Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (2)


Oana_B

Recommended Posts

la 4.900 kg norma de laptik se invarte in jurul a 735 de ml pe zi. a fetilii eu am fost masokista si m-am muls si masat urlind si acu is ok...adeca mai am sanul rosu si dureri dar nu mai am febra si alte alea:-) mi-a zis moasa ca am depasit momentul critic. doctorita mi-a transmis ca nu-st caz de urgenta...asa ca ma pregatesc sa ma vaz cu fetilii la konstanz:-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si noi suntem cu ochii pe voi. chiar greu fara lectura zilnica:(. bine ca s-a dres problema. altfel, Lipitoru' meu (asa-i zic mai nou, ca ar papa non stop, nu da drumu' la tzatzi niciodata) manca de rupe, a crescut in greutate vreun kil (asa zice cantaru' bunicii). colicii sunt la ordinea zilei, dar ne tratam cu Sab Simplex si se pare ca e 1-0 pt noi, hehehe. altfel are program de papa la 2-3 ore, uneori si mai des. asa ca cer si eu o portie de somn... Papa... tin pumnii sa treaca si hopul asta! Marina, mai plimbi copiii prin tineretului? nu de alta, dar m-as inscrie si eu pe lista. sunt putin departe (la Mall), dar e cel mai aproape parc. Maria si Stefan - Luca (26.08.2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/mcmaaria/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dimineatza si seara ...mi-ar face placere sa ne vedem ca Dana oricum m-a lasat balta[:D]
quote:
Originally posted by maaria Marina, mai plimbi copiii prin tineretului? nu de alta, dar m-as inscrie si eu pe lista. sunt putin departe (la Mall), dar e cel mai aproape parc. Maria si Stefan - Luca (26.08.2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/mcmaaria/my_photos
Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi grasanele!...:))) Papadie, scuze! Am omis partea cu mulsul de sa-tzi sara okii din cap! Facea parte din tratament...antibiotic si muls la greu! (puneam crema sa alunece ca lumea si framantam ca la cozonaci...:))) Ai grija mare, eu am mai facut o data dupa o saptamana dupa ce am terminat prima tura de antibiotic!!! Asa ca ia la tine sa ai daca pleci pe undeva (respectiv antibiotic..:))) Neica, nu stiu ce sa zic cu norma de lapte. Buburuza mea mananca in jur de 700 ml si are 6 kg (la masurat in lungime nu a stat si am uitat sa ii zic la doftor sa o si masoare). Atata vrea ea si nu ma ambitionez sa ii dau mai mult ca vaz ca a crescut bine. Mai stresata eram cu deshidratarea, dar cum nu mai e cald nu ma mai agit cu ceaiul, ca tot nu apucai sa-i dau niciodata. Noi am scos Sabsimplex-ul din meniu si introduc la mine fructe, ca imi lasa gura apa! (mancai io cate o boaba de strugure si cate o imbucatura de piersica, dar e ca si cum nu as fi mancat...:)) Papadie, ca uitai (neuronu' stafidit saracu'!). Mie mi-a dat fier doftorul si luai un timp, eram constipata de numa', dar cand se constipa si buburuza "uitai" sa mai iau. Vezi sa nu pateasca si Catrinel la fel...:))) Sanatate maxima! Monica si bebelusa (02.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

helloooo....chiar ca greu fara forum!!!! Papa mama sanatate!!! [pup] Marina....bine ca ai fost la medic. ti-a dat unguentul de care ziceam? noi nu prea avem cu ce sa ne laudam....in afar de greutate....avem 5.200....[biz]..cred ca intr-adevar o sa ne puna la dieta doctorita![:D] si azinoapte am facut alta smecherie: s-a trezit la 2, 4, si 6 dar nu a mincat nimic...adica doar 2-3 guri..cred ca ma controla doar sa vada daca-s la post![:D] pupicei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala treaba cu mastita! Papa, ai grija de tine! Am si eu o intrebare: Cum mananca bebeii vostri biberonul la o masa? Pe tot odata sau cu pauze? Ca al meu mananca de ex vreo 50, apoi face o pauza, timp in care nu mai pot sa i-l bag in gura de nici un fel, si eventual mai trage si un somn de o juma de ora, si apoi mananca restul. Voua vi se intampla asta? Si inca ceva: Cum adorm copiii vostri seara?, ma refer la cei care papa biberon. Dupa ce mananca ii puneti in patut si au adormit, sau cum? Intreb pentru ca eu ii dau san si adoarme in timp ce mananca, in patul nostru, apoi il mut in patutul lui. Daca a mancat si nu a apucat sa adoarma, pot sa il pun in patut, sau sa-i fac ce vreau ca nu mai adoarme. Deci noi nu stim sa adormim decat cu sanul in gura. Si pentru ca n-am ce face, ma intreb cum va fi cand n-o sa-i mai dau san (daca nu mai am lapte, sau mai stiu eu din ce motiv), cum o sa-l adorm. Prevad niste crize de zile mari. De aia intreb cum e pe la voi. mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la mamici si puisori! Greu fara voi... Eu sunt teleghidata de somn, am nevoie sa-mi invarta cineva cheita, Matei si-a dat programul peste cap, o zi (cand e tati acasa) e cuminte, papa, doarme, a doua zi, cand sunt singura pana la 1 noaptea, plange ore in sir, vrea papa din ora in ora si tot asa. Vestea buna e ca are deja la 3 saptamani 4450 grame (a luat 750 grame), am fost ieri la dr., nu mai are rosu in gat (i-a trecut de la sine ca nu i-am mai dat nici un tratament, dar i-am spus cu seninatate doctoritei ca am respectat indicatiile...[xx(]). Mai rau e ca e foarte sensibil la burtica, azi m-a terminat cate scaune a avut, nu sunt chiar apa dar oricum moi. Il "dreg" cu Smecta si cu mucilagiu de orez, dar ma trec toate apele pana il linistesc, azi am schimbat 10 Pampers ca nu sta murdarel nicicum!! PAPA, ai grija cu mastita, mama mea e operata la ambii sani si stiu ca nu-i de gluma! (eu vorbesc, care uit cu orele ca trebuie sa-mi golesc sanii...) Pupicei!! http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949 Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, care-i ora de seara? ca eu nu scot cupilu' decat o data pe zi la plimbari...ca nu rezist fizic la atata miscare nici eu:(. as vrea sa fiu mai odihnita, sa-l plimb in voie... poate maine daca-i frumos afara punem de-o intalneala...ce zici? Mitzule, si la mine-i problema. adoarme la san mai tot timpul, si cat il tin in brate nu zice niik. cum sa-l pun in pat cum incepe sirena. asa ca...e bai mare. tre' leganat, vorbit cu el...si dupa vreo juma' de ora de chin oboseste si adoarme si el in sfarsit... astept si eu metode minune:)) Eu am o problema, nu reusesc sa-i scot tot aerul dupa ce suge si de multe ori adoarme si nu-mi vine sa-l trezesc. urmarea este simpla...incepe sa sughita. voi cum faceti? Papa, ziceai tu ceva de-o metoda pe-un picior...mai explica-mi si mie o data pasii, ca-s grea de cap:) Roxana, armata la voi bag seama. Nu te lasa in permisie? :))) Maria si Stefan - Luca (26.08.2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/mcmaaria/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...