Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (23)


Recommended Posts

Hello Motignoaselor [flo] Ce harnicute ati fost ! Numai prididesc citind. In primul rind Caro bine ai revenit ! Ma bucur ca ai fost in concediu si astept amanunte [flo]. Nici nu stii ce piatra mi-ai luat de pe suflet. Astept sa reiei stafeta cu tabelul [:D] Saptamina asta il actualizez eu, dar de luni treci la treaba. Ce, credeai ca scapi asa usor ? [pup] Lorelei_19, stai linistita, nu facem prezenta zilnic, dar daca vedem ca dupa un nr. de zile nu apari abia atunci incepe sa te tragem de urechi [:D] Multumim pt. reteta. Pucku, hai numai fii asa trista, nu toate abaterile se depun. Uite-te la mine [:D] Daca vrei sa te trec in tabel cu alte date, trimite-mi pe PM. A34-35, bine ca s-a lamurit de ce n-ai fost pe aici, ca deja eram cu mina pe telefon [:D] Ma bucur ca ai avut si tu abateri in WE. Si nu ca sa mai pui kg pe tine, ci fiindca o data face omul 100 de ani si trebuie sa sarbatoreasca [:p] Fii linistita ca nu te trage nimeni de urechi, nici macar nenea Monti [pup][pup] Bibilica, bravo, asa-mi place, sa fii curajoasa. Si eu astazi am facut pt. prima data o parcare laterala pe stinga, singura si bine ! De obicei intram cu fata si ma chinuiam 30 min s-o bag ca lumea, ca mi-era frica s-o parchez lateral ca sa nu incurc circulatia din spate. Dar azi am tras masina putin pe stinga, am semnalizat si am parcat-o din prima bine. Masinile din spate au stat cuminti pina am parcat. E drept ca cei din a 2-a, a 3-a masina din spate au inceput claxonatul, dar nu m-au impresionat. A fost un sentiment tare placut ! Ana-oana, de ce zici ca icre rosii abatere ? Ca daca nu le-ai mincat pe piine, eu cred ca sint OK. Si strugurii sint OK. Dori73, marea majoritatea fetelor de aici au incercat alte regimuri si pina la urma au ajuns la concluzia ca regimul lui Monti e cel mai bun. Deci pe noi nu prea reusesti sa ne convingi sa tinem alte regimuri, mai ales din acelea de infometare. O fi bun si regimul de schimbare a metabolismului, dar eu una n-as putea sa merg la serviciu zilnic si sa maninc atit de putin. De aceea am ales Monti. Da click pe [url="www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29269"] Index subiecte ingrasat/slabit [/url] si ai sa gasesti multe subiecte referitoare la acest subiect. Citeste si alege ceea ce crezi ca ti se potriveste mai bine. Danat, ma bucur ca mai treci pe aici sa ne mai dai sperante. Si eu am reusit sa dau kg-le ramase din sarcina si chiar am dat deja si 2 in plus. Dar mai am de dat jos vreo 2-3. Stiu ca o sa zici ca e putin, dar avind in vedere ca eu am doar 150 cm, e destul. Si in general ultimele parca sint mai greu de dat jos. Dar ce vad, snitel ? Vreau sa cred ca e tavalit doar in ou, fara faina. Gabidr, te rog sa ma scuzi daca am facut greseli in tabel. Corectez imediat. Adriana [flo], asa ziceam si eu ! Bun Fornetti, nu ? [pofta] Vrei sa modific in tabel sa te trec cu 65.5 ? Si sa revin la mine, sa ma "spovedesc": ieri am papat cu fiul meu porumb fiert ! [bang] Cumparat de mine de la Billa si fiert tot de mine. [bang] Tare bun a fost. N-am mai papat fructe la culcare... Si azi dimi aveam cu 100g mai putin ! Deci Monti nu s-a suparat, inca ! Si am papat ciuperci Pleurotus cu gratar de piept de pui in loc de mincarica de fasole cu pulpe de pui. Meniul meu de zi: dimi: WASA cu gem de caise cu fructoza + ness fc cu fructoza si lapte 0.1% prinz: brinza topita cu rosii, castraveti si ardei kapia seara: ciupercute cu pulpe de pui fierte in supa inainte de culcare spe ca numai fructe, desi ai am inca 1,5 porumb pt fiert [pofta] [pup] Karina [sofer] + Bogdanel [copil]
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor aseara am festelit-o rau de tot! Mi-a venit un prieten drag, pe care nu il vazusem de mult si am sarbatorit cu vin.[alcool]Si nu o gura, doua, ci chiar 2 pahare[:I]Azi m-am trezit si mi-am reluat cura si mi-am promis ca nu mai fac nici o abatere. Dimineata am mancat doar niste fructe si pranzul cred ca o sa il decalez putin pt ca am ora la stomatolog. Va pup si fug ca am treaba![pup] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este super ca reusiti sa slabiti cu regimul Monty.Intr-adevar stiu prea putine despre acest regim.Daca are efect la voi este OK.Nu sunt adepta infometarii.Niciodata nu am tinut un regim prin infometare.Ideea mea este insa ca, indiferent de regim este bine ca acesta sa fie insotit si de miscare pentru ca muschii,dupa ce ai slavit, sa nu se lase.Se vor vedea foarte urit.Asadar,slabim...dar inteligent.Mai dati-mi detalii despre regimul Moty. PS/Mi-ar place sa intru in clubul vostru pt.slabit.Si eu vreau sa slabesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dori73, Rasfoieste paginile subiectului si vei gasi detalii. Mergi si la celelalte parti si mai citeste din ele, ca o sa afli lucruri interesante. Dupa cum vezi am ajuns la partea a 23-a, deci ai ce citi. In club poti sa intri oricind. Daca te hotarasti, trimite-mi pe PM greutatea actuala, inaltimea, data la care incepi regimul si greutatea tinta. Asta ca sa te trec in tabel. De asemenea trimite-mi tot pe PM si adresa ta de mail ca sa-ti trimit cartea lui Monti in varianta electronica. Daca nu vrei in tabel, nu inseamna ca nu poti intra in club. Este optiunea ta, noi te primim oricum. [pup] Karina [sofer] + Bogdanel [copil]
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor..nu prea am timp de scris..insa trebuia sa va zic ceva:AM 66 KG!!!!!si asta de la 86...ma simt foarte fericita!!!! Mai am un pik si ating greutatea tzinta!!! Azi..am o zi de fructe si gratar de pui cu salata!!! Intrebare..am mai intrebat eu asta odata....dar s-a pierdut in partea trecuta..si nu am timp sa caut:Prunele si strugurii nu cumva au IG mare??? Corina mamika de 2 baietzi http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut, gasca lui Montignac![hia] am citit saptamana trecuta TOATE paginile voastre si mi-a placut, asa ca... vreau si eu sa intru in "clubul" vostru! urmez monti-ul, dpdv concept, nu si cantitativ (sunt atenta la cat mananc) A fost cineva de pe aici la nutritionist? eu am programare sambata - sunt curioasa ... jirinuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina: merci, dar nu e neaparat nevoie sa modifici tabelul. Daca ai timp, ok, daca nu, nu-i graba! Pupici!! Mai ales ca pana maine cine stie ce se va intampla... Ralucami: pai aia-i festeleala?? Uite la mine: tort de ciocolata, frisca...si altele (nu mai spun ca va fac pofta!!). Daca nu ma insel, in faza a II-a poti bea pana la 1/2 l de vin pe zi...asa ca nu te gandi ca ai facut o mare abatere. [alcool] Korinna: inca o data felicitari! Pana la urma nu stiu ce o sa mananc la pranz...poate o ciorbita!! Am facut ciorba din capete de peste: caras, crap, fitofag, tot prins de sotzul meu scump si drag! A fost el pe balta 2 zile si o noapte pentru mine??!! Trebuie sa zic merci...[:p]. Nu ca ar fi facut-o pentru distractia lui!! [;)] Acum am 1 raft de congelator plin cu peste, asa ca va invit pe la noi! Veniti?? [pup] Ciao, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor tot eu cu intrebarile: ce contine WASA voastra? poate gasesc si eu aici. Ryvita mea e cu secara integrala. A si cu ce pot combina dulceata? mi-e o pofta, am in frigider dar nu stiu cum sa o mananc Corina si Stephanie- 18.04.04 Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dori73, regimul de schimbare a metabolismului (dieta daneza) este un regim foarte aspru si foarte strict. problema este ca fiecare organism reactioneaza diferit. cu aceasta dieta poti slabi intre 10 si 3 kile. daca reusesti sa dai jos 10, e bine dar daca dai numai 3?.... si daca ai citit cu atentie dieta ai vazut ca nu permite nici cea mai mica abatere. iar faza cu pusul inapoi e relativa - poti sa pui la loc ce ai pierdut intr-o luna sau poti sa pui intr-un an. regimul montignac nu e o dieta fulger, e un mod de viata. dar gata cu teoria. cel mai bine e sa treci la practica si ai sa te convingi singura, mai ales ca nu esti foarte grasa.... clubul e deschis! si inca ceva: la monti slabesti treptat, nu deodata, asa ca muschii nu au foarte mult de suferit. binenteles, miscarea si crema anticelulitica fac minuni....[:D] korinna, esti super bestiala cu realizarea ta!!!! lasa ca venim si noi tare din urma!!!!! jirinuca, da-ne o adresa de mail ca sa-ti trimitem catea. dupa ce citesti cartea, te mai uiti o data peste ce am scris noi si vei deveni propriul tau nutritionist. te asigur! bibi [sofer]si [zana] cumplit de bronzata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...