cartea noua): Mic dejun sarat: fructe - acceptabil: mere, zmeura, fragi, lamaie, caise – interzise: fructe confiate, salata de fructe conservata, banane, chataignes (asta nu stiu ce e, cum se traduce) – se vor consuma neaparat cu 15-20 min inainte de micul dejun propriuzis Oua – acceptabil – fierte, fiert in apa (romanesc), omleta. Peste- recomandat: somon afumat, pastrav afumat, hereingi, crevetzi Mezeluri – acceptate: Bacon, carnatzi, jambon crud, jambon alb (cred ca asta este sunca praga) – interzise: carnatzi de Francfort (astia cred ca sunt crenvurstii) Branza – acceptata: branzeturi fermentate (cheddar, havarti, brick) cascavalurile si branzeturile proaspete (cottage, quark, ricotta), iaurt Paine – acceptabil numai cu peste: paine integrala prajita, petit suedois integral (fara adios de zahar sau ulei) – de evitat: painea sau cereale in combinatzie cu grasimi saturate ( mezeluri, oua, branza) Bauturi: recomandat:ceaiuri de plante, lapte 0%, cafea decafeinizata, ceai slab, cicoare, cacao, acceptabil: lapte 2% Mic dejun glucidic Fructe proaspete – recomandate: mare, pere, portocale, lamai, grepfruit, kiwi, struguri, nectarine, cirese, prune, capsuni, fragi. – acceptabile: anannas, papaya, mangue. – Interzise: banane, chataigne (?), fructe conservate indulcite. Paine – recomandata: paine integrala – acceptabila: paine completa, neagra, de secara completa, - interzise: alba Cereale – recomandate: din grau integral fara zahar, son d’avoine (?), germeni de grau, drojdie de bere, - acceptabile: muesli fara zahar, flacons d’avoine (?), son de ble (?), - interzise: cereale indulcite, fulgi de porumb, orez expandat, porumb expandat. Dulceatza fara zahar, compot fara zahar. Lactate si soia – recomandate: iaurt 0% natural,branza de vaci 0%, branza cottage 0%, iaurt din soia natural, - acceptabile: iaurt integral, branza vaci 15%, branza cottage 15%, interzise: iaurt integral indulcit, iaurt cu fructe, iaurt de soia indulcit. Bauturi – recomandate: lapte degresat praf, cafea decaf, ceai slab, cicoare, cacao cu lapte degresat, lapte de soia, ceai de plante, - acceptabile: jus de fructe proaspete (neaparat cu 15-20 min inainte de masa), suc de legume, lapte 2%, - interzise: jus de fructe indulcit, bauturi gazoase, limonada, bauturi tip cola, bauturi alcolizatr, lapte integral. Exemple de meniuri (unde intra si rosiile), maine, ca acum trebuie sa plec acasa… serviciul s-a terminat si am ramas de nebuna pe aici (ora 21:25)… [:D] Pup all of you, Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro super... Maine stiu cum sa-mi aranjez dejunul[il][il] In legatura cu cartofi sotului, saracul de vreo o luna nu a mai mancat, si daca tot i-am cumparat, cartofi noi am zis sa-i fac. Si eu fac piure de conopida cu usturoi, dar pai nu poate sa manance toate ziua numai asta ca ar lua-o la goana[alcool][alcool]Eu oricum, il pun la cura de ingrasare ca a slabit 20 de Kg de cand a venit in Canada[bang][bang][bang] Corina si Stephanie- 18.04.04 Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro voiam sa te intreb tu ce paine cumperi si de unde? eu cumpar Ryvita si Rye bread imi place tare mult Ah si cu slabitul cu cartofi eu am slabit vreo 7 kg in prima faza apoi am facut o operatie de chist ovarian si am mai slabit vreo 10, eram schetel ambulant, aveam 50kg, si am inceput sa mananc cu tona nu alta ca sa ma ingras, am reusit sa ma ingras intr-un an 7 kg cat imi doream, dar mancam foarte multe duciuri, biscuiti, napolitane si tot ce voiam. Am ramas cu 57 pana am ramas insarcinata, insa am redus dulciurile si nu mai mancam asa de mult. Cand am slabit alea 7 Kg am avut o vointa fantastica de rabdat de foame, cand imi era foame mancam un fruct, de obicei portocale. Ma ajutat si faptul ca eram in sesiune si stateam mult la sala . Acum cred ca daca m-as intoarce la servici as slabi mai repede dar stand acasa cu galusca ma atrage frigiderul....[bang][bang][bang][bang] si inca nu m-am apucat de diversificare. sa vezi intr-o luna ce o sa pap la pireute de morcovi si cartofi[bang][bang] Buna dimineata si o zi placuta la fetele de acasa, Caro somn usor Corina si Stephanie- 18.04.04 Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...