Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rinita alergica


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Milia
Of, of, scumpo, mi-e tare mila de tine. Nu te da batuta, trebuie sa gasesti pana la urma ceva care sa te ajute! Poate ai polipi, care se pot scoate? Sau deviatie de sept? Imi dau seama cat de neplacut este ceea ce descrii. Mai du-te la alt medic, fa-ti alte investigatii, un control ORL (nu doar la Alergolog); chiar daca te muti si problema se rezolva temporar, s-ar putea sa revina candva in viitor. Eu tot asa, ma leganam cu gandul ca plec la mare/la munte, alt aer, departe de animalutele mele, dar degeaba, nimic nu ajuta, din pacate. Rinita vasomotorie nu se rezolva cand schimbi mediul! Ketotifen ai incercat? Nu stiu ce se gaseste acolo la voi. Ma uit pe cutie sa vad ce contine, daca vrei. Sa ne tii la curent!
Am incercat tot. ORL, tot ( nu numai alergolog). De fapt, ORL-istul m-a trimis la alergolog dupa ce s-a uitat cu o camera de vederi minuscula care mi-a pus-o pe gat in jos (foarte minunata senzatia, ce sa spun) si a zis ca nu a vazut in viata lui atata secretie. Am avut si operatie de deviatie de sept acum vreo 10 ani aproape, iar polipii mi i-au scos de cand eram mica. Nu stiu ce este. Insa faptul ca acest lucru s-a agravat sau s-a modificat in "post-nasal drip" de cand am venit in Atlanta, asta ma face sa cred ca este poate legat de mediu desi oficial, nu sunt alergica la nimic, fiindca m-au testat de 2 ori. Dar unii alergologi spun ca poti avea reactii ciudate din cauza mediului chiar daca la testul oficial iesi OK. Mai mult decat atat, cand ma intorc in Bucuresti, simptomele se reduc. ________________________ Take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented. -- Elie Wiesel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, la mine situatia este din ce in ce mai disperata! [q] Acum sunt insarcinata si toate sperantele mele de a alunga rinita asta nenorocita cu ajutorul medicamentelor pe care mi le-ati recomandat, s-au spulberat. Incerc sa ajung la doctor luni si o sa-l intreb daca am voie sa iau ceva, si ce anume. Ma gandesc ca poate si alte gravide au fost in situatia asta si este groaznic sa stranuti non stop si sa te manace ochii fara sa poti lua ceva... Andreea Life it's like a box of chocolates. You never know what you gonna get!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Sunt amarita, pe langa rinita acum ma chinuie si greturile. [:o)][B)]Of, of, mai, mai... Am ajuns atunci la medic si raspunsul a fost: trebuie sa merg la homeopat, dar pentru ca sarcina e mica inca si embrionul nu se vedea la eco mi-a spus ca ar trebui totusi sa mai tragem de timp cu homeopatul pana vom vedea pe bebe la eco. Miercuri merg iar la eco si sper sa imi rezolve si problema cu rinita si sa-mi dea si ceva pentru greata. Va pup si o sa scriu ce am facut. [flo] Andreea Life it's like a box of chocolates. You never know what you gonna get!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, in general alergiile, si deci si rinita alergica, se instaleaza pe o imunitate scazuta. Cresterea imunitatii reprezinta cheia de a rezolva aceste probleme. Cunosc cateva cazuri care s-au rezolvat complet cu Carotenoid Complex ([url]www.carotenoidcomplex.com[/url], [url]www.carotenoids.net[/url]). Este integral natural si eficacitatea dovedita prin studii la nivel inalt. Poate fi luat de oricine, de la bb pana la maturi, chiar si gravide. L-am folosit si eu pentru mine, dar nu pentru alergii ci in alte probleme: raceli, gripe, infectii. Este cam scumput, dar merita. Gabriela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...