Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (23)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor Eu sunt noua pe aici cu toate ca de vreo luna v-am descoperit. Subiectul imi place la nebunie mai ales ca stiu cartea frantzuzului asta de aproape un an. Verii mei au slabit mancand dupa regimul lui in 6-8 luni 15 si 25 de kg. Verisora mea a ramas dupa nastere cu ffff multe kg iar varul avea la 1.94 aproximativ 105kg iar acum are 80kg. Ei si-au schimbat intreg modul de a gati iar mici abateri fac doar la evenimente speciale astfel au scapat de sresul ca tin un regim, in fapt a devenit un mod de viata. Acum eu vad ca mancati morcov dar Monti il elimina pentru continutul ridicat de zahar, nu treduie folosi nici in ciorbe- verii mei l-au exilat definitiv din bucatarie. Despre struguri am citit undeva candva ca trebuie sa ne ferim de curele de struguri-continut mare de zahar; asemenea si cu pepenele chiar daca contine multa apa. Andrada34 sa stii ca daca faci constant exercitiu fizic incepe sa se cunoasca cam dupa trei luni dar rezultate optime ai dupa saseluni[neand][neand]nu dispere ca MERITA[greutati] Acum sa va spun si despre mine. Am aprope 30 ani si un baietel [bibe] de 2 ani si 2 luni zis CHITZU-(soricel). In ultimile luni de sarcina am luat in greutate ff mult 25kg. La patru luni de la nastere ajunsesem la 58KG la 1.62m dupa alte masuratori cica ar fi doar 1.60m. Acuma am 56kg si stagnez, greutate anterioara sarcinii fiind de 51kg. De la inceputul lunii m-am revoltat si am decis sa fac ceva in privinta acestei situatii extrem de suparatoare. Asa ca de doua saptamani merg la sala cam de 3-4 ori pe saptamana. La servici este sefu in concediu sa vedem daca mai reusesc sa mentin ritmul si cand se intoarce el. De luni vreau sa incep sa-l fac amic si pe Monti. Uuuuuuuuuf!!! sa renunt la ciocolata si la placinta cu branza....[q][q][q][;)] O sa va tin la curent cu rezultatele mele. A inca ceva verii mei au mincat cat au vrut nici o secunda nu s-au infometat. In general aveau cam 4-5 mese pe zi doar din alimentele din faza unu a lui Monti si nu au facut sport deloc. Lapte cu 0.1 grasimi si foarte bun este cel de la ... vacutza cea stupida, si este mai ieftin decat ... vacutzele inteligente. Gata am vorbit preamult...Va [pup][pup][pup]pe toate .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ana-oana, de ce te cramponezi pe brinza aia pe care ori n-o gasesti ori nu-ti place?!? poti minca paine integrala cu iaurt degresat, sau iaurt simplu......... e acelasi lucru. iaurt gasesti de mai multe feluri si e si mai gustos decit brinza degresata..... dupa doua felii de paine si o cutie de 400 g de iaurt iti garantez eu ca esti satula de nu mai poti respira.....[:D] bibi [sofer]si [zana] cumplit de bronzata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

naomi_ioana, nu cred ca este vreo restrictie la ciuperci sau bureti... daca nu le gatesti cu faina e ok. poti avea mic dejun numai din fructe. ghanima, monty iti va fi un prieten foarte bun si te va ajuta sa ajungi acolo unde ti-ai propus (ca si pe noi de altfel). doar ca trebuie sa-i respecti "hachitele"...... [:D] bibi [sofer]si [zana] cumplit de bronzata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspunsuri fetele[pup] Ma intrebam doar,ce rau poate face un picut de cofeina in toata cura asta.Sa stiti ca eu va urmaresc de mult si...in tacere...am scapat de 14 kilute(nu mai stiu in cat timp ca au plecat fara sa-mi dau seama)Acu cand mai am vreo 7,8 nu mai pleaca si gata!ieri mi-am luat o pereche de blugi cu o marime mai mica.Cam pocneau pe fund dar...sa ma ambitioneze sa slabesc ,sa nu-mi fie rusine cu mine.Am vazut ca asa faceti voi.... Imi dati voie sa mananc asa in fiecare zi? dimineata-2oua+light cheese+rosii pranz-carne la gril+salata seara-supa instant irinaP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dacia [Imi dati voie sa mananc asa in fiecare zi? seara-supa instant irinaP
Eu nu-ti dau voie! Clar!! Ce-i aia "supa instant"?? Stii ca are zahar?? Si de ce sa mananci in fiecare zi aceeasi mancare? Este simplu sa asociezi alimentele permise... Citeste-ne in fiecare zi si alcatuieste-ti un meniu asemanator, daca nu ai imaginatie. [pup] Nu te-am suparat, nu? Pup you, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dacia, ai grija la supele instant... pot contine faina sau amidonuri sau zahar... si iar nu e bine.... chestia cu "picutul" e periculoasa, pentru ca "pic cu pic se-aduna"..... trebuie sa tii cont ca una din mese trebuie sa fie glucidica. doar in cazuri exceptionale meniul poate fi lipidic. in compensatie, bagi cina glucidica - orez integral cu suc de rosii sau paste integrale cu suc de rosii sau legume (fara grasime) in rest, meniul tau e foarte bun.......[:D] adriana, tu stii foarte bine ca eu muncesc "24 din 24"....[:D] bibi [sofer]si [zana] cumplit de bronzata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...