Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (23)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by adriana_mihnea
jirinuca: n-ai voie tofu!! E din soia si este interzisa! Go, Bibi, go!! [:D] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
ca bine zici... stiam eu ca am o retinere pentru tofu, dar nu mai stiam de ce..... deh, vine roza.....[:D] bibi [sofer]si [zana] cumplit de bronzata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tusferi
korinna, de ce este gresit? branza din cate stiu e permisa oricand...
dilema e la legume, nu la brinza.... parerile sint impartite - unele fete spun ca nu ai voie legume dimineata, unele spun ca da...... eu personal ma feresc sa consum legume dimineata. le las pentru prinz si cina..... bibi [sofer]si [zana] cumplit de bronzata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

help! am verificat in lista, si germeni de soia apare ca "glucida buna", alaturi de varza, nap, telina. nici telina nu e voie?! eu fac puree de tzelina, foarte buuun, cu branza de vaci. ei, nu mor fara tofu! dar branza = lipida, merge cu glucide bune (= legume), sper, nu?!?!? jirinuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de la noi Fetelor eu nu beau lapte ca ma deranjeaza la stomac, dar beam de obicei lapte de soia, sa inteleg ca nu mai am voie acum.....uf uf uf aseara i-am facut sotului pireut de catofi....ah am innebunit singura la bucatarie, dar am fost tare si nu am gustat nik din el, ca sa vezi vointa pe mine. ma tot intreb daca as face o zi de abatere sa mananc numai cartofi ar fi bai bai mare? eu am slabit odata mancad preponderent cartofi si branza, adica asta mancam la fiecare masa, cartoful in diverse forme si branza, plus supa , oua, si nu dulciuri. spanac putem manca? daca da cum? pot sa-l fac sufleu? gata, eu bombardatoare de intrebari Pupa Ah si azi cantarul a scazut sub 78[bis][bis] merge Corina si Stephanie- 18.04.04 Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noapte buna silfidutelor din Ro. Meniu ieri: d: cafea cu zaharina si 2 biscuiti crackers (stiu nu sunt buni,i-am eliminat azi) p: restul de la tentativa de sufleu de luni s: brinza de vaci 1% grasime cu rosii castraveti,ridichi si ardei gras rosu.apa cit cuprinde,un mar pe la 15.00 Intrebari:Brinza philadelphia merge? Ca as amesteca-o cu brinza de vaci care nu prea aluneca pe git. Ziceti ca maioneza avem voie,dar numai s-o facem in casa nu? Nu prea stiu ce sa iau ca mic dejun,eu de regula nu prea aveam asa ceva.Cafeaua si atit. Ceva idei? Guma de mestecat fara zahar e voie? Ca eu de cind sunt in Ca,si m-am si lasat de fumat mestec la greu. meniu azi: d: cafeaua cu zaharina si 5 biscuitei mici cu brinza ceddar.(am citit dupa, ca contin starch-ii elimin si pe astia) p:in urmatoarele 10 minute salata cu ulei masline un pic de otet si un pic de zeama de lamiine si o bucatica de cascaval. s: piept de pui la gratar marinat de aseara intr-un sos de lamiie cu continut de zahar 1g.E prea mult? Am mai rontait pe la 11 niste morcovi mici. cind va uitati pe alimente,pachete dupa ce va uitati,dupa continutul in zahar sau ce altceva? Pe curind Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...