Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (2)


Oana_B

Recommended Posts

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si noi am facut 2 luni azi!![bis][bis][bis] Am fost si am sarbatorit in danemarca. O sa mai punem pozici mai tarziu. Keyto si Victoras la multi ani si voua. Azumi, Eva cu Victor se cunosc de la maternitate, trebe sa facem cumva sa organizam o intalnire cu toti trei [:D] Danuta, voi ce faceti? Ai promis tu ca o inveti pe Mara sa mearga pe role. Cu bicicleta cum te descurci? I-am luat bicicleta si acum muncim din greu sa o urnim. Se pare ca mosteneste talentul meu...[:D] Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani bebeilor nascuti astazi [bis]! fetele, voi pana la ce ora stati afara cu puiutii? eu de exemplu acum am venit si e cam frig, mi-au inghetat mainile, dar pe bebetica o invelesc cu o paturica si ii pun caciulita pe cap, credeti ca e cam frig pentru un pui asa mic? acum doarme in carucior si profit ...imi intind oasele, lustruiesc telecomanda si mananc un castron de struguri [:D]! il asteptam pe tati ca sa facem baita[bis], acum e la tratative pentru botez, cred ca pe 24 octombrie o vom crestina pe iubitica, abia astept! pupici! sa aveti o noapte linistita, cu mult somn ... [pup][pup][pup] Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toate fetele. Eu sunt foarte suparata, caci pitica mea a inceput sa planga foarte mult, si cand am vorbit cu medicul mi-a spus ca este normal sa planga. Adica daca e schimbata, e mancata, nu are temperatura sau nu ii e frig, e okay, inseamna ca se adapteaza greu la noua viata. Sa-i strangi de gat nu altceva pe doctorii acestea. Si colac peste pupaza, dupa ce isi facuse program de plans seara de seara (de o saptamana), de vreo doua zile ii face zile grele sotului si dimineata, cand eu sunt la scoala. Azi cand am sunat, sotul meu un tip foarte calm si rational, mai ca nu plangea la telefon, spunandu-mi ca nici la veceu nu a putut sa se duca. A incercat sa o puna si in leganus, si pe burta, nimic, numai in brate tacea. Nu cred ca este dependenta de brate. caci eu nu am tinut-o asa mult in brate. Si partea cea mai proasta este ca sotul, care isi dorea cu ardoare un baiat, acum a spus ca nici nu se mai gandeste la asta, ca nu crede ca mai are curajul asta. Sincer ma doare sufletul, si-mi cer scuze ca m-am descarcat aici, dar departe fara familie si fara prieteni voi sunteti balsam pentru inima. Si acum sa las problemele mele. Nicole frumoaso, ai grija dupa cele 6 saptamani cand vei avea liber de la doctor,caci mie la 7 saptamani ale fetitei mi-a venit ciclu. De fapt acesta a fost inceputul "bazdacurilor " lui piticot, caci plangea refuzand tzatza. partea proasta este ca apoi incepuse sa refuze si formula, asa ca am lasat-o in pace si i-am dat in continuare lapte de la piept, asa mi-a spus doctora. Asa ca metoda asta contraceptiva pe 3 luni e tare trasa de par. Si pe mine doctorul chiar m-a intrebat daca vreau reteta ptr anticonceptionale, caci acum poti sa ramai mult mai repede gravida, chiar daca nu ti-a venit ciclul (o ovulatie este inainte de ciclu). Asa ca daca nu vrei sa ai vreo surpriza.... Va pup pe toate Liliana si [copil] Adela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de la noi! Multumim de urari de 2 luni. Corina, vin mama in Suedia sa o invat pe Mara si role si bicicleta. Cand sa-mi iau belet de avion?[:D] Si-i lasam pe Vic si pe Eva singurei in parc... Nicole, si mie mi-a zis Badiu acelasi lucru... Da' mi-a dat si reteta de anticonceptionale, cica sa le iau dupa 3 luni. Eluxton, ca si Corinei. Da' mai vedem... Marina, du-te mama la dok, nu sta in pat. Ce e operatia ta, piscatura de tzantzar sa treaca singurica? Liliana, imi pare rau de ce patesti cu pitica ta, dar imi aduce foarte bine aminte de aceeasi perioada cu Vic. Se pare ca in timp se regleaza. Trebuie doar rabdare. Mult succes. Noi suntem bine, crestem, mergem luni la intepatura de 2 luni. O sa-i fac si eu vaccinul cu HIB inclus. Am si io o intrebare la cunoscatori: exista cumva un vaccin cumulat cu toate cele 5 tulpini sau am inteles io gresit de la pediatra? Dana si [copil] Victor Mihai (10.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey nu mor asa repede. Fusei si la dr...nu are ce coase pt ca e prinsa doar pielea la suprafatza a cedat la un colt...de la efort[:D]ca de la altceva nu avea ce normal...Tratamentul daca nu insist sa ma coase d'aiurea e nici un efort, pat cat mai mult...usor de zis, greu de facut mai ales ca m-a prins nasol cand toata familia e ocupata cu nunta sora-mii de sapt viitoare. Mitzu meu creste ca fat frumos, baga in el de sparge, colicile trec pe burta lui mami, dorme noaptea si in general e ok cu exceptia intervalului 19-23 cand urla d'aiurea si e agitat. Azi de la frigul d'afara a decis ca e mai bine sa lase ciocu mic si a dormit pana la baie, in timpul baii si dupa. Culmea e ca s-a culcat cumintel dar prevad ca la 3 se scoala si cum e odihnit mesiu o sa aiba chef de distractie. Fie-mea il iubeste ca okii din cap, e cea mai rotunda fetitza din parc ca are fratior asa ca multe din temerile mele legate de o posibila gelozie s-au dus. Are mama fetitza mare ce mai! Si nici nu stiu cand a trecut timpul! Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Chiar ca greu!! Eu n-am mai intrat de vreo 6 (!!!!) zile. Vreo trei ca am fost ocupata plus astea trei cu Page cannot be desplayed Am fost ocupata ca sambata am fost nasi. Am stat cu mari emotii ca o sa-mi planga bebele ca imi simte lipsa (a fost prima data cand a stat asa mult timp fara mine). Dar bunicile cu care l-am lasat m-au asigurat ca n-o sa-l lase sa planga cu nici un pret, chiar cu riscul de a-l tine numai in brate. Ceea ce au si facut....desi nu era neaparata nevoie. Da n-a mai fost nimeni langa ele sa le certe ca de ce il tin in brate. Si a trecut si nunta. Ei si duminica, nu stiu prin ce minune, ne-a apucat si pe noi cheful de [xinpat] (ca v-am zis ca in ultimul timp parca eram doua fiinte asexuate). Ne-am facut curaj (ca eu aveam emotii cum o fi cu cusatura), l-am lasat pe bebe dormind bine mersi, si...(parca si-ar fi bagat Murphy coada)[bang].... ne-a oprit bebe pe la mijloc ca se trezise si a inceput sa planga. Ne-a pocnit pe amandoi un ras...apoi nervii...dupa care ne-am dus la bebe, l-am adormit la loc si a doua oara a fost cuminte, ca ne-a lasat sa ne terminam treaba. In alta ordine de idei, nu e cam devreme cu sucurile astea de fructe? Eu stiu ca cel mai devremem se incepe pe la 4 luni, cel putin asa spun toate cartile astea mai noi. Si apropos de program, care se regleaza in timp, la noi parca e invers, copilul meu mananca tot mai des, noaptea se scoala o data pe la 2-3, si apoi dimineata se scoala tot la 2 ore, sau la o ora jumate, la 5, la 6, la 8 si tot asa. Iar ziua cam tot la doua roe manaca, ma chinuit eu in fiecare zi sa-l tin cate 3 ore. Incep sa ma gandesc iar ca nu mai am destul lapte. O fi scaderea aia de la 3 luni. Dar oricum, programul de noapte ma necajeste tare! mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...