Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (2)


Oana_B

Recommended Posts

Fetelor cochetelor, am si eu o mare rugaminte la voi. Unde si cum pot intra in posesia unui termos ca lumea, asa mai micut si cu posibilitate de sterilizare (sa aiba sticla in interior care se poate scoate si fierbe), ca sotul meu cand l-am trimis in targ la cumparat de termos, mi-a venit saracu acasa cu un termos de 1 sau 2 litri, fara sticla pe interior, e doar inox, si nu-l pot steriliza nicicum, plus ca e imeeeens pentru necesitatile noastre. A ridicat din umeri si a zis nacajit, ca altu n-a gasit, era cel mai mic. Asta mic tipa ca din gura de sarpe daca nu am apa la temperatura potrivita, pana o incalzesc noaptea si ziua, sau de se nimereste s-o am fiarta e si mai greu de racit si urla si mai si.Plus ca daca plecam la plimbare il mai apuca foamea asa peste program si va dati seama cam cum e si cu ceai nici o sansa sa-l amagim. Scuipa instant daca nu e lapte. Si laptele daca e putin mai caldut decat ii place lui, il refuza, pana se mai raceste. lia si puiutu nerabdator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pupici [pup][pup][pup]!!!! revenim si noi dupa o lunga pauza de ...net! am fost si foarte ocupata cu santierul, in sfarsit s-a terminat, a durat fix o luna, mai am cateva chestii de facut, dar sint minore pe langa ce a fost! sintem bine, am implinit 6 saptamani, zambim tot timpul (la faza asta ma mosteneste), ziua nu prea dormim (acum doarme de vreo ora jumate, am fost afara la plimbare), noaptea adoarme la 10-11 si se trezeste la 1, 3, 5, 7 [:D] (e foame mare) iar mami ... se gandeste la prostii, la 6 sapt fix am fost la Badiu ( o fi crezut ca sint disperata) sa-mi dea unda verde la [xinpat] ca nu mai pot [:D][:D][:D]! deocamdata nu mi-a dat nimic pentru contraceptie, mi-a spus ca pana la 3 luni daca alaptez de 6 ori pe zi nu este nici o problema, la 3 luni o sa-mi spuna ce pastile sa iau, voi ce ziceti de metoda asta "empirica" [:D]? felicitari mamicilor care au nascut in ultimul timp, sa aveti bebei cuminti si mancaciosi! ma duc sa mananc cat timp doarme iubitica! pupici la mamici si puiuti si "spor la treaba (vorba)" la capitolul de bebei ...imi pare rau ca am lipsit la inaugurare, promit sa recuperez! muah! Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey mie mi-a pocnit operatia!!!![neand] Nu adanc asa la suprafata dar pe unde era cusatura acum e desfacut la un colt si curge sange. Dr cica sa stau linistita in pat..phhh si cu copii ce fac? al meu e ca dupa carte. Zice la nenii Capraru in carte ca in luna 3 renunta la masa de noapte. Miram-as ca nu da nici un semn da io tot astept! Anna Maria cum e cu 2?[:D] Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello. Moicule are dreptate sosul matale...nu vomita copilu la ore fixe cind e bolnavior, Doamne fereste. al meu o vomita pe aia de 4-5 dimineatza...in fine. trece si asta. Nicole mama eu zic sa folositi o protectie in plus, adica de cauciuc....ca aia empirica poate sa nu ajunga. si eu ma duc saptamina viitoare la control....dar mai am de asteptat 2 saptamini ptr prostii...ca a mea doctorita mi-a zis sa stau pe bara 8 saptamini...[xx(]...pina atunci o sa ma urc pe pereti. Lia, incearca pe bebelusultau.ro, acolo au toate modelele de incalzitoare de la chicco si vin destul de repede daca au pe stoc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Vrabiuto, daca ma prindeam de atunci (desi m-a lovit banuiala...............) te invitam la o cafea.Asta e! Data viitoare cu copiii.Tu mai nasti???? Lia,foloseste mama, apa plata pe care o incalzesti numai cat ai nevoie.E si mai simplu si mai sanatos. Nicole, eu nu m-as risca, ca peste tot scrie ca alaptarea NU ESTE UN MIJLOC SIGUR CONTRACEPTIV.Da' vezi tu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, si doar nu stai asa ???? mergi la dr, nu e zdravan la cap, cum sa stai in pat, doar nu stai in pat pana se lipeste la loc [:D][:D][:D]??? mie deja mi s-a facut parul[starwars] cand am citit ! te rog, nu sta asa! Roxi, Miha ...ieri cand mi-a zis nici mie nu mi-a picat bine metoda, asa ca astazi cumparam "material" si la noapte ne facem de cap [bis][bis][bis]!!!! Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata am aflat, pot comana si de aici la bebelusultau. Marina, dar chiar asa, nu e momentul sa scutesti medicul de treaba, du-te urgent sa te lipeasca la loc, ai nevoie sa fii apta pt copii, nu? Apa plata-neplata, problema e ca noaptea ba o incalzesc prea tare, ba prea putin, de aia vroiam un termos, si ca sa pot pleca fara frica in oras si sa nu fiu nevoita sa galopez spre casa cu puiu urland de foame, ca la aer il prinde foamea mai repede o sa vad daca gasesc un termos sa-l car dupa mine nu numai incalzitoare de biberoane, care necesita priza Nicoleta mama, sa ne zici cum a fost [:D][:D][:D][:D] si daca e cum se zice....adica musai trebe lubrifianti ? lia lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! Marina, ai grija de tine, fugi la doctor. Multa sanatate si copii cat mai cumintei acum (si nu numai). rain, bine ai revenit, nu stiam unde ai disparut. Succes la noapte! Dorsilia, la voi nu se gasesc un fel de huse speciale pt biberoane, pui biberonul in ea si-l pastreaza cald. Scuze, nu-mi vine acum in minte numele. Acum, [help][help][help] si pe noi! De cateva zile se trezeste Stefanel la o ora si 20 de min, o ora si 40 de min si mereu tipa de foame. Ii dau sa pape si il pun sa ragaie de mai multe ori in timpul mesei pt ca adorme la san, ragaie (rareori), mai papa un pic si tot asa pana ce nu mai vrea deloc san. Si astfel dureaza uneori masa si cate o ora. Si mai sta uneori si mult timp treaz, adoarme in sfarsit, dar la o ora si ceva iar se trezeste. I-am dat si forumula, am zis ca poate nu se satura la san, dar tot repede s-a trezit. Ai vostri cand dupa ce stau treji, cat dorm? Sau ei adorm mereu dupa masa? Cat trebuie sa manance la o masa la 3 sapt si 5 zile? Si cat doarme are un somn agitat, se screme, inroseste si da din manute si picioruse cand face kk sau/si trage cate un partulet. Doar dupa amiaza doarme mai mult, ieri a dormit aprox 3 ore neintrerupte, azi de la 13 la 17:30 cu o pauza de la 14:30 la 15 pt papat. Ieri a stat 3 ore treaz si tot la o ora cerea sanul. Sa ii fac un program de papa, dar cum? Sa ii dau suzeta (pana acum nu i-am dat deloc), sa mai molfaie pt a se mai distanta intervalul dintre mese? In patul lui nu vrea mai deloc sa doarma, fie langa mine in patul mare, fie in brate, fie inscaunelul de masina. Voi cat timp pe zi ii tineti in scaunel? Stiu ca nu e bine, ca prea mic, dar ce sa fac, cum sa-l dezvat? Nu-mi dau seama daca are colici (uff ce mamica prostuta sunt), as vrea sa ii dau ceva, dar ce? Am Bonisan, Sab Simplex, Debridat si ceiut Baby calm. Ce ma sfatuiti? Multumesc anticipat! In legatura cu hainele, eu nu am dat decat aprox 9 kg jos, mai am mult, mult de slabit, si nici eu nu vreau sa-mi cumapr haine marime asa mare, maine daca am timp, fiind si tati cu noi acasica, ma uit in hainele de dinainte (eu si acum un an jumatate am avut o perioada in care m-am ingrasat (dar nu ca acum), poate imi vine vreo haina de atunci, daca nu...[bang]. Daca slabesc poate se duce ceva ceva si de picioare si o sa intru in papuci. Weekend placut tuturor si nopti cat mai linistite! Pupicei! [:)]mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004) [url="http://www.babiesonline.com/babies/h/hanako/"]web1[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sutikun2"]web2[/url] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=eli"]paginuta DC[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Stefan+Takeshi&mid=2236&cid=10198"]album [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...